першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Скандал міського масштабу з затриманням неповнолітніх

05-03-2008 10:10 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1204704608.html
Версія до друку // Редагувати // СтертиСкандал міського масштабу з затриманням неповнолітніх

У Кременчуці, що на Полтавщині - скандал з близькими родичами міського прокурора, правоохоронцями і неповнолітніми дівчатами. Цього разу, як стверджують батьки дітей, правоохоронці за вказівкою родича високопоставленого представника правоохоронних органів - дружини міського прокурора, забирають до міліції та протизаконно утримують під вартою неповнолітніх дівчат.
Кому ж дала ляпас дитина прокурора Кременчука ?

Нічний клуб "Че Гевара" і дикі танці у ньому, у п’ятницю 29 лютого, закінчилися одразу для трьох його неповнолітніх відвідувачок камерою попереднього ув’язнення та утриманням в ній без будь яких підстав й відсутністю засідання суду. Всю дівчачо-міліцейсько-прокурорську історію: як танцювали дівчата, як кидалися недопалки, як давали ляпаси... зафіксовано на відеокамеру.

Що кажуть батьки затриманих ?

Розмова відбувається у суботу 1 березня під дверми Автозаводського районного суду. Сюди повинні привезти трьох затриманих, за бійку дівчат.

Розповідає батько постраждалої Анатолій Мельник. - Ніхто з чергових так і не зміг мені пояснити, за що затримали мою доньку. Моїй дитині 17 років і вона відпочивала в нічному клубі "Че Гевара". Дитина, навіть, не встигла зателефонувати додому. Їй цього не дали зробити. Про затримання доньки мені розповіла мати однієї з цих дівчат, що були разом з нею в кафе. Просто сказала - вашу доньку забрали в міліцію. Що мені згодом розповіла моя донька - підходять до неї правоохоронці й кажуть - вийдіть будь ласка надвір. Вона вийшла, її примусили сісти в авто. На якій підставі? Виявляться там була донька прокурора, яка з кимось завелася...

Володимир Богуславський. - Мені моя донька розповідає теж саме. Почала сперечатися якась інша дівчина. Натомість, до моєї доньки підійшли міліціонери, попросили вийти. Завантажили в автомобіль. Чому, через що - не пояснили.

Анатолій Мельник. - Дівчата сиділи за стойкою бару і ось що вони розповідають. Десь зав’язалася суперечка. Влітає дружина прокурора. Забирає в однієї з дівчат телефон. Моя донька - не зреагувала. Потім заходять правоохоронці з ППС і говорять вийдіть на двір. Ні з мене, ні з моє доньки не брали ніяких свідчень. Нічого... Натомість, доньку протримали в міліції всю ніч і нічого не пояснили. Наскільки мені відомо - йшлося про сварку доньки міського прокурора та ще однієї дівчини. Як розповіла мені моя донька - там була дівчина, яка кричала на увесь бар: я донька прокурора, я вас всіх посаджу... Через 5 хвилин після цієї суперечки прибігла дружина прокурора і почала всім тикати - оцих, всіх позакривати. Звісно, працівники патрульно-постової служби всіх позакривали. Правоохоронці тримали дитину в міліції й не попередили про це нікого з батьків. Хоча б когось з них попередили. Але цього не було. Суду ніякого не буде - донька мені вже про це повідомила.

Що кажуть затримані дівчата?

"Хто вам сказав, що не буде судового засідання," - це один з правоохоронців, який разом зі своїми колегами привіз у міліцейському "УАЗику" одразу шістьох затриманих - молодих дівчат і літніх чоловіків, намагається розібратися, що роблять в суботу перед судом журналісти? Однак судового засідання, справді, ніякого немає. Неповнолітніх дівчат, без будь яких пояснень їхньої провини, відпускають на волю.

Анастасія, одна з затриманих дівчат. - Ми були в барі. Потім прийшли міліціонери й попросили нас вийти. я спитала чому? Мені відповіли - згодом розберемося. Нас привезли у Автозаводське відділення, де протримали всю ніч. Про причини затримання нам нічого не казали. Кажуть, що там справді була донька прокурора. Коли мені саджали в міліцейську машину, я спитала в жінки, яка там була присутня, за що? Вона мені сказала - за те, що підмовляла свою подругу. Це та жінка, яка назвалася дружиною прокурора. Вона кричала - ви п’ятеро проституток і ви всі сядете! Вона сказала, що є матір’ю дівчини, яка назвалася донькою прокурора. Загалом мені повідомили, що ми чинили спротив міліції. Повинне було відбутися судове засідання, але коли нас сюди, до Автозаводського районного суду привезли, то міліціонери сказали, що нічого буде і нас всіх відпускають.

Нічний клуб "Че гевара"

Що розповів бармен?

- Нічого такого особливого вчора і не було. Просто дівчата всі нервові занадто. Танцювала одна дівчина на танцболі. Неподалік сиділи чотири дівчини. Ця танцювала. По перше, в мене був раніше з нею інцидент, коли в неї був день народження і вона була нетвереза. Так ось, вона так потужно танцює, показала силу свого танцю, а ці дівчата сидять і знаєте - посміхаються. Коли одна з молодих дівчат на неї подивилася, посміхнулася й показала їй пальцем. Та теж відповіла їй одним пальцем. У відповідь полетів недопалок. Далі та що танцювала, дає інший ляпас. Я вже дивлюся – ось буде дівчача бійка. Вибігаю, починаю їх розводити і буквально за кілька хвилин приїжджає її мама і починає нам розказувати - все закрити, ми робити більше не будемо. Позабирала у дівчат мобільні телефони. Тобто вже всі зрозуміли, що настав час збиратися. Коли пролунав перший ляпас, то одну з дівчат це зачепило. Мама на своєму бумері - БМВ Х5, примчалася за лічені хвилини. Щодо ляпасів, то першим його дала дочка прокурора. Я встиг їх розвести в різні боки й вже за моєю спиною полетіли всякі одне в одного всякі жіночі речі. Далі почалася піна у рота... Та там всі неправі. Неповнолітня - що кинула в доньку прокурора недопалок, хоч і не попала. А та неправа, що не змогла їй тактовно пояснити - ти маленьке дівчисько і твій крок з недопалком може тобі дорого коштувати. А те, що вона одразу її клепанула так, що та ледь не полетіла - це теж негарно.

Бумерна розв’язка

Який фінал цієї справи з потужними танцями, відомими прізвищами і кидання недопалків? Затримані неповнолітні дівчата всю ніч, утрьох на двох стільцях, просиділи в Автозаводському управлінні внутрішніх справ. Найменшій з них, 16-річній, якій дісталося найбільше - вона отримала ляпас від 25 річної доньки прокурора, стало зле. У той же день її поклали до лікарні. Доньці міського прокурора теж дісталися легкі тілесні ушкодження…
Щодо батьків затриманих, то за розповіддю одного з них - Володимира Богуславського, вони у цей час послідовно піднімали з ліжок народних депутатів. Ті, в свою чергу телефонували до начальника Головного управління УМВС області Михайла Цимбалюка. Вже вранці у суботу дорослі вирішили звернутися до журналістів...

Коментарі.

Микола Фельдман, голова громадської організації "За права кожного".
- Звісно, міліціонери не мали права затримувати неповнолітніх, якщо вони не підозрюються у скоєнні злочину. Головне питання – чи була необхідність утримувати дівчат під вартою до ранку, якщо суду ніякого не було? Виходячи з коментарів самих правоохоронців, у дівчат не було вибору - їх збирались затримати будь-що, бо формальним приводом забрати їх до райвідділу стала їх ніби злісна непокора вимогам міліції. Треба звернути увагу на те, що дівчата напряму пов’язують своє затримання із обіцянкою доньки прокурора міста. Втім, як можна було спостерігати на відеозаписі, одна з затриманих дівчат сама впродовж довгого часу провокувала ці дівчину і, прямо скажу, терпіти це було надважко. Втім, в цій ситуації важливим є не містечковий конфлікт дівчат, а поведінка правоохоронців. Підстав затримувати дівчат на всю ніч не було, адже вони не являли суспільної небезпеки. Їх потрібно було опитати, зібрати пояснення щодо конфлікту, записати адреси та віддати батькам. Утримували їх незаконно.

Начальник батальйону патрульно-постової служби КМУ УМВС Денис Захарченко. - Близько 22-ї години міське управління внутрішніх справ отримало повідомлення, про те, що в барі "Че гевара " б’ються жінки. Туди поїхав наряд ППС і на місці було затримано трьох дівчат, яким було запропоновано проїхати до райвідділу міліції. Затриманим - одній 16 років, іншим по 17. Ми можемо таких неповнолітніх затримувати. Дівчат перевірено на наявність алкоголю й у двох з них виявлено алкоголь в крові. Дівчат затримано за 185-ю статтею Кримінального Кодексу: злісний опір діям представникам правоохоронних органів. Експертиза неповнолітніх на наявність алкоголю в крові повинна проводитися за письмової згоди батьків, це так, але я сьогодні можу сказати, що батьки були там, на місці. Самі затримані не перебували в камері. Вони знаходилися в черговій частині. Щодо опитування дівчат, то в дві години ночі їх ще опитували. Підстави затримувати неповнолітніх були - є заява дівчини, про яку ви говорите, як доньку прокурора. Вона написала, що її було побито.

Сергій Рябих, помічник міського прокурора.

- Тримати неповнолітніх у міліції без повідомлення батьків - незаконно. На місці батьків слід написати заяву до міської прокуратури.

Василь Овчаренко, начальник міського управління внутрішніх справ.

- Особисто я не давав ніяких вказівок щодо затримання неповнолітніх дівчат. Інформація, що саме я давав таку вказівку у райвідділ - тримати затриманих до ранку, не відповідає дійсності.

Олександр Курилов

У Кременчуці, що на Полтавщині - скандал з близькими родичами міського прокурора, правоохоронцями і неповнолітніми дівчатами. Цього разу, як стверджують батьки дітей, правоохоронці за вказівкою родича високопоставленого представника правоохоронних органів - дружини міського прокурора, забирають до міліції та протизаконно утримують під вартою неповнолітніх дівчат

05-03-2008 10:10 Полтавщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1204704608.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua