першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Музей Івана Гончара запрошує...

23-11-2007 22:46 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1195850806.html
Версія до друку // Редагувати // СтертиУкраїнський центр народної культури

"Музей Івана Гончара"

ЗАПРОШУЄМО

на презентацію альбому Петра КОРПАНЮКА

"МІЙ РІДНИЙ КРАЙ"

(приватна колекція давньої української листівки

"Прикарпаття і Гуцульщина")


27 листопада 2007 року

о 17 годині

до Українського центру народної культури

"Музей Івана Гончара""Колекціонери – щасливі люди" – зауважив колись Й.В.Гете. Саме завдяки їхній допитливості, завзятості, неспокою постають у цілому світі бібліотеки, музеї, архіви. Чимало людей захоплюються колекціонуванням поштових листівок – філокартією. І сьогодні відзначаємо непересічну подію: філокартист і збирач гуцульських старожитностей Петро Корпанюк власними зусиллями й коштом зібрав і видав старовинні українські листівки – документальні фото Прикарпаття і Гуцульщини початку минулого століття.Альбом-каталог листівок "Мій рідний край" виданий цього року в Києві (Видавничий дім "АДЕФ-Україна"). Його автор Петро Корпанюк – нащадок славнозвісних родин гуцульських майстрів-різьбярів Корпанюків і Шкрібляків, з дитинства залюблений у народне мистецтво і традиційну культуру рідних Карпат. Колекція листівок, формована ним протягом 20 років, тематично охоплює Гуцульщину, Покуття, Бойківщину та Опілля.

Презентоване видання містить здебільшого зображення поштових карток, надрукованих з фотографій високої мистецької якості в Західній Україні (Галичині), а також у Польщі, Німеччині та Австрії. Альбом доповнено листівками з приватних збірок колекціонерів Мирослава Близнюка, Олександра Кагляна, Олександра Поліщука, Володимира Гавриленка, Івана Вишиванюка, Сергія Полегенького, Романа Білика і Олега Гречаника.Історична, етнографічна та пізнавальна цінність цього зібрання величезна. Понад 500 листівок, згрупованих у розділи "Краєвиди", "Міста й містечка", "Села та присілки", "Мешканці краю", "Родина", "Життя громади", "Матеріальна культура", "Народне мистецтво", "Привітальні та інші листівки", формують доволі цілісне уявлення, засноване на реальних фактах і документах, про життя Карпат понад сто років тому. "Краще один раз побачити, ніж сто разів почути" – стверджує народне прислів'я. Альбом Петра Корпанюка дає таку можливість!


ЛАСКАВО ПРОСИМО!Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи (Січневого повстання), 29.

Їхати: ст.м."Арсенальна",

авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 до кінцевої зупинки

за Києво-Печерською лаврою.

Телефони для довідок: (044) 288-54-19, 288-92-6823-11-2007 22:46 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1195850806.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua