першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Рейдера по-львівськи замовляли?

08-04-2008 16:54 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1207662892.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Львівське ЗАТ «Електро» атакують рейдери. Перший «дзвіночок» прозвучав ще 24 січня, коли у місцевій газеті оголошень «Ваш магазин» з’явилося повідомлення про те, що підприємство розпродує спецтехніку із зазначенням його робочих телефонів. Та ніхто із посадових осіб «Електро» жодних оголошень подібного змісту не подавав. Водночас, на підприємстві почали з’являтися листівки, у яких «Інвестиційна група «Єдність» пропонувала акціонерам ЗАТ «Електро» продати їхні акції, таку ж пропозицію акціонери отримували й особисто через телефонні дзвінки додому і навіть до їхніх родичів. Цікаво, що згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ІГ «Єдність» не існує!

Про оголошення в газеті на підприємстві дізналися майже через два тижні, коли вже 5 лютого до Ярослава Тринцолина, голови правління ЗАТ «Електро», подзвонив суддя Господарського суду Львівської області Ігор Петрик й повідомив, що має слухатися заява акціонера Гладчука Я.І., який вважає розпродаж майна, анонсований у газеті, порушенням його прав і вимагає в порядку вжиття запобіжних заходів накласти арешт на майно Товариства. Інтереси акціонера Гладчука у суді, згідно з довіреністю, представляв Володимир Приймак.

Вже на наступний день після попередження, «справедлива» Феміда розглянула заяву Гладчука, і арештувала нерухоме майно та транспортні засоби ЗАТ «Електро» в межах належних заявнику акцій та частки у статутному фонді 6,7716%. Суд розглянув заяву навіть попри те, що заявник був відсутній, а довіреність, видана пану Приймаку, була скасована у переддень слухання заяви. Оперативність діяльності державних органів щодо цієї справи просто вражає. Вже 7 лютого, тобто на наступний день після того, як суд виніс ухвалу, пан Приймак подав її на виконання до Сихівського ВДВС ЛМУЮ (знову ж таки ґрунтуючись на вже нечинній довіреності) і в той же день виконавча служба відкрила провадження та, потрактувавши на свій лад судову ухвалу, наклала арешт на майно, не в межах належних Гладчуку трохи більше ніж 6% майна товариства, а на все нерухоме майно та транспортні засоби ЗАТ «Електро», паралізувавши у такий спосіб роботу підприємства. ЗАТ «Електро» вдалося домогтися скасування зазначеної ухвали й зняття арешту з усього майна. Та виконавча служба й тут «зрозуміла» суд по-своєму: залишивши арештованим майже весь транспорт підприємства у восьми областях саме в межах 6,7% частки майна підприємства.

11 лютого керівництво ЗАТ «Електро» дізналося про нову судову справу за позовом Гладчука Ю.Я. до ЗАТ «Електро» (підписана тим же ж Приймаком), у якій суд просили визнати недійсними загальні збори акціонерів ЗАТ «Електро» від 16.06.2006 року про обрання голови правління. 28 лютого ЗАТ «Електро» отримало з того ж приводу нові позовні заяви. І того ж таки 28 лютого о 9.30 в ЗАТ «Електро» без попереднього повідомлення, з’явився Приймак В.О. з аудитором, вимагаючи негайно провести аудиторську перевірку.

Ще одним представником так званого інвестора є «київський бізнесмен» Ткаченко Олександр Вікторович. Він також особисто зустрічався й з головою правління підприємства, з пропозицією купити його пакет акцій. Заповзятливий «підприємець» Ткаченко тісно пов’язаний з Товариством з обмеженою відповідальністю «Т.Н.Т» . (юр. адреса м. Київ, вул. Куренівська, 27, фактична адреса: м.Київ, Кудрявський Узвіз, 5б/203), яке безпосередньо залучено до скупки акції ЗАТ «Електро». Цілком імовірно, що ТзОВ «Т.Н.Т.» є посередницькою структурою, через яку «проганяються» акції ЗАТ «Електро», та можливо, надходять кошти від замовника рейдерської атаки.


Купівлю акцій підприємства рейдери традиційно мотивують прагненням збільшити інвестиції у Товариство, суттєво покращити менеджмент, а відповідно, й умови праці та заробітної плати. Насправді відбудеться зворотній процес, який приведе до ліквідації підприємства та розпродажу майна. «Складається враження, що їх не цікавить наш бізнес, а цікавлять земельні ділянки. Бо стільки коштів, як вони вкладають у викуп акції наше майно не коштує. У мене була зустріч з народним депутатом, яка входить у групу, що хоче нас скупити. Я задавав запитання, чи вони прораховували, за який час окупляться гроші, вкладені в підприємство. Конкретної відповіді так і не отримав», – розповів Ярослав Тринцолин. Усі дії, на його думку, є спланованою акцією щодо знищення підприємства та заволодіння його земельними ділянками.

Сьогодні діяльність ЗАТ «Електро» й надалі залишається частково паралізованою. За словами Ярослава Тринцолина, рейдери скупили вже близько 12% акцій. Причому реєстр акціонерів та їх персональні дані скупники акцій отримують у Реєстратора, який водночас переховується від керівництва Товариства та відмовляється надавати передбачені законом та договором послуги, що є грубим порушенням закону.

На даний час реальний замовник рейдерської атаки на ЗАТ «Електро» залишається за кулісами подій, та у приватних розмовах з акціонерами, особи, які скуповують акції, стверджували, що вони мають потужну фінансову, адміністративну та політичну підтримку та діють за дорученням впливових осіб. Прикладом їхньої сили та можливостей наводилась ситуація з агрофірмою «Провесінь».

08-04-2008 16:54 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1207662892.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua