першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

За середній палець – звільнення, за побиття – підвищення?

26-03-2008 12:35 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1206524151.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

22 березня біля Міністерства внутрішніх справ на вул. Богомольця відбулася акція протесту ініціативної групи «Збережи старий Київ!» http://community.livejournal.com/saveoldkyiv/ проти побиття журналіста Андрія Манчука та низки активістів 16 березня, а також проти незаконного будівництва біля Жовтневої лікарні.
http://infoporn.org.ua/2008/03/25/peyzazhka/

Креативні подарунки та акція прямої дії

Учасники нагадали представникам міліції, що в Україні звільняють за непристойний жест можновладцям і в той самий час ігнорують брутальне порушення «правоохоронцями» прав громадян. МВС були подаровані ліки від «забуття» з проханням передати їх міністру Луценкові – колись «головному опозиціонерові» під час подій 2001 року. Утім, міліціонери так і не взяли до рук своєрідний «подарунок».
Також Андрій Манчук, що на той час все ще перебував у лікарні, передав усім учасникам символічну коробку цукерок, котрими також намагалися пригостити «міліцію, котра з народом». Результат виявився той самий – цукерками поласували добровільно лише самі пікетувальники.
Потім молоді люди, що зібралися на акцію, вчинили досить несподіваний для МВС крок – вирушили саджати дерева та кущі на місце незаконної забудови по вул. Шовковичній. Акція була попередньо зареєстрована, і несподіванкою стало лише її завершення – учасники заходилися обкладати парканами, котрі «впали під впливом вітру» донизу тиждень тому, будівельну техніку. Під лозунги «Разом нас багато» українською, іспанською та російською мовами, а також «Выйди на улицы – верни себе город!» учасники, що є членами досить різнопланових політичних та громадських організацій, прийшли на місце акції та побудували з наявних на місці будматеріалів химерні «постмодерні» композиції. Досить скоро будмайданчик виявився прикрашеним бульдозерами в оточенні секцій паркану. На них урочисто написали фарбою з балончика: «Пам’ятник Марвіну Хімаєру – людині, яка боролася до кінця!» (Марвін Хімаєр – мешканець містечка в США, котрий на знак протесту проти порушення своїх прав знищив його адміністративні споруди, переобладнавши власний бульдозер, та загинув у 2004 р. Детальніше читайте тут http://heemeyer.lenin.ru/).
Акція прямої дії пройшла цілком мирно. Калина – символ України – була посаджена під лозунги «Дерева – у грунт, чиновників – в тюрму!»

Плани групи «Збережи старий Київ!»

Представники «Збережи старий Київ!» глибоко обурені перекрученням фактів журналістами 5 каналу, котрі в сюжеті про події 16 березня на вул. Шовковичній висвітлили думку тільки 1 сторони – МВС. За словами представника групи Артема Чапая, «канал чесних новин», не показавши жодного репортажу про громадянські протести в центрі Києва, надав ефір агітці від столичної міліції. Твердження, наведені у передачі, містять пряму брехню: учасники акції нібито «лежали» на проїжджій частині, перешкоджаючи руху по вул. Шовковичній, чого насправді не було. Також акцію облудно названо представником МВС «замовною» та «проплаченою відповідними політичними силами»».
Між тим активісти продовжують свою діяльність. У суботу, 29 березня о 14.00 на Пейзажній алеї відбудеться урочисте відкриття пам’ятника "Поховання дерибану"
Акція організовується спільно мешканцями прилеглих будинків та ініціативною групою "Збережи старий Київ". Проте передбачає значно ширше коло учасників: мешканці будинків довкола інших проблемних забудов, ініціативні групи, громадські організації та інші учасники загальної боротьби проти масованої незаконної забудови міста.
Головна мета заходу: показати, що проти влади, що покриває забудовників, діють не окремі дрібні групки, а цілий фронт людей, котрим набрид всезагальний дерибан у місті і країні.
31 березня в будинку Української біржі відбудуться громадські слухання з питань будівництва в охоронній зоні ЮНЕСКО – на перетині Десятинної вулиці та Пейзажної алеї. Подробиці читайте тут http://img221.imageshack.us/img221/1413/sluhannyapa7av4.gif
Чекаємо на продовження подій в центрах боротьби за збереження історичного обличчя міста.

Олег Андрос

26-03-2008 12:35 Київ // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1206524151.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua