першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Указ новий, завдання „з бородою”

04-05-2008 19:20 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1209918012.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

25 квітня оприлюднено Указ Президента № 402/2008, що увів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 21 березня 2008 року «Про перспективи дальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору та стан забезпечення координації діяльності органів виконавчої влади України, інших державних органів у сфері євроатлантичної інтеграції України»

Як відзначається в документі, РНБО, керуючись тим, що інтеграція України в євроатлантичний безпековий простір є одним із пріоритетів національної безпеки держави а набуття членства в Організації Північноатлантичного договору, одним з основних напрямів державної політики з питань національної безпеки, дійшла висновку про необхідність дальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору як гарантом безпеки і стабільності в Європі.

В черговий раз на вищому державному рівні визнається, що протягом 2006 - 2007 років уряд саботував виконання в повному обсязі покладених на нього завдань у сфері євроатлантичної інтеграції, в тому числі і передбачених Указом від 27 грудня 2005 року № 1861 „Про невідкладні заходи щодо дальшого розвитку відносин України з Організацією Північноатлантичного договору (НАТО)” та щорічними цільовими планами Україна - НАТО.

Зазвичай, ніяких стягнень ніхто не отримав, хоча в указі прямо відзначено формальне ставлення з боку центральних органів виконавчої влади, відсутність дієвого контролю, низька ефективність координації поточної діяльності органів виконавчої влади у сфері євроатлантичної інтеграції, малорезультативну роботу Міжвідомчої комісії з підготовки України до вступу в НАТО.

Незадовільними і такими, що не забезпечили якісних змін рівня підтримки в українському суспільстві євроатлантичного курсу держави, є результати виконання Держкомтелерадіо Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України на 2004 - 2007 роки (що не дивно, з огляду на його керівництво). Неналежне ставлення до виконання завдань щодо підвищення ефективності інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України було також продемонстровано і переважною більшістю місцевих органів виконавчої влади.

Міністерством освіти і науки не було забезпечено у повному обсязі виконання завдань щодо реалізації Державної програми підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації фахівців у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України на 2004 - 2007 роки. Можемо сказати навіть більше: екс-міністр-соціаліст і пальцем не ворухнув, щоб забезпечити, починаючи з 2006/2007 навчального року, включення до змісту загальної середньої та вищої освіти питань, пов´язаних із проблемами міжнародної безпеки, діяльністю НАТО та Європейського Союзу, співробітництвом України з цими міжнародними інституціями.

Тож, уже без оптимізму сприймаються у цілому вірні й потрібні заходи - покладення персональної відповідальності за стан виконання завдань у сфері євроатлантичної інтеграції України на одного з віце-прем´єр-міністрів, щоквартальне звітування Президентові про заходи, вжиті органами виконавчої влади України, іншими державними органами, розробку нових державних програм інформування й підготовки кадрів, невідкладних заходів Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевим держадміністраціям, в тому числі шляхом утворення структурних підрозділів або визначення посадових осіб, відповідальних за реалізацію державної політики щодо співробітництва України з НАТО.

Петро ПРОЦИК,експерт з безпекових питань

04-05-2008 19:20 Україна // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1209918012.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua