першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

13% населення Донецькій області – члени громадських організацій

13-05-2007 18:33 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1179070424.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу, Український Центр економічних і політичних досліджень імені Олександра Разумкова і Національний інститут стратегічних досліджень провели 10 травня круглий стіл «Поствиборчий» розвиток Донеччини: регіональна влада і суспільство”.
На заході були представлені аналітичні матеріали, які давали відповіді на питання щодо політичного, економічного й соціального річного розвитку області, роботи представницьких органів населення, стану інститутів громадянського суспільства тощо.
Згідно доповіді експерту Донецького інституту соціальних досліджень і політичного аналізу Олени Гладковської, органами юстиції станом на 1 січня 2006 р. в Донецькому регіоні було зареєстровано 12321 об’єднання громадян, з яких 7618 – політичні партії (осередки всіх рівнів) та 4703 – різні за спрямуванням та видами діяльності громадські організації з місцевим статусом та осередки громадських організацій (з яких 377 (8%) – легалізували свою діяльність протягом 2005 року); а також 486 благодійних організацій, 4208 профспілок. За даними на 1 січня 2007 р. в області було зареєстровано 5000 громадських організацій (включаючи місцеві осередки). Легалізували свою діяльність протягом 2006 року – 329 організацій (6,6%). Зафіксовано реєстрацію також 520 благодійних організацій і 4061 профспілок.
У структурі громадських організацій за спрямуванням та видами діяльності у 2006 році найбільш поширеними є оздоровчі та фізкультурно-спортивні об’єднання – 17,0%. Молодіжні організації та об’єднання ветеранів та інвалідів складають відповідно по 11,2% та 10,1% від загальної кількості громадських організацій, об’єднання професійної спрямованості – 7,6%, жіночі та дитячі організації – по 4,2% та 3,9% відповідно, національних та дружніх зв’язків – 3,9%, освітні, культурно-виховні об’єднання – 3,9%.
Як повідомила Олена Гладковська, участь населення в організаціях громадянського суспільства можна вважати незадовільною. За даними Донецького обласного управління статистики кількість членів на обліку громадських організацій в області складає всього 642994 особи (13% від загальної чисельності населення області). При цьому слід враховувати, що громадяни можуть бути водночас членами кількох громадських організацій. Як показує практика, членство в НДО переважної більшості донеччан є зазвичай не просто пасивним, а й лише формальним, нерідко, навіть, по-за інформованістю самих громадян. Низький показник участі населення в діяльності організацій „третього сектору” зумовлений низьким рівнем підтримки громадян і віри населення в можливості продуктивних змін та задоволення соціальних проблем через організації громадянського суспільства, недоліками у відкритості інформації широкому загалу та звітності самих НДО, досить складними адміністративними процедурами щодо організації НДО, скупченні центрів підтримки НДО у великих містах та незадовільному регіональному розподілі.
В даному випадку, робить висновок О.Гладковська, саме нечисленність як активних НДО, так і громадян, залучених до участі в них, перешкоджають організаціям „третього сектору” досягти достатнього рівня впливу на суспільно-політичну, економічну ситуацію в Донецькій області.


Звертаємо вашу увагу на те, що незабаром вийде збірка аналітичних матеріалів „Поствиборчий” розвиток Донеччини: регіональна влада і суспільство”, яку можна буде безкоштовно отримати, надіславши заявку: Донецький інститут соціальних досліджень і політичного аналізу disrpa@gmail.com, 305-02-59.

13-05-2007 18:33 Донеччина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1179070424.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua