першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Природні заповідники мають заробляти…навіть проганяючи танки по

16-10-2007 12:28 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1192526933.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Насиченою різного роду «приємними» звістками виявилася чергова міжнародна конференція по екотуризму, що відбулася в м. Рахові, Закарпатської області. Ложку дьогтю в добре організоване Карпатським біосферним заповідником авторитетне зібрання, додали заяви деяких представників державних органів, які згідно своїм обов’язкам цю природу мають охороняти, втім як слідує з їхніх слів цього якраз робити і не збираються. Зокрема шокуючим своєю цинічністю виявився виступ пана Гетьмана – представника Державної служби заповідної справи Міністерства охорони навколишнього природного середовища України. Плутаючись за вітіюватими філософськими висловами пан В. І. Гетьман повідомив, що всі заповідні території мають заробляти гроші, тому він зараз розробляє на рівні Міністерства правила екотуризму на заповідних територіях, де напевне примусить заробляти гроші і території з постульованою законом абсолютною заповідністю – природні заповідники. Нікого не дивує, що такий призив відверто штовхає дирекції посилено охоронюваних природних заповідників на відверте порушення закону. На пряме запитання чи закликає пан Гетьман розвивати екотуризм в природних заповідниках, він повідомив про несправедливе ставлення до режисера Бондарчука, що 22-24 вересня знімав фільм у….Казантипському природному заповіднику (АР Крим). Грубо порушуючи чинне законодавство, цей метр компенсував використання танків, влаштовання вибухів та масових забігів масовки, грошами (йшлося про 1000 тис. грн.) на рахунок заповідника. Здавалося б треба притягнути і його і співробітників заповідника до відповідальності. Аж ні! у пана Гетьмана своя думка на це питання: «Шкода тільки, що пізно довідалися, що вони заплатять тільки 100 тис., а то б не дозволили» та «заповідники мають самі на себе заробляти, а закони в нас неідеальні., треба бути реалістом». Ось так.

Ситуація повторилася, коли обурена екологічна громадськість та Карпатський біосферний заповідник просили Держслужбу заборонити божевільну акцію підняття авто на Говерлу, Держслужба натомість прислала розпорядження» проконтролювати сходження».

Залишається додати, що на цій же конференції з вуст трьох співробітників природно-заповідних установ постійно злітали заклики легалізувати існуючий безлад на територіях природних заповідників, шляхом їх реорганізації в об’єкти з менш суровим режимом: національні парки чи біосферні заповідники. Це свідчить про вкрай небезпечну тенденцію глобального прагнення до отримання грошей на використанні природи, тож не дивно, що голова однієї з секцій підсумував її роботу такими словами: «Отож природа – це ресурс, який треба вдало використати». Отак не храм і не загадка….а ресурс. Що ж буде коли ми його використаємо, хоч і не за дарма?

16-10-2007 12:28 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1192526933.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua