першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Кияни театралізовано захищали схили над Аскольдовою могилою

25-04-2008 19:25 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1209140753.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Всеволод Андрієвський

Кияни театралізовано захищали схили над Аскольдовою могилою

19 квітня нейбайдужі кияни (ініціативна група «Збережи старий Київ!» та різноманітні дружні групи громадян) провели пішу ходу під умовною назвою «марш безпартійних» від будинку по вул. Грушевського 9а до запланованої висотки на історичних схилах над Аскольдовою могилою.

Збиралися учасники акції біля входу до Маріїнського парку з боку метро „Арсенальна”. Потім відбувся перехід до Палацу дітей та юнацтва на вул. Мазепи (Січневого повстання). Символізм акції полягав у приверненні уваги до двох варварських ініціатив попередньої та нинішньої влади: сумозвісного будинку на вул. Грушевського, 9а та забудови в Аскольдовому провулку. Учасники акції тримали плакат з написом, що був лейтмотивом акції: „Ні!” – висотці над Аскольдовою могилою»!

Представники Печерського райвідділку міліції прийшли першими на місце зустрічі та супроводжували акцію увесь час.

Стартувала хода від висотки на місці колишнього дитячого майданчика, котру декілька років поспіль обіцяє знести Президент України. Ландшафт Маріїнського парку та схилів Дніпра вже частково знівельований цією монструозною будовою, спорудженою за проектом архітектора С.Бабушкіна.

Учасники акції пройшли вулицею Грушевського, скандуючи «Геть руки від схилів Дніпра», «Ні висотці!», «Выйди на улицу – верни себе город!». Завершилася хода у дворі Палацу дітей та юнацтва, неподалік від паркану будівництва. Там заплановано звести 18-поверхову висотку, що порушить ландшафт схилів Дніпра (та Європейську ландшафтну конвенцію) та зруйнує вид на унікальну пам’ятку, Києво-Печерську Лавру.

Виступали представники «Збережи старий Київ», котрі наголошували на грубому порушенні чинного законодавства піл час будівництва. Порушується ратифікована Україною Європейська ландшафтна конвенція, згідно якої «ландшафт є ключовим елементом добробуту людини і суспільства, відіграє важливу роль у культурній, екологічній, природоохоронній та соціальній сферах». За словами виступаючих, «будівництво багатоповерхівки з підземним паркінгом на схилі загрожує зсувом, в той час як безпосередньо внизу розташовані Аскольдова могила, пам’ятник апостолу Андрію Первозванному та меморіал жертвам голодомору 1932-1933 рр». Ігор, журналіст «Української правди», учасник акції, наголосив, що забудова ведеться впритул до найстарішого у Києві дитячого садка.

Тим часом охоронці правопорядку вирішували по раціям та мобілкам, як бути з пікетувальниками. Врешті-решт зійшлися на тому, щоб нікого не чіпати та дати киянам вільно довести мирну справу до кінця.

Після мітингу почалося найцікавіше – театралізована вистава. Брали у ній участь двоє хлопців (один у будівельній касці – очевидно, забудовник, та у костюмі - олігарх-замовник будівництва) та четверо дівчат на ходулях. Була представлена дівчина з короною, а також дівчата в чорному, синьому одязі та в національній одежі. Після серій «загравань» з дівчатами, що символізували чи то духів дерев, чи то київські святині, «забудовник» та його «замовник» почали одна за одною «валити» актрис з їхніх ходуль. Врешті-решт, після успішного «повалення», забудовники побудували незграбну споруду з коробок, що справді вельми нагадувала висотку… А потім споруда завалилася, чого й слід було очікувати.

Під коментарі міліціонерів та «людини в сірому», котрі намагалися для протоколу пояснити, що ж, власне, в відбувається: « вони роблять щось зовсім незрозуміле з цими дівчатами…»

Прозвучали на акції й лозунги молодих анархістів «Буржуй – враг природы!», і пісня «Як тебе не любити, Києве мій» у виконанні Андрія Манчука (котрий постраждав від рук міліції у сумнозвісній акції протесту під Жовтневою лікарнею 16 березня 2008 р.), Артема Чапая та Ганни Путової.

Після закінчення перформенсу на території забудови помітили сильне задимлення. Підійшовши до паркану та отримавши дуже незадоволені коментарі охоронця щодо них, учасники дізналися про дві версії події: порушення правил безпеки на території майданчика та диверсію невідомих осіб.

Найбільше занепокоєння діями журналістів виявив охоронець будови, котрий стукав кулаком по воротях, намагаючись дістати фотоапарат, котрим його в упор знімали представники ЗМІ. На щастя, порушення чинного законодавства – перешкоджання діям журналістів – не сталося, з огляду на міцність воріт, по яким бив охоронець.

Після вистави акція закінчилася. Але повномасштабна протестна кампанія проти забудови над Аскольдовою могилою продовжується. На першу, попереджувальну акцію на цьому місці 5 квітня влада і забудовники не відреагували. Тоді на дніпровському схилі учасники «Збережи старий Київ» запалили вогненні літери «НІ ВИСОТЦІ».

25-04-2008 19:25 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1209140753.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua