першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Екологи оприлюднили незаконне рішення Київради

27-09-2007 11:28 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1190881702.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Стало відомо, що столичний мер Леонід Чернівецький досі не підписав скандальне рішення Київради, яким 22 серпня ліквідували найбільший в Києві заказник «Жуків острів» . Громадські організації, які організували кампанію протесту проти знищення заказника впевнені, що міський голова не підписує рішення в очікуванні результатів виборів 30 вересня. Наразі постійною комісією Київради з екологічної політики подано протест проти цього рішення та ініційовано судовий процес. Крім того, велика кількість громадських природоохоронних організацій звернулась із скаргами на це рішення до Генеральної прокуратури.

Голова Молодіжного відділення Національного екологічного центру України Василюк Олексій повідомив кореспонденту «ХВ»: «Ми дуже вдячні панові Коваленко і всій Постійній комісії з екологічної політики, вдячні також всім журналістам газет, радіохвиль та телеканалів, які так активно піднімають питання про знищення Жукового острова. Думаю, той факт, що Черновецький досі не підписав рішення, говорить лише про одне – ми всі разом примусили його боятись! Ще трохи, і я певен, Жуків острів знову повернеться Києву».

На думку екологів, текст рішення в багатьох місцях містить грубі невідповідності чинному законодавству. Так, площа заказника зменшена в 9 разів без жодного на те наукового обґрунтування . Та і зменшення площі в тексті рішення формально називається «створенням». Рішення ігнорує Генеральний план м.Києва та не підкріплене громадськими слуханнями. Межі заказника розроблені не профільними природничими інститутами Національної академії наук а госпрозрахунковою архітектурною майстернею «Центр містобудування та архітектури», що немає жодного відношення до питань охорони природи. Крім того, контроль за виконанням рішення покладено на архітектурну комісію Київради, яка також не має відношення до охорони природи.

текст рішення та схема дерибану розміщені в інтернеті тут: http://h.ua/story/60815/

27-09-2007 11:28 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1190881702.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua