першановинистаттізахідцентрвостокпівденькримфорум пошукконтакти  

Конкурс Аліанте 2008

05-05-2008 12:32 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1209979920.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Вітаємо учасників конкурсу Аліанте 2008 і запрошуємо їх в світ унікального міжнародного проекту для учнів загальноосвітніх та студентів вищих навчальних закладів віком від 14 до 19 років!

Маєте бажання пережити щось особливе? Чи хочеться Вам побувати в таких місцях, відвідати які для Вас було б неймовірно важко або взагалі неможливо? Тоді проект Аліанте 2008 призначений саме для Вас!

Проект “Аліанте” – це щорічний міжнародний конкурс, який започатковано в 2000 році Асоціацією “Ягелло 2000” у Чехії. За вісім років свого існування конкурс набув широкої популярності та міжнародного визнання. Сьогодні конкурс проходить у чотирнадцяти країнах: Чеській Республіці, Польщі, Словаччині, Румунії, Литві, Латвії, Естонії, Угорщині, Нідерландах, Німеччині, Великобританії, Сполучених Штатах Америки, Україні та Грузії.

“Аліанте 2008 – Україна” є спеціальною версією міжнародного конкурсу Аліанте 2008, який вперше розроблено для проведення в Україні в 2004 році.

Проект “Аліанте 2008 – Україна” - це п’ятий ювілейний всеукраїнський конкурс на тему: “Чи обізнані ви з питань міжнародної безпеки та діяльності НАТО?” для учнів загальноосвітніх шкіл та студентів перших курсів вищих навчальних закладів (14 – 19 років), який включено до Державної програми інформування громадськості з питань євроатлантичної інтеграції України.

Конкурс “Аліанте” - це довготривалий проект, який складається з двох основних етапів, що є вмілим поєднанням теоретичних знань, фізичної підготовки та психологічної витривалості.

Що передбачає проект?
Перший етап конкурсу – це надання відповідей на 40 запитань, які стануть перевіркою Ваших знань про НАТО та міжнародну безпеку.
Другий етап – фінал, який включає написання тематичного есе та військово-спортивні змагання переможців першого етапу конкурсу, організований за участю представників сектору безпеки. Цьогорічний фінал проходитиме на українській військовій базі в Перевальному (Крим). Це база, на якій відбувались зйомки фільму «Дев’ята рота».

Переможців (перші 15 місць) змагань очікують призи та можливість здійснити захоплюючу подорож на військові бази країн-членів НАТО, що розташовані в Польщі, Чехії, Німеччині та в інших країнах, а команда, що завоює перше місце – до Норвегії.

Враховуючи всеукраїнський характер конкурсу до участі запрошуються представники всіх регіонів України. Підтримуємо ініціативність, допитливість, енергійність, комунікабельність, прагнення до нових ідей та наполегливість на шляху до досягнення успіху!
Чекаємо на знайомство з Вами та на Ваші відповіді!

Інструкція
щодо участі в конкурсі Aліанте 2008 - Україна

1. Створіть у Вашому навчальному закладі команду з двох чоловік. Якщо Вам не вдасться створити таку команду у Вашій школі, Ви можете звернутися до свого (єї) друга чи подружки з іншої школи чи іншого міста. Команда мусить бути створена відповідно до “Правил участі в конкурсі Aліанте 2008”.
Рекомендуємо Вам, на основі існуючого досвіду, вибрати одного запасного гравця, який би міг, при потребі, замінити члена команди. Вибір запасного гравця не є обов'язковим.

2. Кожна команда повинна мати свою e-mail адресу. Якщо такої адреси жоден із членів команди не має, необхідно її створити. Наявність електронної адреси (e-mail) є обов’язковою для участі в конкурсі Аліанте 2008, оскільки саме через електронну почту Ви будете отримувати всю подальшу інформацію.

3. Команду необхідно зареєструвати, заповнивши “Реєстраційну форму”, яку необхідно надіслати до 1 червня 2008 р. за e-mail: aliante@ukr.net.

4. Ознайомтеся з запитаннями, розміщеними на веб-сайті www.project-aliante.org (Ви можете їх роздрукувати), щоб якомога краще підготувати правильні відповіді. Для отримання інформації можуть бути використані як друковані джерела, так і джерела Інтернет мережі з відповідними посиланнями.

5. Подальшим Вашим кроком є надання письмових відповідей на 40 конкурсних запитань. Відповідь на кожне запитання повинна супроводжуватися посиланнями на джерела, з яких була отримана потрібна інформація (довідники, статті, книги, веб-сторінки тощо). Не забудьте вказати, на окремому аркуші хто виконав дану роботу. Строк відправки відповідей - до 8 червня 2008 р. Відповіді, надіслані пізніше, розглядатися не будуть.

6. До фіналу ввійде 30 команд (60 осіб), відповіді яких професійне журі, за бальною системою, визнає найкращими.

7. В разі потрапляння до фіналу вам буде надано конкурсний номер від 1 до 30, який ми надішлемо на адресу Вашої електронної пошти.

8. У зв’язку з проведенням п’ятого ювілейного конкурсу ми запрошуємо всіх «аліантівців», які брали участь в конкурсі в попередніх п’яти роках взяти участь в даному конкурсі. Для «ветеранів» Аліанте будуть свої правила відбору. Команда складається з двох чоловік, немає значення вік, але кожен з членів команди має бути учасником конкурсу Аліанте, якогось з років з 2004 по 2007 рік. Не обов’язково бути переможцем конкурсу, але необхідно бути фіналістом, тобто таким, що знає як відбувається фінал Аліанте. Команди ветеранів приєднаються до 30 основних команд, які будуть розбиті на окремі групи.

9. Для об’єктивності та відкритості конкурсу групи команд будуть обиратись жеребкуванням в перший день фіналу конкурсу. Під час фіналу в основному буде оцінюватись робота збірних команд з 8 чоловік + 1 команда (ветеран), яка повинна буде організувати роботу своєї десятки. Звичайно буде багато індивідуальних конкурсів за які отримає бали конкретна команда з двох чоловік.

Попавши у фінал ви заробляєте свої бали, як командні так і індивідуальні. Команди ветеранів будуть оцінюватись окремо від основних команд.
Команди з числа ветеранів не зможуть виграти подорож до Норвегії, оскільки ця подорож запланована для команди, що отримає перше місце серед основних команд. Але команди ветеранів матимуть змогу здійснити поїздку разом з переможцями українського Аліанте.

10. Детальніші інструкції щодо участі у фіналі ми опублікуємо на веб-сайті www.project-aliante.org та www.yataukraine.org.ua

11. На конкурс можуть бути надіслані додаткові матеріали, які свідчать про обізнаність учасника з тематикою конкурсу (відбірка друкованих матеріалів центральних та регіональних ЗМІ про діяльність НАТО, фото - та кіно-матеріали, записи на СD або дискетах тощо). При однаковій кількості набраних балів перевага буде надаватися учасникам, що доклали зусиль для виконання цих завдань.

12. Якщо у Вас виникнуть будь-які запитання стосовно конкурсу Аліанте 2008, просимо зв'язатися з нами: aliante@ukr.net, а також за телефонами: 8(050)387-00-20, тел/факс: 8(044)273-21-03.


Правила участі в конкурсі Аліанте 2008 – Україна

1. В конкурсі можуть брати участь всі учні загальноосвітніх шкіл, гімназій, коледжів, ліцеїв, училищ, технікумів та студенти першого курсу вищих навчальних закладів України віком від 14 до 19 років.

2. Учасники мають бути громадянами України або такими, що проживають на території України та мають громадянство однієї з країн-членів НАТО.

3. В конкурсі можуть брати участь команди, що складаються з учасників та переможців конкурсів Аліанте - Україна, які проходили з 2004 по 2007 роки. В реєстраційній формі вам необхідно зазначити в якому році ви брали участь в конкурсі Аліанте.

Проведення конкурсу Аліанте 2008 - Україна

Конкурс Аліанте 2008 - Україна проводиться в два етапи.

І етап. Перевірка знань. Учасники мають зареєструватись і надати правильну та повну відповідь на 40 запитань не пізніше 8 червня 2008 року. Необхідно надсилати і друкований, і електронний варіант відповідей. Відповіді надсилайте за e-mail: aliante@ukr.net та друкований варіант за адресою:
Молодіжний центр Атлантичної Ради України
Конкурс “Аліанте 2008 – Україна”
вул. Литвиненко-Вольгемут 1Г, оф. 403
03194, м. Київ, Україна

Попереджаємо, що роботи, які не будуть надані в електронному вигляді не ввійдуть до збірки найкращих робіт учасників конкурсу “Аліанте 2008 – Україна”.

ІІ етап. Фінал. Військово-спортивні змагання переможців першого етапу, які відбудуться 2-6 липня 2008 року на військовій базі Збройних Сил України в Перевальному (Крим).

Учасники фіналу повинні підготувати спеціальне тематичне есе на тему “Що необхідно зробити Україні для отримання ПДЧ в грудні 2008 року?”, обсягом не більше 2-х сторінок друкованого тексту формату А4
.
Есе потрібно надіслати до 30 червня 2008 року на е-mail чи поштову адресу Молодіжного центру Атлантичної Ради України, яка подана вище.

Ваші роботи буде перевіряти журі, до складу якого входять представники міжнародних структур, державних установ та громадських організацій, фахівці з питань міжнародних відносин, які працюють в сфері співпраці України та НАТО.

Учасники фіналу будуть оголошені 23 червня 2008 р. на цій веб-сторінці.
Одночасно з опублікуванням списків учасників фіналу, буде оголошено додаткову інформацію щодо участі у фіналі.

Організатори компенсують наступні витрати:

А. Дорожні витрати до місця проведення фіналу.
В. Проживання, харчування та страхування під час фіналу.
С. Транспортні витрати, проживання, харчування та страхування для команд - переможців, під час подорожі до країн-членів НАТО.
D. Транспортні витрати, проживання, харчування та страхування для команди - переможниці, яка здобуде І-ше місце та братиме участь в подорожі до Норвегії.

Запитання до конкурсу Аліанте 2008 – Україна

I. Історія

1. Коли відбувся Мадридський Саміт НАТО? Опишіть важливість цього Саміту по відношенню до Чеської Республіки, Угорщини та Польщі.
2. Опишіть розвиток німецько-радянських відносин від початку 1920-х до кінця 1940-х.
3. Визначте дату та опишіть проект Європейського Оборонного Співтовариства (EDC); складіть список причин для запуску цього проекту; опишіть його розвиток.
4. Опишіть історію відносин між Туреччиною і НАТО починаючи з 1950-х.
5. Що означає абревіатура INF? Який зміст цього договору?
6. Якою була реакція країн-членів НАТО по відношенню до «нафтових потрясінь» в 1970-х?
7. До яких історичних подій відноситься «Празька весна»? Якою була реакція міжнародної спільноти?
8. Опишіть шлях включення колишньої території Німецької Демократичної Республіки до НАТО.
9. Якою була роль міжнародної спільноти і особливо НАТО у вирішенні кризи в Албанії в 1997?
10. Опишіть реакцію НАТО на розпад Варшавського договору.
11. В чому полягають відмінності між ЦП Україна НАТО та ПДЧ.
12. Який позитивний, та/чи негативний результат отримала Україна підчас Бухарестського Саміту НАТО в квітні 2008 року?

II. Міжнародні відносини

13. Поясніть поняття ESDP. Покажіть місце ESDP в структурі Європейського Союзу. Порівняйте важливість проблем безпеки в ЄС та НАТО.
14. Поясніть різницю між поняттями «жорстка влада» та «м’яка влада».
15. Поясніть терміни унілатералізм та мультілатералізм.
16. Характеризуйте Європейську Політику Сусідства.
17. Опишіть розвиток переговорів, що зосереджені на подальшому розширенні НАТО починаючи з 2004 р.
18. Коли було ухвалено концепцію командування та керування спільними операціями НАТО і ЗЄС на Адріатичному Морі щодо режиму ембарго, запровадженого ООН.
19. Який операції проводяться сьогодні силами НАТО?
20. До яких країн ми застосовуємо термін “країни-ізгої”?
21. В чому заслуга Шенгенської Угоди? Опишіть процес розширення Шенгенської зони.
22. Порівняйте стратегії безпеки США та ЄС після 11 вересня, 2001.
23. Які спільні характеристики та відмінності співробітництва між Україною та Російською Федерацією з НАТО?

III. Структура та функціонування

24. Опишіть головні аспекти механізму співробітництва під назвою “Берлін плюс“.
25. Якою є мета програми Партнерства заради миру? Коли була розпочата програма?
26. Що означає абревіатура ISAF?
27. Яка роль NRF в поточній структурі НАТО?
28. Який вид військових транспортних літаків ваша країна має в своєму арсеналі?
29. Що означає абревіатура SOFA та якою є мета даної угоди?
30. Напишіть детальний опис функції Північно-Атлантичної Ради і поясніть її позицію в межах структури НАТО.
31. Які країни-члени НАТО володіють ядерною зброєю? Відтворіть категорії і кількість даної зброї.
32. Яка роль ERRF в поточній структурі ЄС?
33. Надайте причини і поясніть обставини, що оточують установу EDA. Якими є поточні завдання?
34. Назвіть якомога більше прикладів невійськової співпраці НАТО з Україною.

IV. Географія

35. Створіть карту та намалюйте локалізацію SHAPE.
36. Відзначте на карті країни – засновниці Варшавського Договору.
37. Намалюйте Європейські країни, які є членами НАТО, але не ЄС.
38. Позначте країни які залучені до BALTRON.
39. Відзначте на карті країни, які брали участь в переговорах “2+4”.
40. Позначте країни, які були запрошені до НАТО в 2008 році.

Призи та винагороди для переможців

Усі фіналісти “Аліанте 2008 – Україна” отримають іменні сертифікати учасників конкурсу.
За кращі теоретичні роботи та перші місця в військово-спортивних змаганнях переможці отримають грамоти від Міністерства оборони України, Міністерства закордонних справ України та Держкомтелерадіо України.

Команди, які отримають у фіналі призові місця (перші 15 місць), в якості винагороди матимуть змогу здійснити десятиденну автобусну пізнавальну закордонну поїздку, яку не може надати жодна із туристичних агенцій. Поїздка запланована на 2-11 серпня 2008 року.

В програмі, передбачені такі офіційні заходи:

- відвідання військово-морської бази Польщі (Гдиня).

- відвідання школи НАТО в Німеччині (буде уточнено).

- Відвідання військової бази Чеської Республіки.

Протягом усього туру ви матимете нагоду здійснити чудові екскурсії по визначних історичних місцях Польщі, Чехії, Німеччини та інших країн, через які буде пролягати наш маршрут (за вашою ініціативою). Детальну інформацію буде обговорено на форумі веб-сайту Молодіжного центру Атлантичної Ради України www.yataukraine.org.ua.

Найкраща команда, яка отримає І-ше місце отримає додаткову винагороду!!!
Це чудова подорож до Норвегії 17-27 серпня 2008 року разом з переможцями міжнародного конкурсу Аліанте 2008 з інших країн. У вас буде чудова нагода поспілкуватись з вашими ровесниками з країн-членів НАТО, які беруть участь в Аліанте 2008.

Бажаємо Вам вибороти почесне І-ше місце!

Можливі запитання для уточнення

З кожної школи може брати участь у конкурсі лише одна команда?
Ні. В конкурсі може брати участь будь-яка кількість команд з однієї школи за умови виконання “Правил участі в конкурсі Аліанте 2008 – Україна”.

Мене цікавить, чи результати етапу перевірки теоретичних знань будуть враховуватися в фіналі?
Ні. Відповіді з етапу перевірки знань дають вам можливість потрапити до фіналу конкурсу, а також отримати спеціальні грамоти за найкращі роботи. На результат фіналу будуть впливати лише бали за есе, які додадуться до балів за військово-спортивні змагання та сформують загальний результат команди у фіналі.

Чи обов'язково всі команди мусять мати запасного гравця?
Запасний гравець не є обов'язковим, але у випадку, коли наприклад один з членів команди не зможе прийняти участі у фіналі, його може замінити запасний учасник. Наявність запасного гравця виправдала себе під час минулих сезонів проведення конкурсу.

Чи можна зареєструвати запасного гравця після закінчення реєстрації?
Ні. Запасний гравець має бути зареєстрований на початку гри.

Чи потрібно мати закордонний паспорт під час реєстрації?
Ні, це не є необхідним. Наявність закордонного паспорта обов‘язкова для всіх переможців конкурсу, які завоюють закордонну подорож.
Але для фіналістів конкурсу варто поцікавитись про умови отримання закордонних паспортів в своїх відділеннях реєстрації, щоб бути готовими до оперативного оформлення документів в разі перемоги. Відповідні візи забезпечать організатори.

Чи можуть для участі в конкурсі записатися команди, складені з учнів різних шкіл?
Так, це можливо. Але члени команди, включаючи запасного гравця, повинні виконувати “Правила участі в конкурсі Аліанте 2008 – Україна”.

Реєстраційна форма “Аліанте 2008 – Україна”№ п/п Прізвище, ім’я,
по-батькові Дата народження В якому класі чи на якому курсі навчаєтесь Домашня адреса,
e-mail, тел. Назва школи, адреса, e-mail, тел.
П.І.Б. директора навч. закладу
1. Учасник №1

2. Учасник№2

3. Запасний гравець (якщо є)

05-05-2008 12:32 // URL: http://maidan.org.ua/static/narnews/1209979920.html
Версія до друку // Редагувати // Стерти

Увага!!! Сайт "Майдан" надає всім, хто згадується у новинах, можливість розмістити свій коментар чи спростування, за умови належного підтвердження особи. Будь ласка, пишіть нам на news@maidanua.org і вказуйте гіперлінк (URL) новини, на яку ви посилаєтся.
Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2017. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua