першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Приєднуйтесь до кампанії проти живої новорічної ялинки!

20-11-2007 12:20 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1195554047.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Дружина охорони природи (ДОП) м.Києва пропонує Вам приєднатись до кампанії проти встановлення на центральній площі міста живої ялинки. Для участі в кампанії необхідно надіслати від свого імені лист, приблизний текст якого додано нижче.

Цією акцією, активісти ДОП намагаються привернути увагу не лише до проблеми новорічних ялинок, а ідо проблеми вирубки українських лісів в цілому.

Якщо ви не киянин - не біда. Аналогічні листи варто писати і в інших містах!

Київська міська державна адміністрація________________________________
________________________________
________________________________

Звернення

Я,__________________________________________________________________________, звертаюсь до Вас згідно з положеннями ст. 34, 50 Конституції України, ст. 9, 33, 35, 47 Закону України «Про інформацію», ст. 9 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», Міжнародною конвенцією «Про доступ до інформації, участь громадськості в прийнятті рішень і доступ до правосуддя з питань, що стосуються навколишнього природного середовища» (Оргуська конвенція).

Кожного року, за офіційною статистикою, до новорічних свят, в Україні вирубуються мільйони молодих саджанців сосни, ялини та ялиці. Ще сотні тисяч дерев варварським чином позбавляються верхівки (зовні схожої на молоде деревце). Такою кількістю лісових культур, за підрахунками природоохоронців, можна засадити сотні гекарів лісу щорічно.

Історично, в Україні, Новий Рік святкували з дідухом (прикрашеним снопом сіна). Ялинки ж почали використовувати примусово за Петра І, а повторно культ зеленого дерева розвинули у Радянському Cоюзі. В багатьох сучасних країнах Європи та світу вже відмовилися від використання живих ялинок, натомість використовуються якісно зроблені штучні ялинки.

На встановлення головної ялинки на Майдані Незалежності у Києві щорічно йде декілька сотень ялинок, які в результаті перетворюються на «мертвий ліс». Щорічно мільйони людей, а головне – дітей, спостерігають за знущанням над живою природою у вигляді рубання дерев для одноденних потреб. Це не сприяє екологічному вихованню молодого покоління, що є однією з основних задач сучасного суспільства. Не зрозуміло, для чого в школах вивчають новітні предмети «етика», «естетика», «я і Україна», якщо на центральній площі кожного населеного пункту демонструється варварське знищення природи для, як вже було сказано, задоволення одноденних потреб.

Відповідно до цього, прошу Вас ініціювати рішення Київради про відмову від використання живих ялинок на встановлення головної ялинки на Майдані Незалежності та про заміну їх на штучний каркас; значно обмежити продаж живих ялинок у м.Києві.

Відповідь просимо надіслати, згідно чинного законодавства, на адресу: ____________ ____________________________________________________________________________.

З повагою,
____________________
____________________
____________________

20-11-2007 12:20 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1195554047.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua