першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Заява ХДС з нагоди 70-річчя 70-річчя «великого терору»

10-08-2007 09:32 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1186727546.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

5 серпня відзначається 70-річчя так званого «великого терору», розв’язаного радянським комуністичним режимом проти свого власного народу. 70 років тому в карельському урочищі Сандармох розпочалися масові розстріли в’язнів Соловецького табору, жертвами яких, зокрема, стали тисячі найкращих представників українського народу.

Минув майже рік з моменту ухвалення Парламентською Асамблеєю Ради Європи резолюції №1481 (2006) «Необхідність міжнародного засудження злочинів тоталітарних комуністичних режимів». Попри те, що європейські парламентарі через спротив російської делегації не змогли крім резолюції затвердити і проект рекомендації, в якому урядам країн – членів Ради Європи пропонувалось прийняти декларації, які засуджують злочини комунізму, ми переконані, що дати принципову оцінку злочинам колишнього радянського комуністичного режиму, численним порушенням з його боку прав людини є обов’язком влади незалежної України.

Особливо це необхідне зараз, коли ще не повністю подолані наслідки тоталітарного минулого, активізуються політичні сили, які заперечують комуністичні злочини та возвеличують Сталіна та його справи як приклад для наслідування, популяризуються, зокрема серед молоді, комуністичні ідеї, свідомо викривляється історія радянського та інших тоталітарних режимів, існує реальна небезпека приходу до влади, як це вже було минулого року, Комуністичної партії – спадкоємниці тих, хто впродовж десятиліть творив злочини проти свого народу, що здатне суттєво загальмувати просування України в напрямку розбудови цивілізованої демократичної держави європейського зразка та відкинути країну у тоталітарне минуле.

Ми переконані, що підтримка політичних сил, що прагнуть комуністичного реваншу, є нехтуванням історією, обранням вектору розвитку країни, спрямованого в минуле, проявом зухвалого ставлення до мільйонів жертв радянського режиму, які заслуговують на співчуття, повагу та визнання їхніх страждань.

Ми повністю підтримуємо заклик ПАРЄ до комуністичних партій у державах – членах Ради Європи дати нову оцінку історії комунізму та своєму власному минулому, чітко відмежуватись від злочинів тоталітарних комуністичних режимів та однозначно їх засудити. Впевнені, що тільки зробивши це Комуністична партія України може мати моральне право на участь в політичному житті незалежної України.

Ми вважаємо, що українською державою ще недостатньо зроблено для переосмислення історії комунізму та власного минулого, а тому, спільно з нашими європейськими колегами, закликаємо владу без затримки рішуче і недвозначно засудити злочини, скоєні тоталітарним комуністичним режимом. Вимагаємо чіткої державної підтримки історичних досліджень, спрямованих на об’єктивне вивчення радянського періоду історії України та широкого висвітлення результатів цих досліджень. Необізнаність наших громадян щодо злочинів комуністичного режиму становить перешкоду для досягнення суспільної злагоди, сприяє свідомому нагнітанню соціальної напруги ідейними спадкоємцями радянської системи, популяризації ними української історії у спотвореному вигляді. Саме праця істориків може стати підґрунтям правового розслідування злочинів комуністичного режиму в Україні з порушенням питання про справедливу відповідальність їх виконавців та ідейних натхненників.

Партія Християнсько-Демократичний Союз виходить з того, що знання історії є однією з передумов запобігання подібним злочинам у майбутньому, а моральна оцінка й засудження вчинених злочинів мають велике значення для виховання молодих поколінь. Чітко визначене ставлення суспільства до минулого є необхідним орієнтиром на майбутнє.

Голова партії Християнсько-Демократичний Союз Володимир Стретович

http://hds-kharkiv.org.ua/2007_08_09/446.htm

10-08-2007 09:32 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1186727546.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua