першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Звернення ХДС до Президента України

30-07-2007 16:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1185802971.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

ПРЕЗИДЕНТУ УКРАЇНИ В.А.ЮЩЕНКУ
Шановний Вікторе Андрійовичу!
Від імені Християнсько-Демократичного Союзу висловлюю своє занепокоєння випадками незаконної приватизації колишніх культових будівель, що почастішали в останній час. У християн України незалежно від їх конфесійної належності не можуть не викликати стурбованості випадки приватизації колишніх будівель Римо-Католицької Церкви у Києві та Дніпропетровську або колишнього приміщення центральної церкви євангельських християн-баптистів у м. Києві. Викликають глибоке обурення події у м. Дніпропетровську, пов’язані з побиттям та вигнанням віруючих-католиків з храму, що в свій час незаконно був відібраний у них радянською владою, а вже за часів незалежної України так само незаконно переданий комерційній структурі, яка вже, не очікуючи завершення судових процесів, розпочала демонтаж культової споруди. Наругою над духовністю та релігійними почуттями мільйонів віруючих є розташування казино у колишньому церковному приміщенні євангельських християн-баптистів у м. Києві, ніби це відбувається не в незалежній Україні, керівництво якої в Конституції проголосило усвідомлення своєї відповідальності перед Богом, а в лиховісні радянські часи.

Вважаємо, що подібні випадки є свідомим нехтуванням з боку причетних до них осіб проголошеним нашою Державою курсом на остаточне подолання наслідків тоталітарної політики колишнього радянського керівництва щодо релігії та Церкви, відновлення порушених прав церков і релігійних організацій, що знайшов своє відображення у чинному законодавстві, зокрема в указах Президента України.

На думку керівників Церков і релігійних організацій, питання повернення колишніх культових споруд їх законним власникам є одним з нагальних у процесі гармонізації державно-церковних відносин. Зволікання з цим, а тим більш зазначені випадки, не лише не відповідають чаянням мільйонів віруючих громадян, але й суттєво псують міжнародний імідж Держави, зокрема у зв’язку із взятими Україною зобов’язаннями перед Радою Європи.

Враховуючи зазначене, закликаємо Вас терміново вжити необхідних заходів для припинення демонтажу колишнього римо-католицького храму у м. Дніпропетровську, дати доручення Генеральній прокуратурі України перевірити усі випадки приватизації колишніх культових споруд, порушити питання про відповідальність усіх причетних до таких випадків осіб, незалежно від їх посадового становища.

Водночас просимо Вас з метою захисту майнових прав Церков і релігійних організацій, культові будівлі яких були експропрійовані радянською владою, недопущення нових випадків порушення їхніх прав шляхом незаконної приватизації відповідних споруд, указом Президента України негайно встановити мораторій на приватизацію та відчуження іншим способом колишніх культових будівель та їх окремих частин, що знаходяться у державній та комунальній власності.

З повагою,

Голова партії
Християнсько-Демократичний Союз
Володимир Стретович

http://hds.org.ua/news.php?lang=ua&id=390

30-07-2007 16:42 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1185802971.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua