першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ВАНДАЛІЗМ – свобода думки, чи приклад дипломатичного безсилля...

28-01-2008 22:51 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1201553513.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Безперечним надбанням демократії західноєвропейського зразку є свобода думки, слова, друку. Нелегкий шлях пройшла Європа для ствердження таких загальнолюдських цінностей. Однак, розуміння такої свободи далеке від однозначності, як у Європі, так і в нашому, перехідному суспільстві, де пострадянське безладдя, правовий нігілізм і убогість населення розхитують і без того не дуже то й міцні стовпи суспільної злагоди.
Нещодавно сталася подія, яка, за своєю пересіченістю, могла б минутися без особливого суспільного резонансу, проте, чи буде відсутність цього резонансу свідченням демократичного дорослішання нашого суспільства? Чи сприйматимуться адекватно нашими зовнішньополітичними партнерами зухвалі і відверто хуліганські витівки наших молодиків проти того, що в них є зовсім не другорядною цінністю, – проти віри?
Як ви здогадалися, мова піде про інцидент, який стався під покровом ночі з 25 на 26 січня цього року.
Ніде не працюючий український заробітчанин без визначеного місця проживання (а таких в українській столиці, не дуже то й посилаючись на міліцейську статистику, можна нарахувати декілька сотень тисяч), озброївшись пульверизатором, намагався нанести не передбачені архітектурним планом нещодавно відновленої будівлі Єврейської синагоги на Подолі позначки, які жодної художньої цінності, як з’ясували співробітники СБУ при затриманні зловмисника, не представляли.
Не дивлячись на те, що намірам цього молодика не судилося здійснитися і будівля лишилася практично не ушкодженою, у співробітників спецслужби виникло серйозне занепокоєння з приводу того, що саме планував намалювати у такий нехитрий спосіб затриманий молодчик.
Як з’ясувалося зі слів затриманого, він намагався нанести на будівлю синагоги символіку російської організації “Євразійська спілка молоді” з рядом антисемітських тез, які містяться в їх так званому “Катехізисі Євразійства”.
За щиросердним зізнанням молодика, за таку акцію він мав отримати аж 200 (!) гривень від особи, яку бачив уперше та яка, власне, і надала йому знаряддя злочину – балон фарби.
Особа, як зазначив затриманий, представилася ніким іншим, як мешканцем м. Москва (!) і розмовляла російською з характерним для мешканців російської столиці акцентом (імена в інтересах слідства правоохоронці не називають).
На даний час затриманий перебуває в Подільському районному управлінні ГУ МВС України у м. Києві, яким порушено кримінальну справу і проводиться дізнання за фактом цієї хуліганської витівки (між іншим, стаття 296 КК України (“хуліганство”), санкція якої передбачає до 3 років позбавлення волі – от і заробив собі 200 гривень на пиво!).
З болем і гіркотою доводиться визнавати, що підкупом в Україні можна вирішувати багатий спектр питань: від земельних до таких от підлих жартів.
Чому саме підлих жартів? А тому, що всі події такого ґатунку, від Говерли, прикуття наручниками до дверей Генпрокуратури до Подольської синагоги, – всі вишикуються в один стрійний рядок, за яким стоять одні і ті ж люди, до речі, дуже розлючені розвалом і подальшою забороною своєї діяльності на Україні. Не можуть “євразійці” зі своїм печерним шовінізмом спати спокійно, поки в Україні відкриваються загалу секретні архіви, поки йде відновлення утаємничених радянською владою віх історії, поки тривають важливі переговори України з Ізраїлем.
Здається, саме на їх ускладнення і була спрямована ця виставна акція вандалізму, зрежисована “дугінцями”, які відомі своєю відданістю Кремлю.
Залишаються лише геополітичні питання, чому Росії, яка через своїх “патріотів” в Ізраїлі намагається довести всьому світові правдивість легенди про антисемітизм ОУН–УПА, так вкрай не вигідне потеплішання відносин України з Ізраїлем?
Однак, це тема для дещо інших роздумів, які не є предметом цієї статті. З даного приводу можна, цитуючи класиків, додати лише одне: “коли дипломатія заходить у глухий кут, починають розмовляти гармати”, і в цьому сенсі ми всі у черговий раз стали свідками засобів “позадипломатичного” впливу Росії на своїх братів–сусідів. Чи не годі вже?
Добре, що є ще в Україні дієва спецслужба, яка здатна захистити державу від зовнішньополітичних ускладнень, ініціаторами яких не рідко виступають її добрі сусіди.

Безперечним надбанням демократії західноєвропейського зразку є свобода думки, слова, друку. Нелегкий шлях пройшла Європа для ствердження таких загальнолюдських цінностей. Однак, розуміння такої свободи далеке від однозначності, як у Європі, так і в нашому, перехідному суспільстві, де пострадянське безладдя, правовий нігілізм і убогість населення розхитують і без того не дуже то й міцні стовпи суспільної злагоди.

28-01-2008 22:51 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1201553513.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua