першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Закриття Довжоцького спиртзаводу пахне піаром і рейдерством

26-07-2007 12:06 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1185440788.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У місцевій пресі Кам’янця-Подільського під рубрикою «Подія тижня» з’явилася інформація про закриття одного з найстаріших спиртових заводів країни –Довжоцького. Вимогу висунула фракція Народного блоку Литвина в Хмельницькій обласній раді.

Факт коментують:
Володимир Михайлов, директор заводу: Ми прибули на брифінг для преси, оголошений депутатом Надією Підскоцькою, щоб зробити заяву, і здивувалися, чому самих ініціаторів тут немає. Журналістам залишили лише депутатський запит. Наше підприємство знаходиться в шістці найкращих у галузі після недавно проведеної модернізації. Торік заробили один мільйон гривень чистого прибутку, а також один мільйон 326 тисяч перерахували в бюджети всіх рівнів. На спиртзаводі працює 220 виробничників, окрім того, маємо майже сотню пайовиків, у яких орендуємо землю. На цих ділянках ми проводимо експеримент за участю науковців Подільського державного аграрно-технічного університету: вносимо способом розпилення відходи виробництва – барду і вирощуємо пшеницю та ячмінь. Уже не перший рік зокрема пшениця дає до 40 центнерів на гектар, нинішній урожай за висновками фахівців очікується такий же. Шкода, що депутати, які підняли питання, у нас не побували, не провели не те що виїзної сесії, а навіть не прислали комісії. Разючі зміни, які сталися за останній час на колишньому заводику княгині Хілкової, яке є державним підприємством, треба бачити на власні очі. Причиною ж для закриття підприємства депутати називають порушення підприємством чинного природоохоронного законодавства, неприємний запах, який заважає мешканцям міста. Тим часом уперше за 50 років нині проводиться очистка полів фільтрації відходів – бардополів, прокладено підземний бардопровід на віддалену на 13 кілометрів ділянку. Раніше ми випускали лише спирт, і з бардою у відходи потрапляли й спиртові дріжджі, які й давали гниття та запах. Наразі завод удосконалив технологію і продукує ще й високоякісні дріжджі, торік виробили їх 3120 тонн, найбільше в Україні. Ми виконали всі приписи природоохоронних органів, крім одного – перехід до утилізації відходів методом виділення біогазу. Це тривалий, дороговартісний проект, тому ми звернулися до обласної ради за підтримкою, очікуючи, що, якщо не допоможуть коштами, то хоча б включать до обласних природоохоронних програм. Нас же вдарили по голові…
Ілля Бєльков, директор компанії «Укрхімекспорт», партнера Довжоцького спиртзаводу: Наша компанія уже кілька років поспіль постачає на завод сировину, кредитує підприємство, шукає ринки збуту і навіть ведемо благодійні програми для місцевих освітніх та культурних установ, оскільки державному підприємству виділяти на це гроші заборонено. Без похвали, але саме завдяки «Укрхімексперту» старий завод отримав нове життя. Компанія нині фінансує й усі видатки на покращення екології. Причому, з нашими планами ми вийшли на громадські слухання перед громадою Довжка. Щоб не «псувати повітря», чим дорікають депутати, ми плануємо будівництво установки для утилізації післяспиртової барди, Інститут газу НАНУ вже розробляє технічну документацію на спалювання біогазу в котельній Довжоцького заводу. Хоча, зауважу, подібні установки досі не працюють ефективно на жодному підприємстві, де їх встановлено. Це Лужанський спиртзавод, це й завод Бринцалова в Росії. На Львівському дріжджовому потрачено три з половиною мільйона євро, але обладнання ще не запущено. Тож ми обурені спробою закрити Довжоцький спиртзавод. Де були ці депутати раніше, коли барда справді розливалася вдень та вночі безконтрольно, без лічильника. Ми розцінюємо подібні дії як піар деякого з депутатів перед майбутніми виборами. Або ж – можливу рейдерську атаку: закрили, довели до банкрутства, а потім самі ж купили за безцінь, як це сталося в Кам’янці з іншими абсолютно не збитковими підприємствами. Може бути ще одна причина: відтягнути увагу громади від якоїсь більш серйозної проблеми спільноти міста.

26-07-2007 12:06 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1185440788.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua