першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

хімічить міноборони України поки Європа спить

26-05-2007 17:41 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1180190475.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ХІМІЧИТЬ МІНОБОРОНИ УКРАЇНИ ПОКИ ЄВРОПА СПИТЬ

Загальновідомо, що Україна географічно розташована в самому центрі Європи. Відома Україна в світі і тим, що в роки Великої Вітчизняної Війни під Вінницею знаходився підземний бункер- ставка Гітлера. Радянський Союз свою найстратегічнішу військову хімічну базу, що тягнеться кілометрами розташував теж в Україні, а іменно, на Полтавщині.
Сповідь працівника цієї бази О. Буряка надрукована в обласній газеті " Полтавський Вісник" від 1999 року. Цитую: " Після війни наша сім`я жила в Машівському районі в селищі, яке всі називали " Воєнстрой". Батьки працювали на військових складах, а я навчався в школі. І десь 1960 року на канікулах теж влаштувався на заробітки на один із складів. Довелося мати справу із великими бочками. Вони зберігалися на відкритих майданчиках. Інколи крізь проржавілі дірки або крізь наливні отвори , де відійшли пробки, виливалася густа масляниста рідина. Казали, що то люїзит та іприт.
Працювали ми там невеликі проміжки часу. Причому одягали костюм повного хімічного захисту: просякнуті якимось спеціальним розчином сорочку й брюки, потім- товстий гумовий костюм, чоботи, протигаз, рукавиці. Доки побудеш оті визначені півгодини, то весь потом стечеш, здається він уже в чоботях хлюпає."
Номер цієї військової частини декілька разів змінювався. Зараз це військова частина А-0312 в Селещино Полтавської області. Нинішнім часом Бюллетень , що випускається Союзом " За хімічну Безпеку" повідомив наступне: " Точно відомо, що тільки на старих, що залишилися з часів СРСР складах військової частини А-0312 в селищі Селещино Полтавської області зберігається понад 7 тон смертельної речовини ЗАРИН і іще більше тони бойового отруюючого газу VX. " Навіщо такі запаси- для війни чи що? Тоді з ким? Із своїм народом чи із сусідніми державами?
Жахливі речі числяться за цією військовою частиною. Якось обласна газета " Зоря Полтавщини" від 2000 року повідомила про трагічний випадок, пов`язаний із звалищем згаданої військової частини, яке знаходиться в напрямку села Степне. Це звалище вабить до себе підлітків, що шукають пригод. Так от, як повідомила газета, 13-літній Ярослав Я. знайшов на цьому військовому звалищі невідомий йому предмет, схожий на невеликий вогнегасник, і непомітно поклав у піч літньої кухні. Потім підніс до печі сірника. І коли пролунав вибух, то від печі не залишилося жодної цеглини, а в будинку, розташованому за 20 метрів від вибуху повилітали всі шибки. Хлопчика доставили в лікарню і із його тіла хірурги витягли майже 300 грамів осколків і навіть цілий вентиль від предмета, який він поклав у вогонь. Пацієнт втратив багато крові від численних осколочних ран обличчя, грудей, проникаючого поранення черевної порожнини, рваних ран всіх кінцівок.
Якщо військове майно валяється на військовому звалищі, то що ж тоді там робиться взагалі із беріганням самої хімічної зброї і її охороною ?. Лише самі жахи розповідають люди із навколишніх сіл. Так , на одному із чергувань на базі А- 0312 охоронник Олександр Б. в стані галюцинацій із автоматом пішов у наступ " на ворога”, стріляючи на всі боки. Ледве вдалося його вгамувати. Тож яка хімічна речовина визвала у нього галюцинації? Можливо якийсь розгерметизований хімічний снаряд?
Від людей почула, що влітку 1998 році під час чергування охоронника Аналолія Р. на цій же базі А- 0312 була викрадена велика партія хімічної зброї. Цей скандал зам`яли на високому міністерському рівні, завдячуючи родинним зв`язкам із Генштабом Міноборони тодішнього начальника хімбази М. А через пару тижнів потому у сусідньому Миргородському районі у с. Хомутець прогремів на всю Україну теракт із використанням на мітингу на 900 дітях та студентах хічної зброї нервово-паралітичної та психохімічної дії типу ЗАРИН. Випадковістю це досить важко назвати.
Керівний склад військової частини А-0312 продовжує деградувати, складаючи небезпеку для усього службового складу, населення навколишніх сіл, України в цілому, а також і для безпечної Європи. У статті відомої правозахисниці, журналістки Людмили Кучеренко під назвою: „ Смерть на злеті ”в газеті „ Новий час” розповідається про вбивство солдата , що проходив службу в даній військовій частині Руслана Пащенка черговим по частині майором В. Після вбивства майор був у дуже збудженому стані, усвідомлюючи, що накоїв, але так і не зміг пояснити, навіщо ж вистрелив солдатові в потилицю. А може дійсно не може пояснити, можливо роками у нього в організмі акумулювалася (накопичилася) отрута психохімічної дії, що зберігається на складах яка і визвала таку реакцію. Ходив же ж в атаку з галюцинаціями озброєний охоронник. Цей дикий випадок був висвітлений усіма провідними ЗМІ. Генерал Василь Медвідь біля могили попросив у батьків загиблого сержанта вибачення. Такого похорону не пригадують навіть ті, хто, як кажуть, бував у бувальцях: від крику, плачів і стенань кров у жилах холонула.
Ще раз запитую, як можна довіряти бойову хімічну зброю масового знищення військовим з неврівноваженою психікою у такій військовій частині, як у Селещині? Преса продовжує повідомляти про неадекватну поведінку керівництва цієї частини. Так ,у статті „ Побутовий тероризм?” на сайті Майдан журналістка Л.Кучеренко повідомляє про побутовий тероризм командира цієї військової частини А-0312 І.Іванченка та його дружини. Сусіди навіть звернулися за захистом від дій командира військової частини А-0312 І. Іванченка у Міноборони України. Агресія та бійки зі сторони Іваненків отруїли звичне, щасливе життя їхніх сусідів. В результаті сусідка Олена Гриб місяць пролежала в лікарні зі струсом мозку та звернулася до психотерапевта, бо дуже часто вона зі страхом просипалася від одного і того ж сну: її голову атакує ворона з обличчям дружини командира військової частини Наталії Іванченко.
Захиститися від небезпечної військово-екологічної політики в Україні пересічному громадянинові досить складно. Так, приміром, вперше в Україні звернулася група потерпілих від масового ураження хімічною зброєю типу ЗАРИН у с. Хомутець Миргородського р-ну до Миргородського суду із звинуваченнями державних органів у геноциді. Люди вимагали через суд вивільнити їх із медичної та соціальної резервації, у яку їх загнали сучасні технологи новітнього геноциду в Україні. Позивачі керувалися разом із українським чинним законодавством Міжнародною Конвенцією про попередження злочину геноциду і покарання за нього а також Конвенцією про непримінення строків давності до військових злочинів і злочинів проти людства.
Але миргородська суддя Валентина Куцин за всі п`ять років судової тяганини і волокіти так і не надала жодного разу слова в суді а ні самим потерпілим позивачам, а ні мені, їхньому представнику. Миргородська Феміда в черговий раз похоронила справу. Вражає те, що суддя Куцин досить свідомо доповнила собою чорний список технологів геноциду. І завдячуючи їй, нація, що мешкає в Хомутці так і продовжує залишатися в резервації.
Населення ж Полтавщини продовжує перебувати в постійному страху від того, що ця горезвісна хімічна військова база А-0312 може в любий час вибухнути . І тоді тони хмар військового газу накриють не тільки Полтавщину та Україну, але і всю Європу, бо ж ми таки і справді в центрі Європи. Тож Європа не може себе почувати в безпеці, поки отак хімічить Міноборони України. Європі давно б уже потрібно зробити висновки по суті!!!
Посилюється небезпека іще і тим, що в Україні політична криза досягла уже свого апогею. Політики публічно говорять, що втрачена легітимність держави.
Статтею № 50 Статуту ООН чітко визначено про невід`ємне право держав на індивідуальну й колективну самооборону. Моя місія лідера громадського об`єднання на шляху перешкоджання та зупиненню геноциду а також забезпечення Миру в Україні і Європі- це здатність бачити невидиме, щоб зробити неможливе !!! А невід`ємне право потерпілих від уражень військовим газом масового знищення українців – це об`єднавшись в колективну самооборону, звернутися в Комітет Безпеки ООН з проханням ввести в Україну голубі берети, тобто, миротворчі війська і зупинити військову хімічну агресію проти мирного населення рідної держави !!!

Любов Калюжна, м. Полтава, Україна

26-05-2007 17:41 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1180190475.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua