першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Ураженим територіям статус зони екологічного лиха

18-07-2007 17:36 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1184769400.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

16 липня 2007 року на території Львівської області відбулася великомасштабна техногенна катастрофа. Отруйна хмара зрушила також в напрямку Волині і Рівненщини. Як наслідок, за офіційними даними, вже постраждали більше 11 тисяч мешканців.
Всеукраїнська партія «ЕКО+25%», яка задекларувала своїм головним пріоритетом всебічний екологічний захист та порятунок громадян, не може залишатися осторонь цієї страшної біди.
Партія екологічного порятунку України прийняла рішення ініціювати на державному рівні визнання районів Львівської, Волинської та Рівненської областей, які постраждали від техногенної катастрофи, зонами екологічного лиха з подальшою виплатою постраждалим відповідної компенсації, як це передбачено чинним законодавством.
Постраждалі території ряду областей Західної України повністю підпадають під статтю 5 Закону України «Про зону надзвичайної екологічної ситуації», адже на цих територіях офіційно зафіксовано:
- значне перевищення гранично допустимих норм показників якості навколишнього природного середовища;
- виникнення реальної загрози життю та здоров'ю великої кількості людей;
- негативні зміни, які неможливо усунути без застосування надзвичайних заходів з боку держави.
На підставі вищевикладеного Партія екологічного порятунку «ЕКО+25%» закликає:
- Президента України – терміново видати Указ про оголошення районів Львівської, Волинської та Рівненської областей, які постраждали внаслідок техногенної катастрофи, зонами надзвичайної екологічної ситуації;
- Кабінет Міністрів України – виділити кошти та оперативно організувати виплату відповідної грошової компенсації мешканцям цих територій.
Українська держава просто не має права залишити людей наодинці зі своїм лихом. Невідкладні дії Президента і Уряду мають забезпечити відшкодування постраждалим мешканцям заподіяної шкоди та іншу необхідну допомогу на умовах і в порядку, встановлених Конституцією і законами України.
18 липня 2007 року
Контактні особи:
Голова Львівської обласної організації ПЕП «ЕКО +25 %» Мазур Назар: т. 8(067)7190170
Керівник центрального секретаріату ПЕП «ЕКО +25 %» Приходько Ігор: 8(097)5767831

18-07-2007 17:36 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1184769400.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua