першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Музей Івана Гончара запрошує...

15-02-2008 12:32 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1203071576.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти


З А П Р О Ш У Ю Т Ь


на виставку

Миколаївської школи іконопису16 лютого – 8 березня 2008 року

у приміщенні УЦНК "Музей Івана Гончара"Це перша у Києві виставка робіт іконописної майстерні "Небо на землі" з Миколаєва. Організатори майстерні – іконописці отець Сергій Павелко та Сергій Помян, а також їхні учні – студіювали іконопис різних країн і шкіл: грецько-візантійський, кіпрський, грузинський, італійський, російський, український та інші. На виставці представлено 92 ікони, виконані у різних техніках, зокрема, авторські інтерпретації різних національних іконописних шкіл, списки (повтори) традиційної ікони, сучасна творча ікона, а також зразки реставрації. Відвідувачі виставки побачать ікони, написані на камені, а також експериментальну реконструкцію старовинних ікон з використанням елементів надсучасних технологій – приміром інкрустацію електронними платами.
Майстерня заснована у 2004 р. в місті, де практично не збереглися церковні та іконописні традиції, тому створювати їх довелося заново. Столичний глядач вперше має змогу ознайомитися з доробком миколаївських іконописців.
Автори майстерні "Небо на землі" бачать своїм завданням пошук нової вітчизняної іконописної традиції писання ікон і створення сучасної творчої ікони. "Ми звикли до того, що в іконі нема нічого нового, вона тільки повторює канонічні зразки, – каже отець Сергій Павелко. – Але насправді в іконописі ще далеко не все було висловлене. Можна шукати й сьогодні! Наша майстерня сьогодні пише живу молитовну ікону".
Ідейним ядром експозиції є цикл із 9 ікон "Предвічна рада". Ці твори не повторюють ніяких відомих досі іконописних зразків і в Києві вони будуть показані вперше. Вибір сюжетів і їх богословське опрацювання здійснили самі миколаївські іконописці. Центральний образ циклу – це Пресвята Трійця до момента створення світу. "За Святим Переданням до створення світу не було барв і тонів, не було світла і не було темряви, – каже отець Сергій Павелко. – Бог перебував у Славі. Ми знайшли спосіб, показати всеохопну і чисту Славу Божу". Ікона є чистою позолоченою поверхнею з ледь означеними обрисами трьох янголів...
Шукаючи нових засобів виразності, іконописці майстерні "Небо на землі" прагнуть дотримуватися старовинних технологій – використовують тільки натуральні матеріали, а фарби готують із природних мінералів та пігментів вручну. Отець Сергій Павелко вважає, що потрібно відроджувати ікону і викладати її в семінаріях та духовних академіях, адже сьогодні єдиний вуз, де професійно вивчається іконопис – це Львівської національної академії мистецтв. "В української ікони велике майбутнє, – каже він. – Ми знайшли спільну мову з іконописцями різних конфесій. Ікона об’єднує. Вона несе любов".

До виставки організатори видали каталог робіт майстерні "Небо на землі". Частина коштів від реалізації цього каталогу піде на допомогу відділенню онкології Миколаївської обласної дитячої лікарні.

Додаткова інформація: Олена Ярнова, 8(044) 278 48 95, 8(039) 200 04 88;
E-mail: o.yarnova@krasni.com.ua


Виставка відкрита щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця,
з 10.00 до 17.00.


ЛАСКАВО ПРОСИМО!
Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи, 29.
Їхати: ст.м."Арсенальна", авт.№24, трол.№38 до кінцевої зупинки за Києво-Печерською лаврою.
Телефони для довідок: (044) 288-92-68, 288-54-19, 229-00-87.

Український центр народної культури
"Музей Івана Гончара" та іконописна майстерня
"НЕБО НА ЗЕМЛІ",
м. Миколаїв

15-02-2008 12:32 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1203071576.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua