першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Чи є корупція в судовій адміністрації

11-04-2007 22:25 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1176319541.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Заступники голови Державної судової адміністрації, дві біографії, дві долі.

Порівняльна характеристика корупційних проявів – висновки робіть самі.

Ситуація, що склалася в Державній судовій адміністрації України більш ніж абсурдна. Незважаючи на те, що правоохоронні органи розбивають собі лоба, аби викорінити корупцію в цьому органі, це ганебне для українського суспільства явище, на думку скептиків і пліткарів, процвітає там з кожним днем яскравішим цвітом. Щоправда, «підставляє» адміністрацію не її керівник, а його заступники, як колишні, так і теперішні. Представляємо вашій увазі біографії з коротеньким описом життєвого шляху двох заступників голови цієї поважної організації – пана Богданова, який вже покинув пост зама і займається бізнесом та його наступника пана Лощихіна, котрий заміщає керівника адміністрації нині. Забігаючи наперед, зауважимо, що долі цих поважних панів, хоча несхожі зовні, проте дуже подібні одна до одної з точки зору їх «багатогранного» внеску в роботу адміністрації. Крім цього, зазначимо, що наведені в тексті твердження здебільшого є неофіційною інформацією.

Богданов Леонід Владиславович, 26.10.1968 року народження, уродженець м. Києва, одружений; дружина Богданова Тетяна Петрівна. Закінчив інститут зв'язку, у минулому кадровий військовий, має вищу технічну освіту.
Рівень життя вище середнього, користується декількома коштовними іномарками: Фольксваген Туарег, Мерседес Е320, БМВ Х5, має кілька об’єктів загородньої нерухомості (дома в котеджних містечках), бистрохідну яхту. За інформацією опонентів пана Богданова, він падкий до жінок, має кількох коханок, часто відвідує дорогі ресторани. Щоправда, при цьому займається спортом (великий теніс) та на загальних засадах є президентом «Федерації городкового спорту України».
Є данні, що з 1995 року Богданов Л.В. активно займається підприємницькою діяльністю, здебільшого в сфері продажу та обслуговування комп'ютерної техніки, засновує: ТОВ «Компакт» (сфера діяльності – ремонт засобів обчислювальної техніки), ТОВ НВП «Юртех» (сфера діяльності – розробка і поставка програмного забезпечення), директор Акціонерної страхової компанії «Інісс» (сфера діяльності – недержавне страхування). 1998 року, за цими ж даними, стає директором державного підприємства «Арбітражний інформаційний центр» (засноване Вищим господарським судом України на той час арбітражним), сфера діяльності – інформаціно-обчислювальна діяльність, пов'язана з базами даних, іншими інформаційними системами), в подальшому, після створення Державної судової адміністрації України назву підприємства змінюють на ДП «Судовий інформаційний центр» (засновник Вищий господарський суд України, який ексклюзивно використовує кошти, отримані внаслідок сплати грошових коштів за інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільних справ).
Пліткують, що Богданов Л.В., перебуваючи на посаді заступника голови ДСА України, користуючись допомогою головного бухгалтера ДСАУ Нетишенської Олени Ігорівни, організував механізм освоєння бюджетних коштів, що виділялися на матеріально-технічне забезпечення судів. Так, зломовці стверджують, що всі економічно-вигідні контракти укладалися з нібито підконтрольними йому структурами шляхом проведення номінальних відкритих торгів або застосування закупівель у одного виконавця – раніше очолюваного ним державного підприємства «Судовий інформаційний центр». Крім цього пліткарі впевнені, що Богданов Л.В. безпосередньо, а також через свою дружину – Богданову Т.П. та тещу – Семенець Н.Д. є засновником та фактично володіє ТОВ НВП «Юртех», ВАТ «Юртех», АТЗТ «Вакан» (здійснювало прибирання приміщень ДСАУ), ТОВ «Скіф-Софт», ТОВ «Туристична агенція «Всесвіт» (організовувало за рахунок бюджетних коштів конференції та з’їзди суддів України), ТОВ «Мікрофон», ТОВ «Центр корпоративного аудиту», ТОВ «САНА ЛТД» (неодноразово виступало переможцем в тендерах по закупівлі комп’ютерів, дочка директора – Соловйова Марія працювала в ДСАУ, була членом тендерного комітету, довіреною особою Богданова Л.В.).
Недруги пана Богданова мовлять, що найбільш одіозний приклад його роботи в ДСАУ стався в березні 2003 року, коли оголосили тендер на закупівлю та встановлення комп’ютерного обладнання, інформаційної бази законодавства, забезпечення її поновлення засобами електронної пошти у 830 судах України. Загальна сума коштів, виділених з бюджету держави на вказану закупівлю становила 11 млн. грн. Як кажуть, в тендері прийняли участь 11 претендентів, які надали 20 основних та альтернативних тендерних пропозицій. Найнижча ціна тендерної пропозиції становила 6 млн. грн., середня – 7,5 млн. грн., найвища – 10,6 млн. грн. Щоправда, за результатами вказаного тендеру, переможцем було визнано ВАТ „Юртех” з найдорожчею та явно завищеною пропозицією у 10,6 млн. грн. Пліткарі запевняють, що вище згадане стало можливим через умисно неправильне застосування методики оцінки пропозицій та визначення переможця тендеру, умисного донарахування балів переможцю тендеру та фактичної фальсифікації його результатів. Зокрема, тендерна пропозиція ВАТ „Юртех” містила два пункти, які передбачали безкоштовні послуги щодо встановлення інформаційної бази законодавства, електронних поштових скриньок. Програючи по ходу тендера по всіх пунктах тендерних пропозицій (внаслідок завищеної цінової пропозиції), вказана комерційна структура отримала максимальну кількість балів по безкоштовним позиціям, позиції інших учасників торгів, всупереч вимогам тендерної документації та правилам оцінки тендерних пропозицій були безпідставно зараховані як від’ємні. Злі язики, настоюють на тому, що той самий Богданов Леонід Владиславович, будучи головою тендерного комітету ДСАУ, одночасно виступав й інвестором ТОВ НВП “Юртех” (директор Богданова Тетяна Петрівна, головний бухгалтер Нетишенська Олена Ігорівна – на даний час головний бухгалтер Державної судової адміністрації України, член тендерного комітету) і вбачають в цьому яскраві корупційні дії. До речі кажуть, що даний тендер, по орієнтовним оцінкам фахівців у галузі обчислювальної техніки, призвів до фактичної крадіжки коштів з державного бюджету України у загальній сумі більш ніж 3 млн. грн.
Але не все так легко, як виявилося, сходить з рук. На початку 2007-го року Богданова Л.В. та Нетишенську О.І. звільнено з займаних посад. Стосовно Богданова Л.В. складено адміністративний протокол про порушення Закону України «Про боротьбу з корупцією», постановою Печерського районного суду м. Києва Богданов Л.В. визнаний винним у вчиненні корупційного діяння. На даний час факти злочинної діяльності Богданова Л.В. перевіряються Генеральною прокуратурою України.


Лощихін Олександр Михайлович, 08.05.1959 року народження, уродженець с. Плюсково Трубчевського району Брянської област.
Постановою Кабінету міністрів України від 22 лютого 2006 року № 197 призначений заступником Голови Державної судової адміністрації України, курує фінансово-плановий та бухгалтерський напрямок діяльності Державної судової адміністрації України, організує і здійснює контроль за виділенням та використанням бюджетних коштів на капітальне будівництво та реконструкцію.. На вказану посаду призначений за особистим сприянням Голови ДСАУ Балаклицького І.І., є довіреною особою останнього.
За неофіційною інформацією, після призначення вживав заходи щодо відсторонення Богданова Л.В. від розподілення фінансових потоків бюджетних коштів, активно лобіював свою кандидатуру на посаду голови тендерного комітету вказаної державної установи. В середині 2006 року очолив тендерний комітет Державної судової адміністрації. Пліткують, що з метою встановлення особистого контролю над його діяльністю, посилення свого впливу на прийняття рішень, сприяв зміні його членів на особисто відданих або ж некомпетентних осіб.
Зломовці, запевняють, що фактично, в Державній судовій адміністрації України Лощихіним О.М. вже створено всі умови для отримання відкатів за перемогу окремих комерційних структур у відкритих торгах, структура тендерного комітету є непрозорою, керівництво їм неефективним. За їх даними, Лощихін О.М., перебуваючи державним службовцем активно займається комерційною діяльністю у сфері купівлі – продажу нерухомості, ресторанним бізнесом, через своїх родичів (дружину – Лощихіну Світлану Володимирівну та рідного брата – Лощихіна Михайла Миколайовича) фактично володіє низкою ресторанів та кафе, розташованих у престижних районах м. Києва («За двома зайцями» - Андріївський Узвіз, вул. Сагайдачного). Крім цього, є в опонентів пана Лощихіна є інформація, що він є власником ТОВ КЦ «Едем ТК» (засновник Лощихіна С.В.), ТОВ «Узвіз» (засновник Лощихіна С.В.), ТОВ «Пік-Центр» (засновник Лощихіна С.В.), ТОВ «АДС Поділ» (засновник та колишній директор Лощихін О.М.), ВАТ «Поділ-Тех» (засновник Лощихін О.М.). Зв'язок нібито підконтрольних йому компаній з Подолом (як ви можете побачити із назв) також не випадковий. Перед призначенням в Державну судову адміністрацію України Лощихін О.М. перебував на посаді заступника Подільської РДА м. Києва з економічних питань, промисловості та підприємництва, був головою постійної комісії з питань планування бюджету, фінансів, промисловості, підприємництва та оподаткування Подільської районної ради м. Києва
Якщо наведена інформація є правдою виникає питання: чи може така особа безпристрасно проводити відкриті торги по закупівлі товарів робіт та послуг за бюджетні кошти в інтересах всієї судової системи і при цьому не поєднувати тендери з комерційною діяльністю?

P.S. Хочемо нагадати, що ми не ставимо за мету когось звинуватити в чомусь, а вся інформація, що викладена вище, базується здебільшого на плітках і неофіційних твердженнях. Інформація ж подається лише задля того, аби шановний читач сам зробив висновок: слід йому в це вірити, чи ні.

11-04-2007 22:25 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1176319541.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua