першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

«Незалежний Погляд» на журналістське розслідування

23-04-2008 17:32 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1208961141.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Школа громадянської журналістики «Незалежний погляд», ініціатотром якої є ВМГО Демократичний Альянс, продовжує виховувати майбутніх інформатотрів громадськості. Так, у м. Одеса відбувся другий семінар, присвячений цього разу журналістському розслідуванню.

Мабуть, Місто чайок та моряків все ж вплинуло на організаторів, лекторів та учасників проекту. Адже посмішки та веселі жарти супроводжували весь семінар, що, звісно, тільки сприяло кращому сприйняттю та засвоєнню інформації. Позитивний настрій, бажання учасників професійно зростати та намагання керівників та лектотрів проекту сприяти цьому, зробили три дні заходу незабутніми.
Цього разу окрім вже знайомих учасникам Віктора Андрусіва та Владислава Синяговського, поділитись знаннями погодився відомий одеський журналіст Олександр Галяс. Цей досвідчений у своїй справі чоловік, весь вигляд котрого, його кожне слово, здавалось, випромінювало якусь «одеськість», розповідав учасникам про цікаві аспекти розслідувальної діяльності.
Та що ж таке теорія без практики? Особливо, у такій динамічній діяльності як журналістика. Тому учасникам проекту було запропоновано відчути, як воно, знаходитись у шкурі журналістської «ідейки». Набути досвід у такому вагомому та серйозному виду діяльності, майбутні «медійники» змогли, провівши невеличке розслідування за актуальними для «жемчужини у моря» питаннями: міський транспорт, українська мова в Одесі, тоталітарні пам’ятники, Одеса та курортний сезон, тощо.
Те, що зробили учасники за чотири години, можливо, й не можна розцінювати як журналістське розслідування, у повному розумінні цього поняття. Адже за такий малий проміжок часу це важко й для досвідчених журналістів. Але той матеріал, що зробили хлопці та дівчата представляє собою велику цінність. В першу чергу, це необхідне «набивання руки», яке обов’язково матиме місце у подальших вже більш серйозніших проектах. По-друге, професійний ріст учасників у статтях, що були зроблені за результатами розслідування, читається між строк. По-третє, провівши своє перше розслідування, учасники загорілись щось робити й надалі. Адже, що може краще мотивувати, як не перший власний маленький успіх. Все це свідчить, що, як конкретно даний семінар, так й весь проект взагалі, є дуже вдалим та суспільно-корисним.
На останок, хотілось би привести слова Віктора Андрусіва, керівника проекту, що були сказані учасникам при підведенні підсумків: «Цей досвід, який ви здобудите при проведенні розслідування, навіть, якщо ви не станете журналістами, може знадобитись вам для захисту власних інтересів. Адже це чи не єдиний механізм захисту себе та громадськості».
ДОВІДКОВО:
В межах проекту Демократичного Альянсу «Школа громадянської журналістики "Незалежний погляд" у 2008 році буде проведено 3 дводенних семінарів у Дніпропетровську, Одесі та Харкові. В проекті беруть участь 20 молодих людей, представників з різних регіонів України.
Проект відбувається за підтримки Фонда Ганса Зайделя та Фундації Роберта Шумана.

Марія Фурнік, Харків

23.04.2008

Джерело: Демократичний Альянс http://www.dem-alliance.org/main/rn/120/news/475/

23-04-2008 17:32 Одещина // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1208961141.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua