першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Про аномальність психіки багатодітних батьків

22-09-2007 12:41 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1190454119.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Любі Українці! Невже Ви ще вірите, що держава допомагатиме вашим дітям?
Люди, що в Україні дорвалися до влади знають, що затримаються “при кермі” не надовго, то й не переймаються чужими проблемами. А коли думають про майбутнє, то тільки про своє.
І чи є Україна державою? В територіальному розумінні можливо її можна так назвати, а от в економічному, інформаційному, психологічному – ні. Всім очевидно, що процес державотворення в Україні повернув назад: деградує судочинство, не працює міліція, нищиться армія, відсутня гідність та аристократична традиція у політиків. Психологія більшості сучасних можновладців спотворена.
Аристократизм в психологічному розумінні поняття схоже з багатодітністю – на них рівняються. Поважні люди які сповідують найвищі моральні цінності і пишаються своєю родиною її вкладом в соціальний, культурний, економічний розвиток держави у країнах з нормальною суспільною психологією є прикладом для всіх хто прагне зайняти місце в найвищому соціальному прошарку держави. Щодо багатодітних в нормальних державах ситуація схожа: їх поважають, вони є прикладом сімейного благополуччя.
Історія знає багато прикладів які доводять, що шановливе ставлення суспільства до багатодітних родин суттєво впливає на демографічні показники в державі. Протягом усього XIX ст., особливо у другій його половині, чисельність єврейського населення на Україні дуже зросла. Між 1820 та 1880 рр., коли загальна кількість населення імперії збільшилася на 87%, число євреїв зросло на 150%. Ще швидшим цей процес був на Правобережжі: кількість населення між 1844 та 1913 рр. збільшилася тут на 265%, у той час як єврейського населення — на 844%! Ці надзвичайні темпи пояснювалися насамперед тим, що іудейська релігія освячувала багатодітні родини.
У післявоєнній Франції, важка демографічна ситуація була виправлена коли, під час правління де Голля, було запроваджено комплекс допомоги на дітей, що привело до того, що в багатьох областях Франції дітородіння стало вигідним, а багатодітні родини — найзабезпеченішими та найшановнішими у суспільстві.
До прикладів, які демонструють зневажливе ставлення до багатодітних та популістський підхід до демографічних проблем належить наше українське сьогодення. Наш новий помаранчевий тато, який так завзято звинувачував попереднього татуська у геноциді народу, за 2 роки керування тільки прискорив темпи вимирання українців.
Владі не вигідно про це говорити, але сплюндрована психологія сучасного політикуму України чітко відслідковується у їх законотворчій діяльності. За останнє десятиліття в Україні із законодавства були вилучені всі норми допомоги багатодітним. Перший удар нанесла нова українська Конституція. В новому Основному законі України була вилучена законодавча норма про те, що держава зобов’язується надавати допомогу і пільги багатодітним сім’ям.
Далі, Постанова Верховної ради України 1999 р. “Про Концепцію державної сімейної політики” – підступний документ. Основним гаслом концепції є планування сім’ї. Цей модний термін пояснює “безкультурним” українцям вірний шлях позбутися злиднів, підвищити рівень життя – навчитися планувати сім’ю! Проект документу, до речі, був нормальний, але його “покращили” народні обранці. Тому що у них: “Викликає занепокоєння низька культура планування сім'ї, що призводить до внутрісімейних конфліктів, дестабілізації сім'ї, небажаної вагітності, безпліддя, збільшення захворюваності”. Відтак питання підтримки багатодітних фактично виключено з концепції.
Ще одним підступним винаходом цього закону є термін “малозабезпечені”, який назавжди прив’язується до терміну “багатодітні” найвужчою літерою “і”.
Згодом, у 2000 році, виникає новий закон “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям”. У цьому документі нова формула захисту багатодітних через вислів “малозабезпечений” розкрила широчезне поле діяльності для різноманітних соціальних служб. Рахувати кількість дітей у сім’ї просто, а от робота з підрахунку заробітку інших людей в країні, де 90% зарплати отримують у конвертах, – це вже серйозна робота! Як наслідок: юрми соціальних служб, усі бігають з довідками, а реальна допомога багатодітним щороку зменшується.
Указ Президента України від 12 листопада 1999 року № 1460/99 “Про заходи щодо поліпшення становища багатодітних сімей” та указ Президента України від 30 грудня 2000 року № 1396/2000 “Про додаткові заходи щодо посилення соціального захисту багатодітних і неповних сімей”, Закон України від 26 квітня 2001 року № 2402-ІІІ “Про охорону дитинства”, не побоюсь цього слова, – суцільне блюзнірство. Бо на власній шкурі знаю, що після виходу у світ кожного наступного документа урізалися тоді ще існуючі пільги, наприклад, безплатне харчування дітей у школі чи пільги з оплати за дитсадок.
Повне безправ’я вже давно спіткало багатодітних військовослужбовців. У “серці патріотизму і любові до батьківщини” не існує навіть формального паперу в підтримку багатодітних. І якщо для цивільних ще залишилась одна пільга, яка захищає багатодітних – компенсація прибуткового податку, а на деяких цивільних підприємствах і закладах, де керівники з розумінням ставляться до закликів керівництва держави допомагати багатодітним існують і інші пільги. То, для військових всі пільги повністю знівельовано.
Але найгірша ситуація у багатодітних родин служителів церкви. Подачками і приниженням топчеться багатодітна традиція українського духовенства.
Велику роль у формуванні науково-продуманої сімейної політики мало б відігравати Міністерство сім`ї, молоді та спорту, проте жодного документа на захист сім’ї воно так і не народило. Це міністерство переймається здебільшого молодіжним будівництвом, якого ніхто не бачить, однак гроші на нього виділяються чималі.
Хоча утримувати велику сім`ю нелегко, – я переконаний і гадаю, що мене підтримають інші багатодітні батьки: матеріальне не є головним. Найгірше – зневага та психологічний тиск. Причиною яких є культивація у свідомості пересічного українця думки, що багатодітні – це неповноцінна категорія малозабезпечених. Тому поведінка багатодітних батьків багатьом видається дивною, “придуркуватою”, а їх світогляд – обмеженим. Один з психіатрів, при проходженні моєю дружиною медкомісії, наводячи переконливі аргументи, цілком серйозно заявляв про аномальність психіки багатодітних батьків.
Всі мої знайомі багатодітні підтверджують той факт, що в Україні різко змінюється психологія людей у ставленні до багатодітних родин. Психологічний тиск на багатодітні сім`ї проявляється не тільки у їх принизливому матеріальному становищі та повному ототожнюванні з малозабезпеченими. Приниження лунають із телеекранів та інших засобів масової інформації. Принижує і періодичний показ на телебаченні сиротинців та “сердобольних” спонсорів, які на дітях заробляють собі рекламу. Не сприяє нормальному ставленню до багатодітних родин і дух користолюбства, що культивується серед усіх соціальних верств населення. А найогидніше, – серед високопосадовців, які відкрито змагаються у кількості й якості придбаних машин, речей тощо. Багатокімнатні квартири майже не отримують багатодітні родини. Бо бракує тих квартир для кожного члена родини поважного начальника. А якщо отримують найгірші квартири, то тільки після багаторічних поневірянь.
Меркантильність нижчих чиновників зводиться до відвертих висловлювань типу: “А про що видумали коли народжували дітей?”.
І дійсно, про що ми думали?
Порядні люди їдуть з України вже не на заробітки – тікають через гнилість середовища, відсутність поваги до Людини. А стосовно багатодітних ця Держава поводиться як чужа.
Тому колеги багатодітні! Майте гідність! Любіть дітей! І якщо маєте можливість – тікайте з цієї країни!

Населення України.gif

22-09-2007 12:41 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1190454119.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua