першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Війна за землю

01-04-2008 00:05 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1206997522.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Хрестом і Мечем.

30 березня автор цих рядків завітав в м. Боярку, що під Києвом, до історика та краєзнавця Сергія Лисенка (зокрема автор книги «Боярка: історико-краєзнавчій нарис»). На запросини останнього ми пішли навести лад на могилі відомого українського поета та перекладача Володимира Самійленка. Поховання Самійленка для боярчан є дуже визначним місцем – саме тут в лютому 1991 р., було вперше піднято жовто-блакитний прапор. Похований український поет на території давньоруського городища 9 століття. Давнє місто в далекі часи було форпостом Києва, який ще укріплював Володимир Святий, розуміючи важливість зміцнення шляхів до своєї столиці. Є інформація що в цьому місті жили і самі нащадки Володимира Святославича (принаймні це підтверджують, як місцеві назви, так і легенди).
Сьогодні городище поділене на дві частини: першу займає Михайлівська церква (Московський патріархат), другу невеликий майданчик на якому власне і знаходиться могила Самійленка та поодинокі залишки старого, ще дореволюційного, цвинтаря де спочивають останки київських професорів, чиновників та меценатів. В центрі городища ще з 70-х рр. минулого століття на бетонному постаменті стояв двометровий бетонний «обеліск» з охоронною дошкою, яка вказувала що давньоруське городище оберігається законом і є визначною пам’яткою археології. На наше здивування замість обеліска на постаменті з’явився гранітний хрест. В перші хвилини ми не могли оговтатись – зруйновано державний охоронний знак. Кілька тижнів, як п. Лисенко зініціював позитивне рішення міськради про відкриття першої археологічної експедиції на місці городища, а сьогодні невідомими знищено охоронний знак! Пройшовши трохи далі від хреста мною було виявлено і сам знак що був скинутий з оборонного валу вбік болітця. Проте, очевидно, що втопити величезний бетонний знак невдалось і його було старанно закидано листям та горілими гілками. Розчистивши знак ми побачили що його було збито з постаменту. Поруч лежала зкомкана візитка місцевого «евакуатора»… Кожен крок С.Лисенко відзняв на цифровий фотоапарат. Наша зацікавленість цією подією звернула на нас увагу місцевої мешканки яка підійшла і почала розповідати що і як сталось. Виявилось, що хрест стоїть вже тижні два. Керівництво Михайлівської церкви вирішило знести державний охоронний знак через те що під ним ховались наркомани! Але далі бабуся додала: «Цей московський батюшка хоче не хрести ставити, а готелі тут будувати. Землю хоче городища і навколишню до Москви віддать, щоб тут готель для приїжджих і паломників і хто зна ще кого зробить». Дійсно, чутки про такі плани вже давно ходили Бояркою. Але сьогодні ми побачили вже реальні кроки. Без дозволів чи санкцій переступлено межу між світським і духовним – методом, що аж ніяк не личить православному душпастору. Хто зна, можливо коли за тиждень ми повернемось до могили Самійленка полити висаджені квіти не побачимо і самої могили? Адже, батюшка вирішить що її місце на міському цвинтарі і зробить ще один крок до захвату землі? Вочевидь кісткою в горлі вже став московській церкві навіть покійний «український буржуазний націоналіст».

Олександр Алфьоров, громадський діяч, історик

01-04-2008 00:05 Київщина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1206997522.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua