першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

4 Акції Ліґи Українців Канади і Ліґи Українok Канади

05-07-2007 22:04 Канада // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1183662264.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Ліґа Українців Канади і Ліґа Українок Канади повідомляють українську громаду про свій плян роботи у відзначенні 75-ої річниці українського Голодомору-Геноциду. Ці дві організації сконцентрували свої зусилля на 4-ох акціях, які є координовані з Конґресом Українців Канади.
І
Перша акція носить політичний характер і запланована на визнання на законодавчому рівні провінційним і федеральним парляментами Голодомору Геноцидом українського народу. Наші організації задіяли на крайовому рівні міжорганізаційний комітет, який координує діяльність місцевих під-комітетів (т. зв. Advocacy groups), які знаходяться у містах де є відділи наших організацій. До праці в цих групах запрошуємо усіх бажаючих членів української громади.
ІІ
Друга акція має освітній характер з метою домогтися від провінційних урядів впровадити у програму навчання канадських шкіл тему про Голодомор-Геноцид. Щоб досягти цієї мети, наші організації оформили для вчителів навчальний пакет про Голодомор-Геноцид англійською мовою. Пакет включає: академічні роботи, короткі синопсиси провідних істориків, галерею автентичних фотографій з 1933-го року, а також документи, які доводять злочинність совєтського сталінського режиму. Пакет можна найти відвідавши нашу веб-сторінку www.lucorg.com.
У зв’язку з 75-ою річницею Голодомору і конечністю, щоб дотичні посадові особи міністерства освіти онтаріо, та інших провінцій Канади, зустріли цю дату з відповідною шкільною програмою, управи Ліґи Українців Канади і Ліґи Українок Канади вважають за необхідне, щоб українська громада діяла координовано і говорила «одним голосом».
ІІІ
Третя акція у відзначенні Голодомору полягає у створені експозиції про Голодомор. На даний момент, наші організації уже володіють усіма доступними матеріялами для створення експозиції, а спеціяльно покликаний робочий комітет уже розпочав працю над створенням виставки.
IV
Четвертий проєкт, це так званий The Rich Hitchens Project. Рич Гитченс є головою Канадського Центру з дослідження геноцидів і прав людини і він проводить літні семінарі для вчителів канадських шкіл вищих клясів також й про Голодомор. Ліґа Українців Канади і Ліґа Українок Канади у спілці з Українсько-Канадським Дослідно-Документаційним Центром (Торонто) задіяні у цьому проєкті.
Ліґа Українців Канади і Ліґа Українок Канади також активно підтримують й інші проєкти серед яких головними є створення в Канаді Центру з Дослідження Голодомору і відбуття міжнародньої і наукової конференції присвяченої Голодомору. Ці два проєкти проводяться з ініціативи Українсько-Канадського Дослідно-Документаційного Центру.

Олег Романишин
Голова Ліги Українців Канади

Христина Бідяк
Голова Ліґи Українок Канади


Орест Стеців
Голова Спільного Комітету Ліґи Українців Канада і Ліґи Українок Канади для Відзначення 75-ої Річниці Голодомору

luk_logo_.jpg

05-07-2007 22:04 Канада // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1183662264.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua