першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

День Святого Валентина – чорний день

14-02-2008 15:28 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1202995697.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Прес-реліз Київського еколого-культурного центру та Дружини охорони природи «Зелене майбутнє» до прес-конференції “День Святого Валентина – чорний день для занесених до Червоної книги підсніжників».

Кожного року з лютого по квітень Київ стає головним в Україні містом з реалізації незаконно зібраних ранньоквітучих рослин, занесених до Червоної книги України – підсніжників, та білоцвітів, шафранів, сон-трави та інших. Загалом щовесни збирається близко 120 видів, що занесені до Червоної книги України ( це складає 30 % від кількості видів, що охороняються). Основні потоки незаконного товару ідуть до Києва з Криму, Карпат, Поділля, Київської області. З нашими підрахунками, за три місяці (лютий-квітень) в Києві реалізовується до 5 млн. рідкісних квітів. Основні піки продажу квітів припадають на 14 лютого (День Святого Валентина) та 8 березня (Міжнародний жіночий день)

Основні місця торгівлі первоцвітами в Києві – підземні переходи та виходи з метро «Площа Льва Толстого», «Майдан Незалежності», «Либідська», «Політехнічний інститут». Основне місце доставки та перепродажу крупних партій первоцвітів – Київській залізничний вокзал, на який первоцвіти привозять потягом «Севастополь-Київ».

Разом в Україні за лютий-квітень щорічно незаконно продається до 20 млн. штук рідкісних, занесених до Червоної книги України ранньквітучих рослин. Основні місця збуту- Київ, Харків, Дніпрпетровськ, Одеса, Росія, Польща.

Збір та продаж рослин, занесених до Червоної книги України, заборонено «Про рослинний світ», «Про Червону книгу України», та ст.90 Адміністративного кодексу України «Порушення вимог з охорони видів тварин та рослин, занесених до Червоної книги України».

За підрахунками вчених-ботаніків, така масова незаконна заготівля та продаж рідкісних ранньоквітучих рослин може в найближчий час привести до того, що вони можуть зникнути взагалі.

14-02-2008 15:28 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1202995697.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua