першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ІГРИ З НАВЧАННЯ, ЯКІ ДУЖЕ СХОЖІ НА АФЕРУ. АБО ЯК ЗРОБИТИ З ТЕНДЕ

24-05-2007 12:44 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1179999873.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

«Шановні колеги, мене звуть Світлана, прошу допомогти мені”, -роздався схвильований голос у слухавці. “Мені зателефонувала якась пані Юля і сказала що «Ваше свідоцтво по підвищенню кваліфікації у сфері державних закупівель, яке ви отримали у лютому 2006 року, не дійсне».

Ще вона сказала, що працює в редакції інформаційного бюлетеня Тендерної палати України, і що жодні торги ми більше не зможемо провести, якщо не пройдемо навчання на курсах Тендерної палати України. Ще вона надала мені телефони редакції, сказала пані Світлана, це 8044 5319436 і 80442786413». По іншу сторону зв’язку було чути стурбований і напружений голос, відчувалося, що пані Світлана чекає на якесь диво, і що люди до яких вона зателефонувала зможуть її захистити. Дійсно, багато чого може зробити людина в нашій країні і головне мабуть не втратити свободу вибору. Бо люди які намагаються порушити закон більше всього бояться гласності, висвітлення їх дій у засобах масової інформації. Нажаль шалений тиск з боку можливих порушників закону такий, що не всі можуть витримати його і схиляють голову, і змінюють погляди, задля того щоб залишитися при владі, чи доступі до влади. Отже нам кинули виклик, і серце журналіста загупало від очікування гострої теми, висвітлення теми комерційних потоків потенційно – корумпованої мережі.

Монопольне право на оприлюднення оголошень в друкованому виданні, подання інформації на своєму сайті, здійснення заходів пов"язаних з навчанням та багато інших привілей не передбачених для спілки громадських організацій в класичному розумінні неурядових організацій. Але це окрема тема бесіди, хотів би зупинитися більш докладно на навчанні членів тендерних комітетів у відповідності до чинного Закону України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти»: ТПУ безкоштовно у відповідності до п 2.ст.17-3 «здійснює заходи, пов"язані з навчанням та підвищенням кваліфікації з питань організації та здійснення процедур закупівель, у тому числі за дистанційною формою, та видає відповідні свідоцтва». У відповідності до ст. 3-3, Міжвідомча комісія з питань державних закупівель повинна розробити порядок акредитації учбових закладів і атестації викладачів. У відповідності до цього положення було розроблено Міжвідомчою комісією «Порядок включення підприємств, установ, організацій до переліку підприємств, установ, організацій, на базі яких проводиться навчання та підвищення кваліфікації з питань організації та здійснення процедур закупівель» від 24 квітня 2007 року № 01/6рш. В загальних положеннях у п. 1.2.сказано, що «Подання звернень для включення до Переліку може здійснюватися виключно навчальними закладами, зареєстровані як такі, відповідно до законодавства».

Маючи необхідний обсяг знань з питання навчання членів тендерних комітетів, ми почали телефонувати по наданих нам телефонах. Додзвонилися швидко, з”ясувалось, що це підприємство ТПУ «Науково-навчальний центр з питань державних закупівель». В бесіді з співробітницею Оксаною В’ячеславівною нам вдалося з’ясувати, що це підприємство проводить навчання по всій Україні не маючи Акредитації Міжвідомчої комісії та не маючи статусу виключно навчального закладу, також викладачі які там викладають не мають Атестації Міжвідомчої комісії. Але не зважаючи на це дане підприємство (прибуткова організація) проводило навчання по всій Україні збираючи по 1500 гривень з кожного слухача. Розроблена і інша форма навчання. Називається ця форма дистанційне навчання, за ціною 1000 гривень. У цьому дистанційному навчанні не передбачено взагалі викладача і навіть тести будуть перевіряти невідомо які фахівці. Взагалі то дистанційне навчання це не погана форма навчання, потребує багато дисципліни в навчанні і можливості спілкування з викладачем по Інтернету. Як ми бачимо, викладачів атестованих дане підприємство не має і взагалі в дистанційному навчанні вони не передбачені. Отже, два місяця проводить навчання підприємство «Науково-навчальний центр з питань державних закупівель», але свідоцтва яке воно надає схоже не витримують жодної критики. Такі дії з боку цього підприємства скоріш схожі на всеукраїнську аферу і краще тендерним комітетам звернутися до правоохоронних органів раніше, ніж ці органи прийдуть до них з питанням про не цільове використання державних коштів.

Також членам тендерних комітетів хочемо нагадати, що у відповідності до ст.12 Закону «Викладачами на курсах навчання та підвищення кваліфікації з питань організації та здійснення процедур закупівель можуть бути особи, які пройшли атестацію, що здійснюється Комісією не рідше ніж один раз на два роки з метою визначення достатності їх освіти, кваліфікації та досвіду для підготовки кваліфікованих кадрів. Інформація про видачу атестатів оприлюднюється на офіційному Інтернет-сайті Комісії протягом трьох робочих днів з моменту прийняття Комісією відповідного рішення». Відсутність інформації про Викладачів і навчальні заклади на сайті Міжвідомчої комісії, ще одне підтвердження відсутності будь якої можливості навчаться в підприємстві Тендерної палати (хоч з того приводу що сайт Міжвідомчої комісії не існує за наявною інформацією на 18 травня 2007 року).

Також хочемо нагадати, якщо замовник не дотримався вимог частини сьомої статті 12, тобто не пройшов навчання, всі його договори по проведеним процедурам вважаються не дійсними. Таким чином, якщо ви пройшли навчання в закладі який не має акредитації Міжвідомчої комісії та отримали свідоцтво, можете його повісити на стіну, але застосовувати його у процедурах закупівель за державні кошти України ви не маєте правових підстав. Договір укладений з таким не відповідним документом буде вважатися не дійсним.

Аудіофайл прослухати можна тут: www.tenderprof.org.ua/userfiles/voice.wma

24-05-2007 12:44 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1179999873.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua