першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Музей Івана Гончара запрошує...

16-11-2007 14:44 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1195217055.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


Український центр народної культури
"МУЗЕЙ ІВАНА ГОНЧАРА"
З А П Р О Ш У Є М О

на відкриття виставки художніх робіт
Євгенії Сакевич-Даллас (м.Лос-Анжелес, США)
"НЕ ВМИРАЄ ДУША НАША",
присвяченої річниці Голодомору в Україні
23 листопада о 17-й годині
у приміщенні УЦНК "Музей Івана Гончара"

Євгенія САКЕВИЧ-ДАЛЛАС – людина трагічної долі і непересічних обдарувань. "Одна жінка, п'ять життів, п'ять країн" – таку назву мала книга її спогадів, яка побачила світ у США англійською мовою. В Україні спогади Євгенії Сакевич-Даллас були надруковані 2004 року під назвою "Не вмирає душа наша. Доля сироти з українського Голодомору".
Живий свідок Голодомору 1932-33 років, згодом – відома в Америці і Європі фотомодель та громадська діячка, пані Євгенія ніколи не поривала зв'язку з Україною. Змалювавши для цілого світу свої дитячі враження, – і не лише словом, але й мовою мистецтва, – вона зробила значний крок до виконання одного з власних життєвих кредо: "Я зроблю все можливе, щоб світ дізнався про голодомор-геноцид в Україні".
"До 40 років я не хотіла розмовляти про цю болючу для мене тему, – каже пані Євгенія. – Я хотіла після всього пережитого забути все і насолоджуватись життям. Минув час, проте цей душевний біль неможливо було викорінити з мого серця. І я розповідала мою історію друзям... Люди, не знайомі з історією України, до глибини серця були зворушені моїми розповідями про батьків, засланих у Сибір, про голод, поневіряння маленької дівчинки… Часто мене кидало в плач, адже знищили мою сім'ю, знищили моє життя, життя моїх братів Гавриїла, Гриші і сестри Наталі, але я намагалася пересилити себе і продовжувала працювати..."
Невелика виставка – 8 робіт, об'єднаних темою Голодомору – розміщена на тлі постійної експозиції Музею Івана Гончара, яка репрезентує традиційне українське мистецтво. Цим поєднанням підкреслено контраст між темрявою і світлом, між жорстокістю геноциду і незнищенним духом України.
У відкритті виставки візьмуть участь:

• Народна артистка України Валентина КОВАЛЬСЬКА;
• Етнографічний хор "Гомін" під керівництвом Леопольда ЯЩЕНКА.

Виставка відкрита з 23 листопада до 10 грудня 2007 року
щодня, крім понеділка, з 10-ї до 17-ї год.

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи, 29.
Їхати: ст.м."Арсенальна", авт.№24, трол.№38 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою.
Телефони для довідок: (044) 331-75-29, 288-92-68, 288-54-19

16-11-2007 14:44 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1195217055.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua