першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Впровадження системних змін в Полтавському міськвиконкомі

05-12-2007 19:48 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1196876883.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

У виконкомі Полтавської міської ради розпочалося впровадження Карт послуг в рамках проекту „Якісні і прозорі адміністративні послуги для громадян Полтави”. Цей проект виконує Полтавська філія Суспільної Служби України, яку очолює Ганна Кіященко, спільно з Полтавською міською радою за підтримки Міжнародного Фонду „Відродження”.
В результаті реалізації проекту буде створена зрозуміла, доступна та прозора система надання послуг управліннями виконкому Полтавської міської ради через запровадження Карт послуг („Інформаційних карт”). Карти послуг будуть доступні мешканцям міста в друкованому вигляді в приміщенні міської ради та в інших місцях надання послуг та в електронному на сайті міської ради.
Карти послуг є складовою Системи управління якістю (СУЯ) ІSО 9001, яку з жовтня цього року почали впроваджувати в полтавському міськвиконкомі за ініціативи депутатів фракції БЮТ, міського голови Андрія Матковського, голови Громадської колегії Олександра Келима.
Суть створення СУЯ – чітке визначення переліку послуг, які надаються населенню, визначення внутрішніх процесів забезпечення діяльності організації, встановлення однозначного та прозорого порядку виконання кожного процесу, встановлення показників, за якими визначається правильність і якість кожного процесу, встановлення порядку та послідовності аналізу цих показників, розробка методів поліпшення кожного процесу.
Концепція тотального менеджменту якості почала складатися після Другої світової війни в Японії й стала однією з основ “японського дива”. Стратегія якості була прийнята в Японії як загальнонаціональна. У відповідності з системою управління якістю тут працюють майже 90% муніципальних органів влади, а її основи вивчають навіть школярі. Японський досвід підштовхнув до застосування СУЯ в усьому світі. Процес упровадження СУЯ в Європі також починався з муніципальних органів влади та державних установ. У країнах Східної Європи останнім часом темпи запровадження системи управління якістю зросли в кілька разів. Наприклад, у Чехії та Угорщині СУЯ впровадили 10,5 тис. підприємств, у Польщі – 6,5 тисяч. В Україні ж СУЯ діють приблизно на тисячі підприємств. Що ж до органів місцевої влади, то сьогодні похвалитися запровадженням СУЯ можуть лише кілька українських міст.
Стандарти ISO для місцевої влади дають незаперечні вигоди:
• добре налагоджений механізм управління, що усуває дублювання функцій, тобто заощаджує час і гроші.
• добрі стосунки з громадянами, для яких стають прозорими управлінські процеси і створюється механізм зворотного зв’язку.
• покращення іміджу міста в очах інвесторів та міжнародних донорів.
Впровадження СУЯ і Карт послуг в роботі полтавського міськвиконкому дозволить систематизувати функції управлінь, що корисно не тільки для громади, але і для самих же службовців, запобігатиме виникненню корупції та підвищить довіру та повагу до місцевої влади. Дуже важливо, що ця робота виконується у співпраці з громадськими організаціями, які є лідерами громадянського суспільства та виразниками потреб різних груп інтересів.

05-12-2007 19:48 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1196876883.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua