першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Доступ до інформації по-кіровоградськи

13-01-2008 21:41 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1200253266.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Кіровоградці та влада, що гордо зветься «місцеве самоврядування» існують в різних вимірах. Кіровоградці працюють, намагаючись вижити в запропонованих владою умовах, та майже не звертають увагу на те, що влада робить, чи робить вигляд, що робить. Взагалі співіснування кіровоградської громади та кіровоградської влади нагадує принцип: ти мене не чіпай, я не буду чіпати тебе.

Влада робить вигляд, що вона демократична та відкрита. Спробуйте зайти на сайт міської влади. Чи багато корисної інформації ви знайдете на ньому? Розглянемо якість та кількість цієї інформації. Чи побачите ви на сайті анонс проведення сесій, перелік питань, що будуть обговорюватись на них, оголошення про громадські слухання, про питання, що розглядав на своєму засіданні міськвиконком. Питання, як то кажуть риторичні. Доступ до такої інформації обмежений. Багато інформації на сайті розміщено в такому форматі, що не маючи сучасної комп’ютерної техніки прочитати її не можливо.

Якось мені прийшло на думку ознайомитись з Статутом нашого рідного міста, дивне бажання – чи не правда. Вийшла я на сайт – не має такого документу. Дзвоню в міськвиконком – мене переправляють з одного номеру телефону на інший. Кожен чиновник, кому я пояснювала своє бажання ознайомитись з даним документом, дивувались : навіщо це вам потрібно. Нарешті мене направили до керуючою апаратом міськвиконкому. Від Наталі Михайлівни я почула дивну фразу: «На винос ми такі документи не даємо. Хочете отримати на руки цей документ пишіть запит на ім’я Пузакова». 4 грудня я направила такий запит від імені громадської організації до міськвиконкому. Цілий місяць я чекала, щоб в міськвиконкомі скопіювали на ксероксі 10 сторінок.
Крім того, я просила, щоб мені надали положення про громадські слухання та положення про місцеву ініціативу. На це я отримала інформацію, що такі документи не приймались. А те, що це є частиною Статуту міста ніхто навіть не подивився.

Міська рада та міськвиконком чітко дозує інформацію, яку можна давати на ознайомлення громаді. Ось це можна знати кіровоградцям, а це ні. Доки існує така практика, ми не будемо мати змоги впливати на процес прийняття рішень, які стосуються нашого з вами життя. Може саме цього добивається міська влада? Доки існує практика обмеження доступу до інформації про діяльність органів влади буде існувати підґрунтя для вчинення корупційних дії. Дивним є те, що кіровоградці, в свої більшості не звертають на це уваги. І тут є велике поле для діяльності правозахисним організаціям.

13-01-2008 21:41 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1200253266.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua