першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Острів Великий збираються перетворити на піщаний кар’єр

20-11-2007 16:00 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1195567218.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Природоохоронці заявляють, що незабаром острів Великий, що знаходиться між Південним та Залізничним мостами в Києві може бути в буквальному сенсі використаний як будівельний матеріал для гідронамиву нових районів лівобережного Києва.

З опублікованоих у газеті «День» від 8.11.2007 «Заяви про екологічні наслідки», киянам стало відомо, що планується «розчищення акваторії Канівського водосховища (тобто Дніпра в межах Києва) на ділянці 0,5 км вище Південоого мосту по обидві сторони о.Великий з метою розчищення мілководних ділянок фарватерної частини р.Дніпро».
Виконавцем робіт є ТОВ «Академ-клуб». Загальна площа розчищення – 89,2 га.
Видобутий з русла пісок планується складувати по берегах р-ну Осокорки. Це, очевидно, і є основна задача виконання робіт. Як і в сумному випадку забудови «Конча-Заспи», ми маємо справу з хитрою махінацією. Проводяться роботи з поглиблення русла Дніпра. З дна вичерпується пісок і вже побічно, вторинно, постає питання кудись його подіти. І ось його начебто складують десь… десь, де якраз треба насипати піску, щоб можна було вести будівництво. Але гідронамив не вважають початком будівельних робіт і за пісок, як за будівельний матеріал ніхто держав не плотить. Бо гідронамив рахується не видобуванням корисних копалин, а простою розчисткою русла.
Роботи про які йдеться у заявлених в газеті «екологічних наслідках» є неодноразовим грубим порушенянм чинного законодавства, зокорема:
1. Поглиблення русла призведе до розмивання о.Великий, що є частиною Регіонального ландшафтного парку «Дніпровські острови». Острови дніпровського каскаду м.Києві мають природне паводкове походження і в минулому створені природним шляхом. Вони цілковито складаються з річкового піску і в разі поглиблення русла навколо них, зокрема навколонаближеного до форватера о.Великий, неминуче зсунуться до утворених в руслі поглиблень. Таким чином, поглиблення русла біля острова призведе до його зсування в підводний кар’єр, і це триватиме доти, доки значна частина острова не сповзе до поглиблення і не буде вичерпана земснарядами.
2. Знищення мілководь у верхній частині Канівського водосховища є прямим знищенням цінних нерестовищ багатьох видів риб, нерест яких відбуваєтьяс саме на мілководдях у верхів’ях водосховища.
3. Видобуцтий пісок складуватиметься на суходолі, створюючи нові ділянки для забудови та знищуючи природні території Дарницьткого району, що не відповідає Генеральному плану розвитку м.Києва та вимогам Земельно та Водного Кодексів України щодо прибереждних захисних смуг.

Природоохоронні організації Києва звернулись з листами протесту проти знищення острова Великий до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України, Державної земельної інспекція України та Прокуратури м.Києва.

20-11-2007 16:00 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1195567218.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua