першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Миргородський голова Паутов розпочав війну зі ЗМІ

28-01-2008 00:17 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1201472226.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Це почалося на сесії Миргородської районної ради 22 січня, куди «завітав» мер Миргорода Олександр Паутов. Його візит був вимушеним, завдячуючи голові районної ради Павлові Кандибі. 18 січня районний голова, маючи на меті покласти край протистоянню навколо фінансування центральної районної лікарні домігся виступу на сесії міської ради. Зі «крипом», але все ж таки попав на трибуну і розповів міським депутатам про те, що за 3 роки з районного бюджету додатково виділено на охорону здоров’я коштів на суму майже 2 млн. грн., в той час, як міська рада «заробляла» на охороні здоров’я, недодаючи лікарні передбачені кошти.
Тоді ж Павло Кандиба закликав свого колегу до співпраці та запросив його на районну сесію. Вибору в Паутова не було…
Оскільки аргументів для виступу перед депутатами районної ради також не було, то після короткого вступу про те, що міська рада буде «ділити» кошти на охорону здоров’я за своїми міркуваннями, Паутова, що називається, «понесло». Спочатку він взявся за «проигравших выборы мэра». Це вони випускають «боевые листки» (очевидно мав на увазі "Миргородську Правду"). Далі звинуватив районну газету «Прапор перемоги» за критику міського голови, пригрозив подати в суд на редакцію, а потім… витягнув з теки два примірники однієї газети, що відрізнялися між собою і почав ними махати.
В одному з них (той що пішов читачам) містився критичний матеріал щодо Паутова, в іншому – його не було. «Уявляєте, що робиться? Хто за цим стоїть?» гнівно кричав мер та грозив судами. Це було кульмінацією його, м’яко кажучи, промови. А от про головну мету приходу на сесію – узгодження питання фінансування центральної лікарні - до кінця свого емоційного та сумбурного виступу Паутов забув. Він говорив російською, і прислів’я «начал за здравие, кончил за упокой…» може дати найкраще уявлення про зміст його тиради. Закінчив і «помахав ручкою», рішення сесії не став чекати.
Присутній на сесії головний редактор газети «Прапор Перемоги» Микола Гичкаленко зразу ж дав пояснення депутатам – так, при друці сигнального екземпляру була допущена технічна помилка, після її виправлення газета знову пішла в друк. За межі типографії газета, що містила технічну помилку не виходила. Хіба це порушує закон? Виникає інше питання – а яким чином і для чого в міського голови Паутова опинилася сигнальна версія газети? І тут доречно згадати про листа, яким міський голова «просив» редакцію «Прапора Перемоги» «узгоджувати» з міською радою матеріали газети. Тоді такі «пропозиції до співпраці» головним редактором були відхилені, їх появі не було надано особливого значення. Але з огляду на "наїзд" та погрози Паутова це виглядає вже зовсім по-іншому - депутати стали свідками факту відвертого і цинічного адміністративного тиску на районну газету. Тиску, який чиниться постійно з боку міського голови та його "обслуговуючого персоналу" на ЗМІ, які не приймають "пропозицію про співпрацю".
Ця надзвичайна подія сьогодні повинна обов'язково привернути увагу громадськості, а також правоохоронних органів та журналістів. Вона свідчить про реанімацію в Миргороді ганебного явища, про яке ми вже почали забувати - порушення законодавства щодо преси, інформації, свободи слова та ін.
В Миргороді вже давно звикли до того, що ЗМІ міської ради «оспівують» «одного героя», який не словом, а ділом, і день і ніч, з думкою про громаду і т.д. і т.п. А чи не тому тираж підписки на газету «Миргород – наш дім», «сягнув» аж (!) майже п’ятсот екземплярів? В той же час, на районну газету «Прапор Перемоги» на 2008 рік підписалося жителів міста вдвічі більше ніж в минулому році.
На закінчення, редактора Миргородського районного радіо Олексія Полив’яного, який прийшов на сесію міської ради разом з Павло Кандибою, із сесійної зали виштовхали. Посилаючись на те, що він не акредитований це здійснив особисто керуючий справами міської ради Віктор Карач.
На сесії районної ради вільно перебували міське радіо, міська газета, міське телебачення, а також інші ЗМІ, які виявили бажання бути присутніми на засіданні.

28-01-2008 00:17 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1201472226.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua