першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Коли почнуть засуджувати злочинців з Уряду Януковича?

29-02-2008 09:22 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1204269720.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Високий Замок від 28.02.2008
Політика

Красиво жити – заборониш!
Хоромам для Азарова «Ермітаж» позаздрить.
Юлія ПІДЛУЖНА
Малюнок Юлії ЛІЩЕНКО

Красиво жити не заборониш, гласить народне прислів’я. Так-то воно так, але тільки не у випадку з державними чиновниками, які прагнуть шикарного, часом царського життя за бюджетні, тобто народні кошти.

У всьому цивілізованому світі за марнотратство (в документах слідства це називається “нецільове використання коштів”) чиновників чекає в’язниця. В Україні маємо чи не перший прецедент з екс-міністром транспорту і зв’язку Миколою Рудьковським, який за бюджетні кошти влаштовував собі красиве життя. Та, як з’ясували слідчі органи, вояжі Рудьковського з гарними жінками у Париж, - це лише верхівка айсберга. Насправді оборудки міністрів уряду Януковича – це сотні мільйонів доларів, викачані з державного бюджету в невідомому напрямку. Від того, що “накопало” Головне контрольно-ревізійне управління, яке зараз очолює М. Сивульський, волосся дибки стає.

- Пане Миколо, після фінансової перевірки Міністерства фінансів, яке очолював Микола Азаров, ваше управління виявило зловживань на суму 75,6 млн. гривень.

Саме на таку суму було безпідставно збільшено кошторис на реконструкцію і обладнання нових приміщень міністерства. Що ж на ці гроші можна було накупити?
- У 2007 році на вулиці Хорива, 21-б, і на вулиці Міжгірській, 11, що на Подолі, робиться ремонт приміщень, куди збирається переселятися Міністерство фінансів. Під це вносять зміни вартості кошторисної документації на ремонт і реконструкцію приміщень на суму 75, 6 мільйона гривень. Вони “відгрохали” такі хороми для першого віце-прем’єр-міністра і міністра фінансів Азарова, яких нема не те що у Президента в Маріїнському палаці, а, мабуть, в самому “Ермітажі”. Вдумайтеся, пан Азаров замовив для свого кабінету і приймальної чотири люстри ручного виготовлення з позолотою і кришталем на суму 739 тисяч гривень. Хтось мені може пояснити, навіщо облицьовувати приміщення мармуром різного кольору! Це коштувало 8,2 мільйона. Понад мільйон коштували тільки килими і меблі. А декоративне оздоблення стін обійшлося бюджету в понад два мільйони гривень. Кондиціонери коштували 6,7 мільйона. Ці кошти були б не зайві для сиріт, багатодітних сімей чи військових пенсіонерів. Безглузді витрати були спрямовані на забаганки Азарова, який хотів мати найбагатший кабінет. Вже йдеться не про мораль, це вже щось за Фрейдом. Ким такий чиновник себе уявляє? Хіба царі могли дозволяти собі такі речі. Розкрадання і розбазарювання державних коштів відбувалось у таких колосальних масштабах, що, по суті, новий уряд Тимошенко підхопив державу над прірвою.

Якби прості люди побачили кабінет Азарова, їм би стало зле… Коли Віктор Пинзеник зайшов у цей кабінет, він мало не зомлів і сказав, що тут працювати не буде. І я йому тоді порадив зробити з цього кабінету музей марнотратства державних чиновників, де основним експонатом буде сам цей кабінет.

- На які фірми перераховували такі гроші?

- Власне вже правоохоронні органи мали б це встановити. Але, наприклад, ні в умовах договору, ні в актах виконаних робіт не зазначено місця виконання оплачених Мінфіном робіт з розроблення інтер’єру та дизайну загальною вартістю 3,4 млн. гривень. Гроші переказано, а кому – невідомо. Але через банки це все можна встановити.

- Знаю, ваше відомство перевіряло і залізниці та Міністерство транспорту. Чула, виявлено такі факти, що закуповували чайники по сім тисяч гривень, лампочки по чотириста гривень…

- Є й такі факти, але цікавіше інше. Пан Рудьковський, коли його випустили з СІЗО, сказав, що, мовляв, ви ж мене за кількасот тисяч саджаєте, коли крадуть мільйони і мільярди. Але, як з’ясувалося, саме він і причетний до того, що мільйони державних коштів осідають у приватних кишенях. Саме він підписав наказ і зареєстрував його в Мін’юсті, щоб надати необґрунтовані знижки комерційним структурам, які здійснюють перевезення у власних вагонах. Це призвело до того, що за вісім місяців тільки на одній залізниці – Придніпровській – держава втратила майже 350 мільйонів у відносинах з ТОВ “Лемтранс”. “Лемтранс” – це фірма, яку очолює Володимир Козак, її також пов’язують з іменем Рината Ахметова. Козак керував “Лемтрансом” до того, як в уряді Януковича його призначили генеральним директором “Укрзалізниці”. Відтак уряд Януковича, в першу чергу, подбав про те, щоб свої приватні структури, за рахунок перекачування бюджетних коштів, зробити надбагатими. Тепер зрозуміло, для чого їм високі державні посади. Послухайте, як обґрунтовував тодішній міністр Рудьковський оті знижки. Коли давав листа на Мін’юст, написав: мовляв, оскільки є монополія держави на залізниці, то для того, щоб була конкуренція, треба дати можливість заробити приватним структурам, і потім ці прибутки вони вкладатимуть у рухомий состав. Тобто свідомо зменшували доходи державних структур, щоб зробити багатими приватні структури. Є й інші історії, коли за безцінь продавали рухомий состав. Потім треба було в одинадцять разів дорожче кожен з вагонів викуповувати через їхні структури. Такі оборудки можливі лише тоді, коли спить правоохоронна система…

- Тому-то так і трималися за владу, намагалися продовжити собі життя хоч на день-два, тиждень… Є інформація, що в останні дні роботи уряду Януковича з бюджету перераховували мільйонні суми начебто на ремонти доріг і “освоювали” їх за лічені дні. Що, в принципі, неможливо.

- Ми якраз займаємося перевіркою фінансування доріг. Наразі чітко встановили, що вже коли працював новий уряд, через “Луганськтеплокомуненерго” стара влада встигла “відмити” 15 млн. кошів, які пішли на фірму, що начебто зареєстрована у Києві, але якої за вказаною адресою немає. Куди гроші пішли – невідомо. Пропали.

- Ваше управління зараз займається перевіркою “Нафтогазу”…

- Там взагалі непочатий край роботи. Усі питають: “Що ж сталося з “Нафтогазом”? Знову ж таки, прийшли прудкі хлопці, які, зареєструвавши в швейцарському офшорі фірму “РосУкрЕнерго”, віддали газ замість НАКу (причому той газ, що належав “Нафтогазу” згідно з міждержавною угодою з Туркменистаном на 2005-2006 рік) “РосУкрЕнерго” майже за половину того, що та компанія-посередник начебто протранспортувала від Туркменистану до кордону України. Україна на цьому тоді вже втратила половину обсягів газу. А оскільки не було вжито заходів для пролонгації міждержавної угоди між Україною і Туркменистаном, Росія законтрактувала всі обсяги туркменського газу. В результаті “РосУкрЕнерго” у 2007 році начебто транспортує нам середньоазійський газ. Чому кажу “начебто”.

Газова система як судини в людському організмі, що розносять кров, тобто газ, і він не обов’язково іде туди, куди офіційно пишеться. Швидше за все, значні обсяги середньоазійського газу споживаються на Уралі і в Сибіру. А нам йде російський газ. При цьому нам вішають локшину на вуха: мовляв, транзит довгий, там же 1800 кілометрів… Фактично йдеться про те, що нам дають дорогий російський газ на кордоні, а дешевий середньоазійський Росія бере собі. Вони це робили спеціально, щоб блокувати прийняття рішення про підняття ставки транзиту: мовляв, тоді відразу ми піднімемо транзитні ставки… Ставка транзиту у нас надзвичайно низька – 1,7 долара за транспортування тисячі кубометрів на сто кілометрів території України. Через це заниження ми втратили дві третини обсягів газу, яку заробляла наша газотранспортна система ще 2005 року. Якщо так піде далі, то скоро наша газотранспортна система не буде заробляти навіть на паливний газ. Для того, щоб перекачувати російський газ в Європу, газоперекачувальні станції самі працюють на газі. Вони споживають шість мільярдів кубів газу. А ми заробляємо на дев’ять. Тобто залишається три. А заробляли на 29 мільярдів кубів… Та скільки мотузці не витися…

29-02-2008 09:22 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1204269720.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua