першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Музей Івана Гончара запрошує...

18-03-2008 15:33 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1205843613.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Український центр народної культури
"
Музей Івана Гончара"

ЗАПРОШУЄМО
>

на творчий вечір подружжя Литвинів

"Поезія Антоніни
на струнах бандури Василя"

20 березня 2008 року
о 17 годині

до Українського центру народної культури
"Музей Івана Гончара"

Творчий шлях Василя й Антоніни Литвинів, як і багатьох студентів, що навчалися у 1960-і роки у Київських ВНЗ, починався з міжвузівського студентського мандрівного хору "Жайворонок". Саме там ствердилася їхня національна свідомість і бажання жити й творити в ім'я України.

Як і для багатьох юнаків і дівчат, духовним Панотцем для них став Іван Макарович Гончар. Саме звідси, з хати Івана Гончара, вперше злинула у світ ніким до того не співана, забута козацька пісня "Ой полети, галко", якій надав крила натхненний спів Василя.

Щира дружба і приязнь з київськими літераторами, митцями і громадськими діячами не урвалася навіть тоді, коли за вказівкою КДБ подружжя змушене було виїхати з Києва. У мальовничому куточку України, на Дніпрових кручах, де розкидало свої хатки село Гребені, Литвини продовжили свою творчу діяльність. Та не тільки діти, небо і земля слухали натхненний спів Василя і щирі, безпосередні поезії Антоніни. Друзі не залишили їх. Навідувались до непишної господи Литвинів Алла Горська, Іван Гончар, Іван Дзюба, Ніна Матвієнко, Діана Петриненко, Оксана Мешко, Григір Тютюнник, Юрій Мушкетик, Євген Гуцало, Іван Марчук, Олесь Бердник (який і оселився там же в Гребенях, у сусідстві), Борис Рябокляч з гурточком із хору "Гомін", що виріс із "Жайворонка" – усіх і не злічити...

Нині, незважаючи на поважний вік, творча діяльність подружжя триває: Антоніна Гармаш-Литвин видала дві збірки поезій і книжку легенд та переказів, записаних переважно у своєму рідному селі на Полтавщині, нині затопленому Кременчуцьким "морем". Василь Литвин записав на студії 80 пісень; незабаром має вийти перший ліцензійний альбом, що має символічну назву "Ой полети галко".
Разом подружжя скомпонувало кілька концертно-лекційних програм, і з ними побувало у багатьох областях України. Одна з таких програм прозвучить на творчому вечорі в Музеї Івана Гончара.

ЛАСКАВО ПРОСИМО!

Адреса Музею: Київ, вул. Івана Мазепи (Січневого повстання), 29.

Їхати: ст.м."Арсенальна",
авт.№24, трол.№38, м/т №№ 406, 470, 520 до кінцевої зупинки
за Києво-Печерською лаврою.
Телефони для довідок: (044) 288-54-19, 288-92-68, 229-00-87.

18-03-2008 15:33 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1205843613.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua