першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

ХДС підтримує впровадження військового капеланства в ЗСУ

25-03-2008 10:00 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1206428414.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Народний депутат України, перший заступник голови ХДС В.Марущенко та заступник голови партії Ю.Решетніков взяли участь у роботі круглого столу «Капеланство в Збройних Силах та інших військових формуваннях України: норма закону та практика», який був організований Спілкою офіцерів України, Всеукраїнською громадською організацією «Об’єднання християн-військовослужбовців України» та Всеукраїнським міжконфесійним релігійним християнсько-військовим братством та відбувся у Центральному будинку офіцерів.

У роботі круглого столу взяли участь представники силових структур України, релігійних і громадських організацій, курсанти, закордонні гості.

У своєму виступі В.С.Марущенко зазначив, що проблема забезпечення релігійних потреб віруючих військовослужбовців є однією з актуальних на сучасному етапі розбудови Української Державності та реформування Збройних Сил України, оскільки загальнодемократичні процеси і відкритість суспільства ставлять завдання безумовного забезпечення прав віруючих військовослужбовців, зокрема у контексті євроатлантичної інтеграції з урахуванням того, що військове капеланство присутнє в арміях усіх країн – членів НАТО. На його думку, співпраця між Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України і релігійними організаціями повинна відбуватися на засадах добровільності та дотримання свободи совісті, урахуванням вимог законодавства України, особливостей та специфіки військової служби, рівності релігійних організацій перед законом та рівності прав військовослужбовців незалежно від їх конфесійної належності; має сприяти забезпеченню релігійних потреб військовослужбовців, реалізації ними права на свободу совісті, покращенню морально-психологічного клімату у військових колективах, патріотичному вихованню військовослужбовців, набуттю військовим керівництвом додаткових знань у галузі державно-церковних відносин, урахуванню релігійного чинника при прийнятті управлінських рішень; не повинна супроводжуватися втручанням представників релігійних організацій у діяльність військових формувань, розпалюванням міжконфесійної нетерпимості у військових колективах, образою почуттів воїнів у зв’язку з їх ставленням до релігії як з боку представників релігійних організацій, так і з боку командування, нав’язуванням своїх світоглядних та конфесійних поглядів.

Для координації капеланської діяльності у ЗС України народним депутатом було запропоновано створити при Міністерстві оборони Департамент (Раду, Комітет) з питань капеланської служби з числа повноважних представників Церков і релігійних організацій, що братимуть участь у зазначеній роботі. Кількість останніх має залежати (як і кількість капеланів – представників відповідної конфесії) від наявності та кількості їх вірних у ЗС України.

Ю.Решетніков висловився за доцільність створення при Кабінеті Міністрів України міжвідомчої робочої групи з розробки проекту закону щодо засад капеланської служби у Збройний Силах та інших військових формуваннях України, із залученням до її роботи представників силових структур, релігійних і громадських організацій, експертів, а також за необхідність внесення змін до деяких законодавчих актів з метою задоволення релігійних потреб військовослужбовців. Представниками ХДС під час круглого столу було зазначено, що, виходячи з необхідності забезпечення умов для реалізації кожним громадянином, зокрема військовослужбовцем, свого конституційного права на свободу совісті, встановлення партнерських взаємин між релігійними організаціями і Збройними Силами України на засадах визначення взаємних прав та обов’язків стане значним кроком у забезпеченні громадянських прав військовослужбовців, незалежно від їхнього світогляду чи віровизнання.

Учасники круглого столу звернулися до Президента України щодо видання Указу Президента «Про запровадження в Збройних Силах України та інших військових формуваннях інституту військових капеланів».

http://hds-kharkiv.org.ua/2008_03_24/604.htm

25-03-2008 10:00 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1206428414.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua