першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Винний без вини...

11-05-2007 07:33 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1178858023.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Винний без вини...
Кажуть старі та мудрі люди, що чужої біди не буває, як не буває i чужого горя. Так i я, як журналіст i людина не зміг пройти осторонь, мимо долi цієї людини, яка сколихнула всю мою душу, не дарма ж говоритися про те, що нiхто не застрахований вiд того чи iншого життєвого випадку, так само як нiхто iз нас не може передбачити наперед свого майбутнього життя. Тому, пишучи цей матеріал, менi хочеться зосередити увагу на тому, щоб кожен змiг до останнього слова зрозуміти суть долi людини, про яку пiде розмова. Щоб кожен змiг правильно зрозуміти мене в тому, що усi ми не повинні пройти мимо цієї людини та її жахливої долi, а навпаки докласти усiх можливих зусиль, аби допомогти. Про долю молодого хлопця, сироти, який вже 7 рокiв відбуває довічне ув'язнення в Україні за злочин, якого не скоював. Ознайомившись з матеріалами його кримінальної справи, я переконався, що за належної юридичної допомоги можна змiнити цю далеко небезнадійну ситуацію. Переконаний, що матеріал статті не залишить байдужим жодну людину i можливо хтось виявить бажання підтримати хлопця.
Свiтило травневе сонечко, буяла весна у всiй своїй красi, i Вячеслав навiть не здогадувався, що пiдготувала йому доля... Окрiм Вячеслава, - в шанованiй iнтелiгентнiй родинi, бiльше дiтей не було, тому всю свою любов мама i бабуся вiддавали своєму синовi i внуку, що рiс розумним i напрочуд талановитим, навчався у Львівському військовому iнститутi. Любив його, напевно, i батько, який сам того не бажаючи, зламав синові долю. Зайшовши до хати, син почув голосну сварку батька між дружиною та тещею, i коли дитина заступилася за свою матір - почула у відповідь батькові слова : "Йди геть iз дому!" Хто знає, як би воно все було склалося у життi хлопця, якби батько не влаштував тієї безглуздої сварки на грунтi ревнощів до дружини, якби не зробив за одну-єдину мить того, що одним помахом руки перекреслило минуле, теперішнє i майбутнє життя В'ячеслава. Хлопець навіть не мiг уявити того страшного батькового вчинку, що він скоїв за кілька хвилин, а потiм увiрвався з ножем й до сина. В ту мить В'ячеслав змiг захиститися, але батько залишив свiт, скинувши всю вiдповiдальнiсть на сина, адже мертві пояснень не дають. Дякуючи Богові, В'ячеслав залишився при здоровому глуздi, коли побачив, що вже немає i нiколи вже не буде поруч iз ним мами, бабусі, яких вiн так любив, що страшна лють погубила батька, котрий сам пiписав собi такий вирок, пiднявши руку на рiдних.
Можемо лише уявити через якi муки i страждання пройшла ця молода людина. Поодинокі випадки тортур трапляються в Украiнi i тепер, а в епоху кучмiзму це було майже законно. Пiсля всіх знущань i тортур, яких зазнав В'ячеслав під час дiзнання i слiдства, суд вже не цікавили очевиднi речi, що абсолютно спростовували обвинувачення, адже виправдання підсудного тягло за собою покарання багатьох службових осіб міліції та прокуратури. Таких випадків, коли покарали службових осiб, за всю iсторiю незалежноi Украiни було декiлька, та й тi були бiльше пiаром, нiж бажанням щось змiнити в правовiй системi.
Судова система i сьогоднi пiсля всiх позитивних змiн в країні залишається незмiнною, в якiй правлять корупція i гроші, а права людини, закон - щось другорядне i маловагоме. Намагання окремих державних осiб реформувати судову систему не приносить поки бажаних результатів.
Допомагаючи В'ячеславу, котрий i по сьогоднішній день лишається винним без вини, ми можемо змiнити не лише його долю, ми можемо надати додатковий імпульс суспільству, що змiни вкрай необхідні. Адже такi жахливі умиснi або непрофесійні судові помилки не поодинокі, їх безлiч. Це страшно, коли суспільство утримує такого монстра, що калічить долi невинних людей.
То, що ж це таке коїться з нами, українцями, коли життя спiввiтчизника не варте нi гроша? На якiй стадії байдужості знаходиться суспільство, скільки ще буде у нашiй державi таких ось поламаних доль.
Неправомiрне засудження в Україні давно набуло систематичних рис. Я особисто спілкувався з дiдом В'ячеслава Андрієм Омеляновичем, який у свої вісімдесят років уже не має сил i здоров’я боротися, щоб змінити долю внука. Уявіть, йому, як потерпiлому, вiдмовили у наданні матеріалів кримінальної справи. Андрiй Омелянович переконаний, що жахливий вчинок скоїв його син. А внук несе вiдповiдальнiсть тільки тому, що живий. Лише тому, що зруйнована кучмiзмом, наскрiзь корумпована судова система не бажає визнавати той очевидний факт, що людина знаходиться в нелюдських умовах уже 7 рокiв за злочин, якого не скоювала.
Ознайомившись з матеріалами кримінальної справи i проконсультувавшись з юристами, я остаточно переконався, що відновити справедливість i змінити долю В'ячеслава можливо, потрібна лише фінансова допомога для проведення декількох незалежних експертиз, а також послуг кваліфікованого незалежного адвоката для захисту в судi.
В'ячеслав, немаючи необхiдних коштiв, неодноразово вдавався до голодування з метою захистити своє конституцiйне право на об’єктивне правосуддя, Але в країні, де iде постійна боротьба за владу, нiхто не реагує на пересiчного українця. Немає гарантії того, що важливі докази по справі не зникнуть з архiву. Перед офіційним зверненням до суду життєвонеобхiдно провести деякi процесуальнi дiї, в тому числi отримати результати експертиз, відповідь яких буде беззаперечним доказом фабрикації кримiнальноi справи i необґрунтованого засудження Гегельського В'ячеслава.
Тому саме зараз я звертаюсь до кожного небайдужого: "Давайте допоможемо цiй людинi! Разом ми можемо врятувати долю молодого хлопця!" Йому - тiльки 29 рокiв. Усе його життя - далеко попереду. Вiрю у Вас, мої українці! Вiрю i тихо молюсь Боговi за вашi небайдужi серця.
------------------------------------
Бажаючим взяти участь у долi В'ячеслава, надати посильну допомогу, моральну пiдтримку чи дiзнатися бiльш детально про його долю, прошу писати на ел-адресу:
panenko2007@mail.ru
тел. +380968113824
В'ячеслав Паненко

Чи до діда засудженого:
Гегельский Андрiй Омелянович.
вул. Набережна 55
село Васильків, Шполянський район
Черкаська область
індекс 20624
Україна

Або безпосередньо В'ячеславу, який відбуває довічне ув’язнення за адресою: Україна, м. Житомир,
вул. Ватутіна, 172, Тюрма 8,
Гегельскому В'ячеславу Анатолійовичу

Viaczeslav-Gegelskyj.jpg

11-05-2007 07:33 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1178858023.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua