першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Допоможіть узаконити останки безіменних воїнів!

09-05-2007 18:38 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1178725112.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

9 травня біля монументу радянським воїнам у Кончі-Заспі було оспівано за християнським обрядом останки 11 солдат. Їх знайдено в околицях столиці, де у 1941 та 1943 роках точилися найзапекліші бої за Київ. Пошуками займається громадська пошукова організація імені Героїв Оборони. Всього у братському похованні під Конча-Заспою покоїться прах 375 захисників і визволителів Києва.
Київські ліси досі ховають в собі останки радянських бійців, тіла яких були кинуті напризволяще бойовими побратимами. За словами керівника пошукової організації Олександра Кравченка, особливо багато непохованих солдат залишилося після операції з визволення Києва у 1943 році. Радянська армія не вважала за потрібне зупиняти свій переможний наступ бодай на те, щоб віддати землі тіла полеглих воїнів. А після закінчення війни гасло “Ніхто не забутий, ніщо не забуте!” фактично наклало заборону на пошуки безіменних могил і останків.
Але й у незалежній Україні увічнення пам’яті жертв війни перетворюється на “показуху” та відмивання грошей різного роду державними міжвідомчими комісіями, стверджує Олександр Кравченко. Понад 14 років він намагається узаконити статус меморіального комплексу у Кончі-Заспі, створеного виключно силами та ентузіазмом членів пошукової організації. Міська влада не хоче визнавати меморіал на тій підставі, що територія, на якій він розташований, – заповідна зона. “Тобто відвертий дерибан землі, який тут відбувається, і масова вирубка щоглових сосен – це законно, а поховання цілого батальйону воїнів, що зникли безвісти, поза законом”, – констатує Олександр Кравченко.
За словами пошуковика, поховання останків здійснюється за європейською методикою братських могил, коли тіла опускають у землю у спеціальних пакетах, а не у домовинах. Таким чином, меморіал займає територію меншу, ніж півгектара. На сьогодні Голосіївська районна Рада міста Києва готова взяти на баланс утримання меморіального комплексу. Однак зі стін Київради – глуха мовчанка, навіть у День Перемоги...

09-05-2007 18:38 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1178725112.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua