першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Міністеоство Енергетики оголошено джерелом небезпеки

26-04-2008 21:06 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1209233217.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Київ, 26 квітня 2008

Активісти Національного екологічного центру відгородили «зону небезпеки» навколо Міністерства палива та енергетики попереджаючи українців про небезпеку повторення Чорнобильської трагедії через енергетичну політику держави. У день 22 річниці аварії на ЧАЕС активісти заявили що висновків з катастрофи не зроблено.

Екологи переконані що подовження роботи старих та будівництво нових атомних реакторів, розроблення нових родовищ урану та накопичення радіоактивних відходів становить загрозу для суспільства та довкілля. Вдягнені у захисні костюми і респіратори вони зверталися до перехожих з проханням підтримати ініціативу та підписати листівку зі зверненням до Президента України про перегляд енергетичної стратегії.

«Наслідки аварії на ЧАЕС надзвичайні і ми ще далеко від їх остаточного усунення, – каже Дмитро Хмара, координатор енергетичної програми НЕЦУ. – Але нас непокоїть що нам знову пропонують йти ризикованим шляхом розвитку атомної енергетики і вже витрачають на ці плани громадські кошти.»

«Україна може розраховувати на енергетичну небезпеку лише за умови зниження споживання енергії, наша економіка надзвичайно енергозатратна, - продовжує Хмара. – Світ вже не покладається на атомну енергетику. Альтернативна енергетика стала найбільш привабливим інвестуванням останніх років і Україна як жодна інша держава повинна покладатися саме на свої джерела енергії.»

Цікаво знати, що:

У 2006 році у світі було підключено до мережі 2 нових реактори і остаточно зупинено 8.
http://www.iaea.org/programmes/a2/index.html

У планах уряду зокрема:
- продовження роботи діючих атомних реакторів, термін експлуатації яких закінчується протягом десятиріччя, ще на тридцять років,
- закінчення будівництва до 2030 року ще 14 нових реакторів ,
- будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива в Чорнобильській зоні
- розширення видобування уранової руди,
- створення виробництва паливних елементів.

MINENERGO_26042008_02.jpg
djerelo nebezpeki.jpg

26-04-2008 21:06 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1209233217.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua