першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Іван Чиж, "Факти" та "Вечірня Полтава" знову "вляпались"

06-07-2007 13:37 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1183718222.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Отримати позачергове звання чи підвищення по службі (а то й державну нагороду) з допомогою журналістів (звичайно, не зовсім порядних) не важко. Ось проста схема. З якоїсь незначної події чи невеликого правопорушення через публікацію створюється резонансний злочин. Звичайний ляпас п’яному молодику за образу дружини при бажанні та з допомогою преси зовсім неважко перетворити на спробу вбивства. Для більшої переконливості можна ще пакуночок коноплі чи маку непомітно підсунути в кишеню „злочинцю”. То нічого, що чоловік сяде на кілька років до тюрми, зате з десяток причетних до проведення досудового слідства міліціонерів отримають нагороди, позачергові звання тощо. Відомий правозахисник президент Полтавського обласного медіа-клубу Людмила Кучеренко, виступаючи на зібранні громадських організацій з приводу постійних порушень прав людини нещодавно заявила, що близько 50 відсотків чоловіків та близько 30 відсотків жінок, які відбувають покарання в полтавських виправних колоніях є абсолютно невинуватими в скоєнні будь-якого злочину. З цим в абсолютній більшості погоджуються і керівники установ, де відбувають покарання засуджені.
Журналістів переслідують за публікацію правдивих матеріалів, навіть вбивають, ця професія одна з найнебезпечніших у світі. Але ж є журналісти, які намагаються факти перекрутити, показати події в чиїхось інтересах. Писати правду для таких журналістів просто незвично, а от нагороди отримувати... Тут вони в перших рядах.
Коли в 2004 році фактично за участь у передвиборчій кампанії до тюрми кинули трьох профактивістів на чолі з головою профспілки „Солідарність” Валентином .Волошиним, кореспондент газети „Факти” Ганна Волкова опублікувала кілька статей, м’яко кажучи, з абсолютно неправдивими відомостями. Саме ці відомості переповідали згодом так звані потерпілі в своїх заявах до міліції про скоєння злочину. І таких заяв було зібрано близько двох десятків. Саме ця неправда й стала підставою для арешту та порушення кримінальної справи проти профактивістів, яка в суді лопнула як мильна бульбашка, оскільки обвинувачення було побудоване виключно на припущеннях бригади слідчих та фантазіях Волкової. Порядні журналісти мовчали, бо чекали закінчення слідства, а Волкова продублювала статтю ще й у „Фактах”.
„Розслідували” справу, як в багатьох інших випадках, Полтавський УБОЗ та спеціально призначена бригада слідчих з особливо важливих справ УМВС України в області. Скільки невинних людей кинуто до тюрем та засуджено завдяки корупційним зв’язкам цієї кампанії з прокуратурою області сьогодні точно сказати не може ніхто. Але дуже багато людей, повторюю, відбувають покарання лише для того, аби хтось отримав підвищення по службі чи позачергове звання. Лише троє профактивістів „Солідарності” „відсиділи” по п’ять місяців, ще двоє раніше – по сім місяців. До речі, двоє мешканців Карлівки теж за сфальшованим обвинуваченням та вироком відбули покарання по шість років. В одного з них розпалася сім’я, в іншого – рідні через відсутність єдиного годувальника роками перебивалися з хліба на воду. І завжди одну з ключових ролей відігравали опубліковані неправдиві інформації в газетах.
26 червня ц.р. Октябрьським районним судом міста Полтави інформацію Г.Волкової в статті „Щоб вижити в рабстві, нам доводилось красти хліб у їдальні і варити кашу з найдешевшого в Підмосков’ї горохового концентрату”, опубліковану в тижневику „Вечірня Полтава”, визнано такою, що не відповідає дійсності та принижує ділову репутацію, честь та гідність голови профспілки „Солідарність” Валентина Волошина, а редакцію газети зобов’язано надрукувати спростування на першій сторінці. Крім того, з редакції газети та Г.Волкової на користь В.Волошина стягнено відшкодування за заподіяну моральну шкоду.
Цікаво, що саме за публікацію цієї статті Г.Волкову нагороджено Почесною грамотою Державного комітету з телебачення та радіомовлення України, яку підписав особисто Іван Чиж, Нагородити Почесною грамотою журналістку за, м’яко кажучи, необ’єктивну інформацію - це виклик суспільству, бо це фактично грамота за брехню! Саме тому кілька полтавських громадських організацій звернулися до Комітету телебачення та радіомовлення України з вимогою відкликати Почесну Грамоту Комітету, якою нагороджено Г.Волкову.
Крім того, профактивістами подано кілька цивільних позовів до правоохоронних органів та прокуратури про відшкодування моральних збитків, завданих нелюдським поводженням з літніми громадянами та катуваннями в ізоляторі тимчасового тримання Полтавського міського управляння міліції. Саме в цьому закладі, на думку позивачів, до них застосовано середньовічні засоби знущань та принижень. Під різними причинами в судах затягується розгляд цих справ, основними з яких є хвороби та відпустки працівників міліції, яким видані довіреності на представництво в судах. Але ми віримо, що правда восторжествує і кати сядуть, нарешті, на лаву підсудних, нагороди та звання в них будуть відібрані, а грамоти відкликані. Всьому свій час.

06-07-2007 13:37 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1183718222.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua