першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Паливоспоживаюче обладнання на підприємствах безконтрольне!

09-04-2008 11:50 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1207731002.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Пресс-служба Національного екологічного центру України (НЕЦУ) повідомляє, що днями НЕЦУ звернувся до Прем’єр-Міністра України Юлії Тимошенко з проханням поновити контроль за паливо споживаючим обладнанням на підприємствах України, які лишаються «безконтрольними» вже майже 5 місяців.

Наказом Мінприроди за № 569 від 14.11.07 була скасована Інструкція про порядок реєстрації налагоджувальних організацій і налагоджувальних служб підприємств, одержання висновків в органах Мінекобезпеки України на проведення налагоджувальних робіт та порядок їх проведення (була затверджена Наказом Мінекобезпеки № 58 від 24.06.96 р.)
Дана інструкція початково приймалася з метою впровадження єдиної науково-технічної політики по регулюванню викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря від паливоспоживаючого обладнання. Вона визначала порядок проведення налагоджувальних робіт в цій сфері, інвентаризацію викидів забруднюючих речовин в зрівнянні з даними ОВНС або з інвентаризацією підприємства, характеристику організації, яка налагоджувала паливоспоживаюче обладнання та робила інвентаризацію викидів. Згідно неї мали фіксуватися документально, а відтак і могли бути перевірені: склад робітників, які пройшли відповідне навчання, обладнання, яким проводилися заміри, викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря, інвентаризація в зрівнянні з формою 2тп-повітря, наявність ліцензії, екологічні показники, які не відповідають даним режимних карт. В цілому інструкція була спрямована на встановлення оптимальних еколого-технологічних характеристик, на недопущення ненормативних викидів в атмосферне повітря і запобігання надзвичайних ситуацій на певних паливовикористовуючих установках.
Зі скасуванням цієї інструкції, фактично, був скасований і екологічний контроль за функціонуванням паливоспоживаючого обладнання. В Україні є підприємства різних форм власності, котрі не знають, або не хочуть знати, що таке інвентаризація забруднюючих речовин в атмосферне повітря на підприємстві, і, в кращому разі поміняють старий котел ДКВР, але за своєю ініціативою робити інвентаризацію вони не будуть, і не будуть вносити в разі її наявності доповнення до неї – доки їх не перевірять. І коли перевірки треба робити раз на три роки – в рідкому випадку зроблять це самі, а зазвичай чекають, поки воно само минеться, або доки їх не перевірять.

«Ми з впевненістю можемо стверджувати, що відміна цієї інструкції в найближчий час потягне за собою непередбачені ситуації та аварії. – говориться у зверненні. - Враховуючі такі обставини, просимо Вас надати відповідну вказівку щодо розробки та прийняття Мінприроди інструктивних документів для поновлення контролю за паливоспоживаючим обладнанням: з порядку реєстрації налагоджувальних організацій і налагоджувальних служб підприємств, одержання щодо цього висновків в органах Мінприроди України на проведення налагоджувальних робіт та з порядку їх проведення».

09-04-2008 11:50 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1207731002.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua