першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Вищий навчальний заклад чи шахрайська контора?

04-09-2007 17:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1188914835.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


До Вінницької обласної молодіжної громадської організації “Наше Поділля” надійшло звернення від одного небайдужого громадянина, в якому він розповідає про маштабне шахтрайство у одному із вінницьких вузів. Також до звернення додані копії документів, які підтверджують надану інформацію. Але “Наше Поділля” не є правоохоронним органом та володіє обмеженими ресурсами для перевірки даних. Тому звертаємося до правоохоронних органів України, ЗМІ, політиків і всіх людей, котрі можуть допомогти розібратися у ситуації, що склалася.
Звернення додається, з метою захисту людини її прізвище не вказано.

Вінницькій обласній громадській
молодіжній організації «Наше Поділля»

Звернення

Прошу допомогти розібратися в ситуації та надати інформаційну підтримку про факти злочину та корупції.
28.01.2003 року реєстраційною палатою Вінницької міської ради «Наказ №48» зареєстровано Вінницьку філію приватного навчального закладу «Київського інститут бізнесу та технологій» (ПВНЗ ТОВ КІБ і Т).
В розповсюдженій рекламі (спецвипуск для вступників) були гарантовані освітні послуги на сучасному світовому рівні і дуже привабливі умови навчання, але це була звичайна шахрайська реклама.
У 2003-2004 навчальному році у Вінницьку філію ТОВ КІБ і Т без ліцензій було прийнято 113 студентів на заочну форму навчання та 58 студентів на денну форму навчання.
Студенти заочної форми навчання в порушення Правил прийому абітурієнтів до вузів замість першого курсу відразу були зараховані на третій курс, маючи академічну різницю від 7 до 30 дисциплін. Ректор Романенко Олена В’ячеславівна кожного з них зараховувала своїм наказом до даного навчального закладу.
В 2004-2005 навчальному році було набрано ще 104 студенти на заочну форму навчання, але ліцензований обсяг набору був тільки 40 осіб.
Таким чином, 01 вересня 2004-2005 навчального року у Вінницькій філії ПВНЗ ТОВ КІБ і Т навчалося 275 студентів денної та заочної форм навчання при наявності ліцензії на 40 осіб.
Тільки через півтора року, а саме 09.09.2004 року ПВНЗ ТОВ КІБ і Т (протокол №1) схвалено Концепцію освітньої діяльності Вінницької філії приватного вищого навчального закладу «Київський інститут бізнесу та технологій» з підготовки фахівців спеціальності 7.050104 «Фінанси», 7.050106 «Облік та аудит» 7.050201 «Менеджмент організацій», 7.050206 «Менеджмент зовнішньо економічної діяльності», яку «Концепцію», 20.10.2004 року затвердив директор філії Бугов М.В., та яку 24.10.2004 року погоджено начальником Управління освіти та науки ОДА Свіржевським М.П.
Однак ніякої потреби в створенні філії ПВНЗ ТОВ КІБ і Т у Вінниці не було, філія не мала жодної заявки від підприємств, організацій на підготовку фахівців.
За 2003-2004 навчальний рік та за перший семестр 2004-2005 навчального року зі студентів було отримано майже 500 тисяч гривень, але Вінницька філія КІБіТ була не здатна надавати освітні послуги в зв’язку з відсутністю підручників, комп’ютерів, техніко-навчальних засобів. В лекційній аудиторії не було навіть звичайної дошки.
Студентські кошти та майно філії розкладалося. У філії було два комп’ютери. Один – «зберігався» у директора Бугова М.В. вдома, а другий в жовтні 2004 року – вкрали.
Навчальний план не виконувався, заняття зривалися у зв’язку з відсутністю штатних викладачів.
Відповідно до Акту перевірки фінансово-господарської діяльності Вінницької філії КІБіТ 12-19 лютого 2004 року 11 викладачів, які зараховані за трудовими угодами для роботи у філії жодної навчальної години не провели у період з 03. 2003 по 12.02.2004 рр. Заробітна плата виплачувалася викладачам, які не працювали у філії.
Штатні викладачі у філію умисно не приймалися, працювали тільки сумісники. Ці викладачі працювали у своїх вузах на постійній основі, працювали ще в інших вузах міста Вінниці, а потім ще й у Вінницькій філії КІБіТ. Деяким сумісникам у Вінницькій філії КІБіТ в окремі місяці виплачувалася заробітна плата в розмірі 1,5-3 ставки (окладів) штатних доцентів за місяць, навіть і тим, які не працювали. Потім як повідомив оперативно уповноважений ВДСБЕЗ УМВС України у Вінницькій області платіжні відомості та інші документи були викрадені із опечатаної аудитором бухгалтерії.
Про відсутність умов для навчання і про те, що студенти не отримують дипломів з тієї спеціальності, на яку поступали вчитися, викладачі та студенти зверталися до ректора Романенко О.В., в ОДА та правоохоронні органи Вінниці. В своїх листах студенти писали: «…ми живемо та навчаємося серед обману та шахрайства тих, хто має зв’язки та гроші, за яке майбутнє може йти мова? Чому нас тут навчать? Хто їм дає на це право? Власники ВУЗу продовжують займатися обманом. Скільки ще людей буде ошукано? Ми платимо гроші за навчання, а за наш рахунок розраховуються з чиновниками, щоб далі продовжувався обман…».
Звернення викладачів та студентів були направленні до ВДСБЕЗ ВМВ УМВС України у Вінницькій області. Але ці звернення довели до абсурду та здали в архів, закресливши надії студентів та викладачів встановити справедливість, з’ясувати, за що студенти платять гроші і чому керівництво вузу займається шахрайством та порушує умови договорів зі студентами.
Філія не мала права займатися освітньою діяльністю, в зв’язку з тим що не була забезпечена професорсько-викладацьким складом та техніко-навчальними засобами, бібліотекою, комп’ютерним класом згідно державних вимог. Тому керівники КІБіТ та філії вирішили підробити усі документи для проходження акредитації, а для ліцензійної експертизи в якості експертів НАКАЗОМ № 198-Л від 1.02.2005 року Міністерства освіти і науки України в порушення ст. 28 Закону України «Про вищу освіту» були призначені викладачі вінницьких вузів, один із яких не мав відповідної освіти і навіть не знав, що він є експертом. На підставі підроблених документів була видана ліцензія серія АБ №122260 від 30.05.2005 року. Рішення про видачу ліцензії ДАК від 19.04.2005 року Протокол №55 НАКАЗ МОН України від 27.04.2005 року №853-Л.
Викладачі вінницьких вузів, які проводили ліцензійну експертизу в своїх поясненнях пишуть, що вони підписували тільки останню сторінку висновку про проведення експертизи, а інші сторінки мали зовсім інший зміст і філія була не здатна займатися освітньою діяльністю.
На разі Прокуратурою Замостянського району м. Вінниці відкрита кримінальна справа за фактом підробки акридитаційних документів.
Але розчаровані, втративши віру у справедливість, 45 студентів залишили філію. Напевно вони ще довго будуть згадувати, як замість участі в наукових конференціях та наукових олімпіадах вони ходили по адміністративних та юридичних інстанціях, і ту шахрайську рекламу, в яку повірили і потрапили в пастку.
Як це все пов’язати з ствердженнями про те, що КІБіТ сприяє відродженню України та формуванню інтелектуального потенціалу нації?

04-09-2007 17:07 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1188914835.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua