першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Рибак проти громадянина США

21-08-2007 17:27 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1187706435.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Відкритий лист до ЗМІ
громадянина США Юрія Стара (Стародубського)


Шановні журналісти, шановна громада України!

Звернутися до вас з відкритим листом мене змусила ситуація, в якій я опинився через неможливість спілкуватись з власною дитиною, а також прямі погрози фізичної розправи з боку сім’ї нового чоловіка моєї екс-дружини пана Рибака.

Я є першим чоловіком Ірини Фріденталь (громадянки США), в шлюбі з якою ми прожили 7 років. У нас є спільна дитина – Михайло Стародубський (громадянин США), який в даний момент мешкає разом з матір’ю в Києві. З часу розірвання шлюбу з Іриною Фріденталь у нас існують суперечки з приводу моєї можливості бачитись з сином в ті моменти, коли я приїжджаю в Україну. Фактично мене повністю відсунуто від спілкування та участі в вихованні Михайла.

Більш того, депутат Київської міської ради Олександр Рибак (син віце-прем’єр міністра України Володимира Рибака) телефонував мені і зустрічався зі мною, пропонував відмовитись від бажання бачити сина, обгрунтовуючи свої побажання нецензурною лайкою на мою адресу та різноманітними погрозами, як-то: заборонити мені, як громадянину США, в’їзд до України; порушити щодо мене за надуманим приводом кримінальну справу; знищити бізнес моїх друзів; знищити мене фізично. При цьому Олександр Рибак неодноразово посилався на свої можливості як депутата Київської міської ради, можливості батька – Віце-Прем’єр міністра Володимира Рибака та зв’язки батька з «авторитетними» на всю країну бізнесменами.

Під час мого перебування в Україні в червні-липні 2007 року мені стало відомо, що з метою унеможливити моє спілкування з сином Михайлом, його вивезли в Крим. Розуміючи, що це моя єдина надія побачити дитину, наперед не знаючи де саме він знаходиться, я поїхав в Крим. Після кількох днів пошуків в місцях ймовірного відпочинку на ЮБК я знайшов Михайла на пляжі з бабусею. Син зрадів мені і виявив бажання поспілкуватись, але бабуся (мати дружини), прилюдно, при моїй дитині, почала ображати мене з використанням нецензурної лексики. Не давши нам з сином поговорити навідь 5 хвилин, вона силоміць забрала Михайла і відвела в місце їхнього проживання, пославшись при цьому на рішення О.Рибака про заборону допускати мене до сина.

Це було останньої краплею, яка змусила мене звернутись за захистом своїх інтересів та інтересів свого сина до Печерського районного суду м.Києва.
10.07.2007 року я, через свого представника, звернувся з позовною заявою про усунення перешкод у спілкуванні з дитиною і цього ж дня виїхав до США.
14.07.2007 року я отримав декілька дзвінків на свій американський номер мобільного телефону з телефону українського мобільного оператора. Оскільки у той час я був зайнятий, на дзвінки я відповісти не зміг. Через деякий час, з цього ж номеру прийшов СМС наступного змісту (стиль та орфографія збережені):

«Нехочешь говорить, ну и ладно. Х..ло тебе повезло, что ты уехал! Ты за…л своими прилетами! Ребенка ты не увидеш, Мишка тебя ненавидит все 9 лет!!! Еще раз приедеш в Крым, Киев, возбудят уголовное дело и будеш в розыске в ИНТЕРПОЛЕ. Понял! ПИ…Р! Ты е…ый Американец! Дедушка Вова скажет Ринату тебя и в Америке похоронять. Лучше не приесжай в Украину Х..ЛО! Я с мером решил – бизнесу твоих друзей п…ц! Решил судится, так мы у тебя все ВЫИГРАЛИ уже! Лучше отзови из суда бумагу, хоть жив останешся? Умри Американец е…ый! Семья РЫБАК!»

Про зазначені факти я повідомив поліцейський департамент США. Зі змісту повідомлення стає зрозумілим, що члени сім’ї Рибак прямо загрожують мені застосуванням адміністративного ресурсу і своїх зв’язків в кримінальних колах.

Після вищезазначенного СМС, в мене виникли серйозні підстави побоюватися за своє життя та здоров’я, оскільки Віце-Прем’єр міністр України В. Рибак та депутат Київради О.Рибак здатні дійсно реалізувати ці погрози аж до мого фізичного знищення. Крім того, вони дійсно можуть вплинути на рішення українського суду, маючи достатньо важелів для цього.

Посадові особи, які допускають злочинні наміри відносно громадянина мають бути покарані. Це головний принцип демократичного суспільства. Принаймні так відбувається в США. Тому я написав листа Віце-Прем’єр міністру України В. Рибаку, я якому повідомив про погрози з боку його сина та усунення мене від виховання власної дитини. Але ніякої реакції на звернення я не отримав.
Через деякий час я зрозумів, що за мною почали стежити та, ймовірно, мій телефон почали прослуховувати. Такий висновок я зробив після того, як в ресторані мені було презентовано пляшку шампанського від сім’ї Рибак з «найкращими» побажаннями, а біля будинку, де я мешкаю в Києві, я почав помічати одних і тих самих людей. Я нікого не повідомляв, тим більше Ірину Фріденталь та Олександра Рибака, про місце свого мешкання, маршрути свого руху та ресторани, де я збираюсь поснідати.

Не маючи відповіді на перший лист, я вирішив повідомити про дії відносно мене та моєї дитини прем’єр-міністра Януковича, який, доречі, є однопартійцем пана Рибака. Крім того я направив листи до секретаріату Президента на ім’я пана Балоги, а також в міністерство закордонних справ пану Яценюку. Але до цього часу ці посадовці не відреагували на моє звернення.

Також я вдруге звернувся з листом до Віце-Прем’єр міністра України Володимира Рибака. Оскільки на мій телефон продовжували надходити СМС з погрозами. Як доказ цих фактів як вже маю висновок експертизи. Про всі зазначені факти я також повідомив листом пана Володимира Рибака. Але він як батько, посадова і публічна особа, насамкінець однопартієць свого сина не виявив бажання покласти край екстраординарній поведінці Олександра Рибака. Пан Володимир Рибак особисто зателефонував мені 8 серпня близько 18 години та дуже емоційно повідомив, що всі свої претензії я повинен надсилати до тестя та тещі або до правоохоронних органів. Я не встиг поспілкуватись з ним, бо пан В.Рибак кинув слухавку.
Також мені телефонував Олександр Рибак та повідомив, що всі питання в суді він «вирішив» і мені, громадянину США, марно сподіватись на українську Феміду. Мене позбавлять батьківських прав і я вже ніколи не побачу Михайла.

Звичайно, Я – проста людина, громадянин США, не займаю відповідальних посад, не є публічною особою, не маю мільонів. Але я батько, і маю почуття гідності. Я дуже люблю свого сина і маю велике бажання виховувати його, розмовляти з ним, допомагати в навчанні і просто радитись, так як колись мій батько допомагав мені дорослішати. Звернутись до ЗМІ мене спонукали останні події: я три доби чекав сина біля дому для того, щоб подарувати презент до 1 вересня і просто побачити його. Але в той момент, коли Михайло побачив і покликав мене, колишня дружина грубо відібрала подарунок та наказала сину припинити спілкування. А мені сказала, щоб наперед я спілкувався з Михайлом виключно через свого адвоката.

Цим відкритим листом я повідомляю всім «зацікавленим» в перешкоджанні моєму спілкуванню з сином, оскільки мені нема куди відступати і нема чого втрачати, адже можливості бачитись з сином мене позбавили. За умови відсутності належного правового реагування на отримані мною погрози з боку сім’ї Рибак і ненадання мені нормальної можливості бачитись зі своїм сином та брати участь у його вихованні я звернусь до Державного Департаменту США по допомогу за захистом моїх батьківських прав, як громадянина США та мого сина, громадянина США.

У мене є інформація, що дитину нацьковують проти мене. Його спонукають до відмови від батька, залякуючи тим, що інакше «дєдушкє Вовє» буде погано на роботі. Та я не відступлюсь від сина і буду боротись за наше право бачитись.
Шановні представники ЗМІ, я маю надію, що ваш вплив на громадську думку допоможе припинити агресивні заяви членів родини Рибак в мій бік, припинить їхнє знущання над родинними почуттями мого сина та посприяє українській Феміді бути безпристрасною, керуватись законом, а не «ціною питання».

Юрій Стар

21-08-2007 17:27 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1187706435.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua