першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

В судах Полтави порядні судді тону не задають...

10-05-2007 08:25 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1178774704.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Корупційний ланцюг –міліція-прокуратура-суд діє. Це підтверджує жахлива ухвала судді Октябрьського районного суду м.Полтава, якою „в інтересах держави” залучено представника прокуратури на боці правопорушників-міліціонерів при розгляді позову профспілкової активістки К. до правоохоронних органів про відшкодування моральної шкоди через нелюдське з нею поводження.
Позивачка вказує на суттєві порушення ст.5 Закону України „Про міліцію” і вимагає відшкодування моральної шкоди в сумі 120 тис. грн. за 11 діб тримання в ІТТ(ізоляторі тимчасового тримання). Ще в червні 2004 року. під час виборчої кампанії гр. К., була затримана працівниками Полтавського УБОЗу, де в неї під психологічним тиском міліціонери вимагали оговорити керівника громадської організації. В сорокарічної жінки відібрали на всі 11 діб тримання в закладі окуляри(внаслідок чого вона змогла пересуватись по камері виключно навпомацки), помістили в камеру з крововисмоктуючими паразитами-комахами до затриманої- хворої на СНІД, відібрали санітарно-гігієнічні засоби, в тому числі і туалетний папір, двічі на добу роздягали наголо, насміхаючись при цьому над безпомічною. Саме в тому, що задоволенням позову державі може бути завдано значних матеріальних збитків і вбачила суддя неправомірні дії, яким може бути завдана шкода економічним та політичним інтересам держави, зіславшись при цьому на ст.36-1 Закону України „Про прокуратуру”. Дана стаття передбачає участь представника прокуратури на боці держави виключно, коли виникає загроза економічним та політичним інтересам держави внаслідок неправомірних дій. Дана ухвала, на наш погляд, підлягає негайному розгляду на черговому засіданні Ради суддів апеляційного суду Полтавської області, оскільки вона не може бути „суддівською помилковою”, а прийнята всупереч здоровому глузду, Закону та моралі. Перебування на посаді такої судді може загрожувати здоров’ю і, навіть, життю сотень громадян.
Описаний випадок ще раз підтверджує, що прокуратура, суд та міліція на Полтавщині вже давно перестали представляти правоохоронні органи. Чесні працівники тону в цих установах загалом тону поки що не задають.

Менеджер проекту „Солідарність проти корупції в судах. Полтави” Тетяна Нонка.

10-05-2007 08:25 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1178774704.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua