першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Піст. Отець Сергій робить, що хоче!

23-04-2008 12:33 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1208943209.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

На другій хвилині інтерв'ю батюшка вирвав диктофон та стер запис. "Да че лезть сюда? Так мы его немножко посадили,
на колени поставили его перед Храмом", - коментує свої дії отець Сергій.

— Я приїхав на виклик працівників оператора зовнішньої реклами – компанії «Пілот». По телефону мені повідомили, що священик (недалеко від церкви на «Електромережі») та двоє його друзів скидували з драбини робітників, що встановлювали бігборд та прикладали руки до молодої жінки – їх керівника, — розповідає журналіст «RIA» та «20 хвилин» Олександр. – Спочатку я взяв інтерв’ю у працiвників «Пілота», потім почав брати інтерв’ю у священика (він був у рясі) та двох його друзів. На другiй хвилині інтерв’ю я несподівано отримав понад п’ять ударів у голову. Першим ударив батюшка, добивали його помічники. Після першого удару священик вихватив у мене диктофон та криком наказав одному з помічників стерти запис.
— Навіщо було священику стирати запис?
— Він дуже емоційно розповідав, що поруч з храмом Божим не може бути зовнішньої реклами та нецензурно обзивав молоду жінку – керівника працівників, що встановлювали бігборд. Потім зрозумів, що на диктофон наговорив щось не те, наніс удар, вирвав диктофон та криком наказав одному з помічників стерти запис.
— Як реагували Ви?
— Ще в момент першого удару я зрозумів, який громадський резонанс викличе фізичне насильство, вчинене слугою Божим, та ще й у день строгого посту. Тому на удари не відповідав, зробив «глухую защиту» — у минулому я займався боксом. Можливо, тому отримані травми лікарі кваліфікували як «легкі тілесні ушкодження». Та й чи може нормальна людина підняти руку на людину в рясі? Переді мною була людина в рясі, яка била мене.
— Ви викликали міліцію?
— Так. Я вважаю, що подібні злочини – насильницьке вилучення професійної техніки у журналіста — злочини перед суспільством. Сьогодні лише журналісти говорять суспільству те, що насправді відбувається навколо. Можливо, не завжди на 100% професійно, але лише журналісти намагаються це робити. Першими будувати Свободу Слова в «Україні – європейській державі». Саме в «Україні – європейській державі», про яку говорять політики. Але роблять цю Свободу Слова саме журналісти.
— Що було після приїзду міліції?
— За дві хвилини до приїзду міліції священик підбіг до мене та власноруч кинув диктофон на траву. Зі стертим інтерв’ю. І ще сказав, що він подзвонив високопоставленому посадовцю з Вінницької обласної ради, і той «решит все вопросы, ты понял как».
Як буде «решать вопрос» високопоставлений посадовець із Вінницької обласної ради, — на це питання, можливо, дасть відповідь Генеральна прокуратура України. А поки що посміємо нагадати, що йдеться про карні злочини, передбачені ст. 171 та ст. 345 Кримінального кодексу України «Перешкоджання законній діяльності журналіста» та «Погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу», — з урахуванням ст. 17 Закону «Про … соціальний захист журналістів» (відповідальність за скоєння злочину проти журналіста або перешкоджання його службовій діяльності прирівнюється до відповідальності за скоєння таких же дій проти працівника правоохоронного органу).
Про це та інше – в наших подальших публікаціях.
А поки що редакції газет «RIA» та «20 хвилин» цією публікацією офіційно вимагають порушити кримінальну справу за фактами, викладеними у цій публікації за ст. 171 (ч. 1) та 345 (ч. 2) Кримінального кодексу України.
I ще: «Дела плоти известны; они суть: вражда, ссоры, гнев, распри, ненависть, бесчинство и тому подобное. Поступающие так Царствия Божия не наследуют» (Библия, Послание к Галатам Святого Апостола Павла, глава 5)…
Сергій ІВАНОВ, 8(0432) 531613

Отец Сергий

- Не давали им ставить бигборд. Они пришли, тут права качали. Потом ссорились, ссорились, ссорились. А он начал записывать все. Я взял, у него отобрал диктофон и Мише своему говорю: "Сотри". Миша стер, и отдали ему... Я его оттолкнул от себя. А ребята, которые стояли, схватили его за руки, начали его держать, за волосы, к земле!... Да че лезть сюда?
Так мы его немножко посадили, на колени поставили его перед Храмом.

Коментарі свідків
Оксана:

- Я просто шокована. Ми встановлювали бігборд відповідно до всіх дозвільних документів. Несподівано підбіг батюшка з двома помічниками; почав боляче тиснути мене за руки, трусити, лаятись нецензурною БРАНЬЮ. Потiм підбіг до драбини та намагався скинути двох робочих, що встановлювали бігборд.


Андрій:

- Я на драбині встановлював бігборд. Підбіг батюшка та почав трусити драбину, щоб я впав з висоти. Я ледь втримався.

Коментар
В. о. начальника Ленінського РВ УМВС у Вінницькій області Анатолій Коцюруба:
- Наразі кримінальна справа не порушена, проводиться попередня перевірка, яка, згідно із законом, може тривати 10 днів.

P4.JPG

23-04-2008 12:33 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1208943209.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua