першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

відозва письменників про пам2ятник катерині

07-11-2007 22:17 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1194466674.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


Відозва українських письменників з нагоди відкриття

в Одесі пам’ятника Катерині II

4 липня 2007 року міською Радою Одеси було прийнято постанову про відкриття пам’ятника «Засновникам Одеси». Насправді, під цією назвою маскувався пам’ятник цариці Катерині ІІ. Незважаючи на масові протести української громади міста, постійні бійки між прихильниками та противниками спорудження пам’ятника - 28жовтня 2007 року, пам’ятник таки було відкрито.
На нашій, українській землі поставили пам’ятник гнобительці українського народу- україножерливій та розпусній російській імператриці. 1764 року вона скасувала інститут Гетьманства. Через рік – розформувала козацькі полки на Слобожанщині. 1775 року зруйнувала Запорізьку Січ. У 1782 році Катерина ІІ ліквідувала існуючий територіально-адміністративний устрій України та роздала українські землі царським чиновникам, своїм коханцям та фаворитам. Саме вона заборонила викладання української мови в Києво-Могилянській академії. Під її пильним керівництвом, російські окупаційні війська придушили національно-визвольний рух – Коліївщину 1768 року та безжально розправилися з українцями, учасниками Турбаївського повстання 1789-1793 років. Але ж найбільшим досягненням кривавої Катерини ІІ, було запровадження в Україні кріпацтва, відомого у нас як «панщина». Скільки гірких сліз пролили наші діди, скільки життів поклали – всім добре відомо.
І ось сьогодні, силами україноненависницької п’ятої колони на землі незалежної України, споруджено пам’ятник гнобительці українського народу, повії світового масштабу, кривавій Катерині ІІ. Це є відкритою наругою над пам’яттю мільйонів знищених українців, жертв кількасотлітньої царської окупації України. Пам’ятники , які несуть імперське навантаження, отруюють свідомість нашого народу, перекручують історичну правду, прищеплюють українцям почуття меншовартості, розпалюють міжнаціональну ворожнечу - не мають права існувати на нашій землі! Це – перший пробний камінь, закинутий з Кремля, як далеко можна зайти у новітньому зросійщенні України. Розкручуючи умови для етнополітичного конфлікту, зацікавлені сили вдало використовують направлену акцію по дестабілізації ситуації по всій Україні. Від імені мільйонів українців, обурених діями промосковських сил на Одещині, вимагаємо від Президента України встати на захист національних інтересів та не дозволити забруднювати нашу землю ворожими українській державі символами!

07-11-2007 22:17 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1194466674.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua