першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Музей Івана Гончара ЗАПРОШУЄ

10-10-2007 13:00 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1192010405.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


Народний етнографічний театр «ЧОВЕН» та Український центр народної культури
«МУЗЕЙ ІВАНА ГОНЧАРА»

З А П Р О Ш У Ю Т Ь
НА ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЮ – ВІДКРИТТЯ
ВСЕУКРАЇНСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ ВЕСІЛЬНОГО ОБРЯДУ «РОЖАНИЦЯ»

11 ЖОВТНЯ 2007 РОКУ О 19.00
у приміщенні УЦНК "Музей Івана Гончара"
(вул. Січневого повстання, 29)

«Благослови, Боже, Пречистая Госпоже,
і отець, і мати, своєму дитяті коровай зібгати»

Народний етнографічний театр «Човен» спільно з Українським центром народної культури «Музей Івана Гончара» започатковує проведення в селі Бобриця Києво-Святошинського району щорічного Всеукраїнського фестивалю весільного обряду «РОЖАНИЦЯ». Метою Фестивалю є збереження, популяризація і розвиток родинно-звичаєвого пласту української традиційної культури, зокрема народного весілля, висвітлення автентичних етнорегіональних особливостей цього чільного обряду, а відтак – багатства його загальнонаціонального колориту, світоглядних уявлень і етичних ідеалів українців.
Фестиваль «Рожаниця» розпочнеться «неофіційним відкриттям» у четвер, 11 жовтня 2007 року обрядами «бгання короваю» (фольк-гурт «Володар») – адже саме в цей день випікався весільний хліб – і «завивання гільця» (фольк-гурт «Роксоланія»), а також соборною молитвою до Богородиці з проханням благословити весільне дійство.
На прес-конференції Ви отримаєте нагоду поспілкуватися з організаторами Фестивалю і провідними фахівцями у сфері української традиційної народної культури, а також дістати запрошення-програму на фестиваль «РОЖАНИЦЯ», який відбудеться
14 жовтня 2007 року в селі Бобриця Києво-Святошинського району Київської області за підтримки сільської ради с. Бобриця та Бобрицького екологічно-рекреаційного заповідника «Сінтіка».
Фестиваль відтворить перед своїми учасниками і глядачами низку весільних обрядодійств із різних регіонів України: «бгання весільного короваю», «обряд з діжею», «завивання дівочого гільця», «розплітання дівочої коси», «наряджання молодої», «весільний поїзд на конях» та інші, семантика символічних аспектів яких буде інтерпретуватися народознавцями, етнологами та фольклористами.
У програмі фестивалю – храмове свято (служба в церкві Пресвятої Богородиці), спільна молитва, освячення «Покровських воріт» і ритуального білого полотна – «Покрови», віншування незаміжніх дівчат, обрядове дійство «Українське весілля» (Центральна Наддніпрянщина, Гуцульщина, Слобожанщина), виступи автентичних фольклорних колективів і етно-рок гуртів «Дике поле» (Кіровоград), «Буття», «Лукині роси», «Божичі», «Володар», «Роксоланія», «ДримбаДаДзига», «Карпатіяни» (Київ); «Люди добрі» (Львів); «Співочі голоси», «Троїсті музики» (Бобриця); майстер-класи з народного танцю, ярмарок майстрів народного мистецтва, святковий феєрверк з нагоди Дня села Бобриця. Добиратися: від станції метро «Нивки» маршрутними таксі №№ 749, 824 до кінцевої зупинки (центр села Бобриця).

ЛАСКАВО ПРОСИМО!
Довідка за тел.: (044) 229-00-87, (8-097) 714-61-63, E-mail: honchar_museum@ukr.net

10-10-2007 13:00 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1192010405.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua