першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

В Одесі пройшли громадські слухання

17-08-2007 15:45 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1187354754.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

16 серпня в приміщенні Одеського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» відбулися громадські слухання щодо правочинності спорудження в Одесі пам’ятника російській цариці Катерині ІІ.

Розпочав слухання голова Одеської обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» Олександр Степанченко. Зокрема, він розповів про те, що 14 серпня, на офіційному сайті Одеської міської ради www.odessa.ua з’явилося повідомлення про те, що «Приморський районний суд Одеси заборонив проведення масових акцій на території міста, обмеженою вулицями Приморською, Преображенською, Грецькою та Польським узвозом». Рішення суду діє з 3 серпня по 3 вересня. В постанові йдеться про наступне: «Будь-яким фізичним та юридичним особам заборонено проведення пікетів, маніфестацій, встановлення наметів та інших агітаційних споруд» в межах забороненої території. Цією постановою суд задовольнив адміністративний позов виконавчого комітету Одеської міської ради до Одеського обласного об’єднання товариства «Просвіта».

Олександр Степанченко сказав: «24 серпня Україна буде відзначати День Незалежності. Рішення суду унеможливлює проведення цього свята в Одесі, тому що центральна частина міста, включно з вулицею Дерибасівською, опинилася в зоні, де фактично забороняється проведення святкових заходів. Цікаво, що на сайті Одеської міськради мінімум інформації про святкування Дня Незалежності, але надзвичайно багато повідомлень про урочистості, присвячені Дню Міста, мабуть тому, що саме в цей день заплановано відкриття пам’ятника цариці Катерині ІІ».

Українська громада міста вирішила 24 серпня організувати, незважаючи на заборону, урочисту ходу від пам’ятника Тарасу Шевченко до храма Різдва Христового Української Православної Церкви Київського Патріархату. В своїй заяві представники 15 політичних партій та громадських організацій Одеси висловили свій рішучій протест проти українофобських дій одеської влади.

У присутніх велике зацікавлення викликали фахові та змістовні виступи одеських істориків Тараса Гончарука та Анатолія Мисечка. Тарас Гончарук зокрема наголосив, що твердження одеських чиновників про те, що з Катериною Одесу буде занесено до реєстру світових культурних надбань ЮНЕСКО є неправдою, оскільки архітектурний ансамбль від Приморського бульвару до площі Катерининської вже неодноразово добудовувався і питання щодо внесення його до реєстру ЮНЕСКО взагалі ніким розглядатися не буде.

Історик також звернув увагу на те, що на пам’ятнику Катерина, згідно з російською імперською традицією, попирає ногами турецький прапор. Це неминуче викличе загострення стосунків з України з Туреччиною, і можливо з НАТО, оскільки ця країна є членом Північноатлантичного альянсу. Турецьке посольство в Україні вже готує звернення з вищезазначеного питання до українського уряду.

Голова Одеської обласної організації Конгресу українських націоналістів Володимир Геник згадав, як на зустрічі з головою Одеської обладміністрації Іваном Плачковим він запитав, чи збирається пан Плачков на зустрічі з Президентом України порушити перед останнім питання щодо недопущення встановлення в Одесі пам’ятника україноненависниці Катерині ІІ? На що «помаранчевий губернатор» відповів, що він особисто не має ніяких заперечень проти увічнення в Одесі пам’яті російської цариці, оскільки вона переселяла на Одещину болгар, молдаван, німців, греків і це було ніби праобразом майбутнього Європейського Союзу.

Отаман однієї з козацьких громадських організацій Анатолій Петько розповів про ініціативу козаків щодо позбавлення Ющенка звання козацького гетьмана у разі підтримання ним планів Гурвіца по встановлення пам’ятника Катерині ІІ. Як відомо Ющенко привселюдно не порушував цієї теми, хоча рота внутрішніх військ (які він підпорядкував собі особисто як Президенту) сприяла демонтажу пам’ятника Потьомкінцям і нейтралізації дій його захисників. (Як відомо на місці зруйнованого пам’ятника Морякам-потьомкінцям планують встановити пам’ятник Катерині ІІ).

Стало відомо, що на День Міста до Одеси планується приїзд Президента України. Одеські українці хочуть, щоб Віктор Андрійович (за якого вони у 2004 році стояли по усіх майданах) нарешті роз’яснив свою позицію щодо одеської помаранчевої «катериноманії».

Перебіг громадських слухань знімала одеська телекомпанія «Град», і в той же день відповідний сюжет було показано в блоці одеських новин.

Ніхто з представників Гурвіца, які були запрошені на громадські слухання, так і не з’явився.

17-08-2007 15:45 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1187354754.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua