першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

За образу гідності ветеранів ОУН-УПА - до відповідальності!

15-11-2007 10:42 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1195116179.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Під час проведення останньої виборчої кампанії ТзОВ „Ліга-прес” – львівське видавництво, яке займається виготовленням друкованої продукції, – на замовлення ветеранських організацій Львівщини, а саме Львівського крайового братства ОУН-УПА, Львівського обласного товариства політичних в’язнів та репресованих та ЛОО Спілки політичних в’язнів України, виготовило агітаційний плакат. На ньому зображено ветеранів ОУН-УПА, а також декларується гасло: „Ми боролись за Україну – ми голосуємо за „Нашу Україну–Народну Самооборону””.

На диво, знайшлися умільці, які цей плакат не надто вдало підробили – замість облич ветеранів на ньому обличчя зовсім інших людей, які не мають жодного стосунку до ОУН та УПА. Більше того, на фальсифікаті спаплюжено назви ветеранських організацій. Їх перейменовано на „Братство та Кумівство Президента”, „Спілку олігархів України” та „Товариство Помаранчевого майдану”. Підробку надруковано у невстановленій друкарні. Фальсифікат розповсюджувався в Івано-Франківській області 25-27 вересня 2007 року. Також була спроба доправити фальсифіковану агітаційну продукцію у Львівську область.
Звісно, факт фальсифікації агітаційних плакатів обурив представників ветеранських організацій, тому вони звернулися за допомогою в ГЦ ВГО „Наша Україна” у Львівській області. За фактом підробки плакату до прокуратури Івано-Франківської області було надіслано скаргу з проханням встановити особу чи організацію, яка здійснила підробку плакату, порушити кримінальну справу та вжити заходів для притягнення винних до кримінальної відповідальності. У відповіді, яку врешті-решт (а пройшло 4 дні, замість відведених законодавством трьох) надала Прокуратура, йдеться, що скаргу передано для перевірки в управління УМВСУ в Івано-Франківській області.
Також від імені приватного юриста Олега Дедика, який представляє інтереси потерпілої сторони, 2 листопада були надіслані звернення до Президента України Віктора Ющенка, лідера блоку „Наша Україна-Народна Самооборона” Юрія Луценка та лідера Блоку Юлії Тимошенко Юлії Тимошенко з проханням сприяти вирішенню даної справи з метою усунення порушення прав ветеранів ОУН-УПА та ТзОВ „Ліга-прес”. Відповідь надійшла лише від блоку Юлії Тимошенко – матеріали цієї справи були направлені для розгляду в Генеральну прокуратуру.
Зі скаргою до прокурора Івано-Франківської області звернувся також керівник ГЦ ВГО „Наша Україна” у Львівській області Юрій Антоняк. Адже саме до ГЦ звернулися за допомогою ветерани ОУН-УПА, фото яких є на оригіналі плакату: Андрій Крупко, Василь Койляк, Андрій Ковальський та Степан Романюк. На думку Юрія Антоняка, ставлення населення до осіб, зображених на сфальсифікованому плакаті, є неоднозначним, і їх „прив’язка” до форм вояків ОУН-УПА розпалює ворожнечу серед населення.
Заступник директора ТзОВ „Ліга-прес” Станіслав Дикий, а також голова ЛО товариства політичних в’язнів та репресованих Петро Франко, голова Львівського крайового братства ОУН-УПА Олесь Гуменюк та голова ЛОО Спілки політичних в’язнів України Ярослав Малицький впевнені, що дії особи чи організації, яка розповсюдила плакат-підробку, порушують рівноправність громадян та спрямовані на розпалювання національної та расової ворожнечі, паплюжать національну ідею визволення України та шкодять її інформаційній безпеці. Про це вони повідомили під час прес-конференції, яка відбулася днями. Вони впевнені, що головним покаранням у цій справі є покарання винних не за підробку вихідних даних видавництва „Ліга-прес”, а за паплюження вояків ОУН-УПА та політв’язнів.Під час проведення останньої виборчої кампанії на території Івано-Франківщини розповсюджувалися фальшиві агітаційі плакати. Їх поширення ображає гідність членів ветеранських організацій Львівщини, фотографії яких зображені на оригіналі плакату.

15-11-2007 10:42 Львівщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1195116179.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua