першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Школа Остапа Бендера в мерії Полтави

25-04-2007 12:45 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1177494315.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


Матковський «взув»… у ковзани?

Нещодавно припинили свою роботу дві полтавські ковзанки - у Павленківскому парку та в парку відпочинку “Перемога». Тож, на мою думку, доречно підбити деякі підсумки роботи цих непересічних атракціонів, які з такою помпою відкривав полтавський мер А.Матковський.
А непересічних тому, що дитина з пересічної сім`ї могла, звичайно, покататися на ковзанах, але після цього родина з середньомісячною зарплатою батьків 500-600 гривень на 1-2 дні клала зуби на полицю. Адже одна година відпочинку на ковзанах коштувала не розумні й посильні 10 гривень, а в понеділок, вівторок, середу – 16 гривень (з них половина – прокат ковзанів); у четвер, п`ятницю – 20 гривень; у суботу та неділю - 30 гривень.
Якщо зважити, що одна пара ковзанів, залежно від розмірів, коштує: жіночих – 120-150 гривень, чоловічих – 200-240 гривень, то за одну суботу ковзани жіночі повністю окупаються за 10 годин, чоловічі - за 15 годин, а далі йдуть надприбутки. А гасло про турботу про змістовне дозвілля полтавців красномовно спростовує об`ява: “В разі випадкової поломки вами ковзанів ви вимушені заплатити 700 гривень».
Щодо надприбутків. Звичайно не буває прибутків без капіталовкладень. Основною складовою в створенні та підтримці льоду є електроенергія, на якій працює холодильна установка. І тут номінальні власники ковзанок (чи фактичний власник) запровадили раціоналізацію, як отримуючи величезні кошти, не розкошелюватись на електроенергію. Для цього всього-на-всього треба укласти договір з «Полтаваобленерго» на відпуск електроенергії без електролічильників з розрахунку, що на дворі весь час 20-градусні морози. Хоча насправді середньодобова температура цієї зими +6 градусів за Цельсієм (не кажучи про надзвичайно теплий березень).
А оскільки електроенергетикою в області керують зовсім не дурні, а просто прагматичні люди, їм видали кілька десятків абонементів на право кататися на ковзанках чотири години щодня безкоштовно(або чотирьом членам сім’ї по 1 годині). «Лохи-полтавці» за все заплатять, адже за законом збереження енергії за те, що недоплатили можновладці, все рівно хтось заплатить. І цей хтось - це простий ошуканий полтавець.
На госпактиві Полтави 14 лютого ц.р. пан Матковський не забув прорекламувати зі сцени всі принади ковзанок: як це чудово кататись на ковзанці і як прекрасно згадати молодість, і знову закликав приходити на ковзанки. Правда, про безкоштовні уроки фізкультури на ковзанках для полтавських школярів (таку змогу один раз мали вихованці школи-інтернату №2), як під час виборчої кампанії, вже не згадував. Адже будь-яке роздягання (чи «взування») населення можна прикрити крихітним фіговим листочком.
На телеканалах “Лтава” та “Місто” йдуть рекламні відеофільми про ті ж ковзанки. Цікаво, як оплачується ця реклама, чи не з бюджетних коштів? А якщо безкоштовно, то коли це реклама бізнесу стала прирівнюватися до соціальної реклами?
Непосвяченим не зрозуміла зацікавленість колишніх податківців (чи не тому, що досконало знають, як можна «мінімізувати» доходи) у «розкручуванні» приватних ковзанок. Пригадуєте, з телеекранів вельмишановний мер разом з зачастившим до Полтави паном Томенком під час відкриття ковзанки в парку “Перемога” заявив, що на кожній з ковзанок одночасно катається не менше, ніж по 100 чоловік, і що кожна з них окупиться за три роки (яка скромність, адже я достовірно довів, що пара ковзанів окупається за один день прокату), і що молоді буде де цікаво проводити час, а не на лавочці з пляшкою пива.
Так і хотілося тоді запитати: за кого тримають полтавців? Бо всі ходили в школу й учили арифметику. А тому пропоную вирішити простеньку задачу: 1 година на ковзанці - 30 гривень , 1 пляшка пива – 3 гривні. Питання: де проведе годину свого часу пересічний молодий полтавець?
Василь Ковальчук,
підполковник запасу

25-04-2007 12:45 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1177494315.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua