першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Українці Кентшина (Польща) вшанували пам'ять жертв голодомору

02-12-2007 20:57 Польща // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1196621875.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Українці Кентшина (Польща) вшанували пам’ять жерт голодомору

Голодомор 1932-1933 рр. – трагічна сторінка в історії українського народу. Лиходійство вчинене свідомо московсько-більшовицьким режимом призвело до смерті мільйони безвинних людей та мало не довело до цілковитого винищення великої нації. Нації, яка створила солов’їну мову, козаччину, Шевченка і яка віками годувала своїм хлібом Європу.

Шану майже 10 мільйонам людей, які не пережили голодомору 30-х років, віддала українська громада Кентшина у неділю 2 грудня. Врочистісь перенесено з огляду на офіційне відкриття підсвітлення храму, яке відбулося тиждень тому.

Літургію за жертви голодомору правили отець Тимотей Феш ЧСВВ та Павло Старух ЧСВВ. Під час проповіді отець Павло зачитав Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій з приводу 75-рiччя початку Голодомору в Україні. І додав, що,, цієї трагедії нам ніколи не можна забути. Народ, який не пам’ятає свого минулого приречений на небуття. Нам слід також про це пам’ятати, щоб не зазнавати подібних трагедій у майбутньому”.

Після Богослужіння відбулася артистична програма, присячена цій сумній події у виконанні школярів, яких підготувала сестра Міріям ЧСВВ. Потім усі парафіяни зібралися під хрестом, що поблизу церкви, де відправилася панахида за жертви голодомору. Вірні запалили поминальні лампадки.

Натомість у церковному приміщенні відкрито цікаву фотовиставку, яка відзеркалює трагізм геноциду.Андрій Сидор

02-12-2007 20:57 Польща // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1196621875.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua