першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Підготовлено держпрограму інформування громадськості щодо НАТО

12-11-2007 13:45 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1194867954.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Тема євроатлантичної інтеграції – одна з найспекулятивніших в українській політиці. Попри тверді обіцянки Президента Ющенка та більшості політичних сил сприяти інтеграції України до НАТО, цей процес затягнувся на невизначений період. Зрозуміло, що ніхто не має бажання піднімати в суспільстві питання, яке користується підтримкою 17% громадян. Та ще й перед виборами. Однак, в своїх закордонних поїздках до Європи представники політичної еліти, від Президента до прем’єра, не втомлюються говорити про євроатлантичні пріоритети України, при цьому посилаючись на ст. 6 Закону «Про основи національної безпеки України». Подвійна гра?

Мало кому відомо, що протягом 2004-2007 років в Україні діяла державна програма інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції. Незважаючи на значні труднощі у бюджетному фінансуванні, програма не виконувалась навіть при наявності чималих державних коштів. Відповідальність за виконання цієї програми лежала на Держкомтелерадіо, де не існує належної бази фахівців та ресурсів із тематики євроатлантичної інтеграції. Негативні наслідки реалізації програми відображенні в падінні рейтингу підтримки ідеї вступу України до НАТО з 30% до 17%.

Минулого тижня КМУ доручив Держкомтелерадіо розробити проект нової державної програми на 2008-2011 роки до 1 грудня. Це означає, що негативний досвід виконання попередньої програми не був врахований. Окрім того, фактично державне інформування громадськості потрапляє в залежність від некомпетентних в цьому питанні осіб.

Демократичний Альянс вважає неприйнятним подібний спосіб ухвалення державних програм. Громадський сектор України існує і має право дорадчого голосу в таких питаннях. Відповідно, Інститутом Демократичного Альянсу ім. Р. Шумана було розроблено громадський проект концепції та проекту державної програми, які ми виносимо на публічне обговорення.

Ми звертаємося до Президента, прем’єра, представників влади та політичних сил, всіх ГО, які декларують підтримку євроатлантичної інтеграції, благодійних фондів сприяти публічному обговоренню державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України.

Досить замилювати та приховувати питання НАТО!

Додатки:

Проект Концепції державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки (http://www.cdyu.org/ukr/downloads/draft_conception_NATO.doc)

Проект Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2008-2011 роки (http://www.cdyu.org/ukr/downloads/draft_prorgamme_NATO.doc)Джерело: http://www.dem-alliance.org/

MsWord document
draft_conception_NATO.doc

76.00 Kb
MsWord document
draft_prorgamme_NATO.doc

97.50 Kb

12-11-2007 13:45 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1194867954.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua