першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Рішення селищної ради можна дізнатися тільки через суд!?

11-04-2007 14:39 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1176291556.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Багато хто обурюється, що в нашій країні не можливо відстояти свої права, а з судовою системою взагалі марно заводити справу, бо втратиш більше ніж здобудеш (якщо взагалі щось здобудеш). Той хто хоча б раз спробував відстояти свої права і довів справу до логічного кінця, знає що це дуже нелегка справа на яку ти витрачаєш багато свого часу і сил. Але відстоювати свої права варто, я переконалась на власному досвіді.
В Українському законодавстві є чудовий закон - Закон України „Про інформацію”. Який дає нам право знати, що робить для нас влада, яку ми обирали. Закони створені для всіх і кожен, будь ти пересічний громадянин, бізнесмен чи державний службовець, повинні у повній мірі дотримуватись цих законів.
Хто з турбівчан може сказати, крім депутатів звичайно, які питання розглядаються на сесіях селищної ради, які прийнято рішення? Кому, де і для чого виділяють земельні ділянки? Хто і що бере в оренду? Яка перспектива розвитку нашого селища? Чи будуть у нас в селищі відкриватись якісь нові виробництва, чи безпечні вони для оточуючого середовища? Багатьох турбівчан хвилюють ці питання, а де можна почути цю інформацію? Адже селищна рада с. Турбів працює у режимі повної секретності, на сесії селищної ради не пускають нікого, навіть представників преси. А зараз почала розвиватися тенденція - „неугодний депутат”, який посмів мати свою думку з якого-небудь питання і ця думка не співпадає з бажаною, то його чи забувають повідомити про засідання, чи повідомляють так, щоб людина фізично не встигла з’явитись на сесії.
Я, як головний редактор інформаційного бюлетеня „Ініціатива плюс”, також не маю інформації про будь-які рішення, що приймаються на сесії селищної ради і не маю можливості поінформувати жителів Турбова, хоча після кожної сесії селищної ради я надсилала інформаційні запити до селищної ради з проханням надати мені інформацію в повному об’ємі. Ні на один запит відповіді я не отримала і тому вирішила звернутись до суду з вимогою, зобов’язати Турбівську селищну раду надати мені копії всіх рішень сесій селищної ради за 2006 рік.
20 березня відбулось судове засідання і після розгляду справи суд зобов’язав Турбівську селищну раду надати мені ( за мій рахунок) копії всіх рішень сесій селищної ради. Через десять днів рішення вступає в дію і я маю надію, що інформаційний вакуум для турбівчан буде знищено. Люди мають право знати, що діється у нас в громаді!
Але це тільки початок. Через два дні після судового засідання тобто 22 березня, з селищної ради до мене надійшов лист: „ Шановна Олена Георгіївна! Турбівська селищна рада просить Вас надати до виконкому селищної ради всі документи щодо правомірності видання інформаційного бюлетеня „Ініціатива плюс” на території смт. Турбів та всі примірники даного видання. В різі надання не оригіналів, а копій зазначених документів просимо подати їх засвідчені нотаріально.
Просимо також надати до селищної ради відповіді на запити Турбівської селищної ради № 02-15/510 та № 02-15/511 від 13.11 2006 року.
Зазначені документи просимо надати терміново, до 25.03.2007 року.
Селищний голова В.В. Завальнюк ”
Це не перший лист отриманий від селищної ради. Хоча інформаційний бюлетень “Ініціатива плюс” видається більше року (почав друкуватись ще за попереднього складу селищної ради в якої не було ніяких претензій до видання, хоч статті були ще більш гостріші), має свідоцтво про державну реєстрацію.
Я не буду давати правову та юридичну оцінку цьому листу тому, що людині, яка навіть не має правової освіти зрозуміло і так, що інформаційний бюлетень „Ініціатива плюс” хоче розповідати людям правду про все, що діється у селищній раді, а це не дуже до вподоби місцевому керівництву і воно всіма шляхами та методами радянського досвіду, старається його знищити.
Люди, які зараз працюють у селищній раді і пишуть такі листи, не усвідомлюють, що вони приймають серйозні рішення від яких залежить життя і розвиток громади та не обтяжують себе вивченням законів нашої держави, а живуть і керують по „понятіям”, вони впевнені, що в них є „связі” і вони їм допоможуть. Жити потрібно сьогодні і жити по Божих законах та законах нашої держави дивлячись у майбутнє тому, що за все потрібно відповідати перед Богом та перед людьми.
Олена Габрієль

11-04-2007 14:39 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1176291556.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua